Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért "blank out"-olok? Miért...

Miért "blank out"-olok? Miért vannak képszakadásaim?

Figyelt kérdés
Órákig kerestem a magyar megfelelőjét ennek az angol szónak de egyszerűen nincs rá. Maximum a képszakadás, de ez is olyan meh. Nehéz leírni, hogy mi ez, inkább maradjunk annyiban, hogy "pillanatra megszűnök létezni" de így szellemileg. Ilyenkor azt kell érteni, hogy lefagyok, vagy pedig berángok. Óránként egyszer-kétszer megtörténik de csak ilyen 2-3 másodpercre. Elegem van már belőle, mert most is emiatt vertem be a fejem, egy pillanatra képszakadás, miközben jövök be a szobámba és ez a blank out közben teljes erővel bevertem tudatom nélkül a fejem az ajtófélfába. Vagy ugyancsak ma reggel emiatt ejtettem ki a kezemből a joghurtomat, mert eleresztett a kezem. Vagy ugyanez miatt öntöttem ki a kólát a kezemből, mert izomból berángtam. De ez minden nap. Akár állásból elesek, vagy belerúgok ugyanabba az objektumba egy nap hatszor, mert akkor blank outolok. Vezetés közben rohadtul félek, hogy rosszkor blank outolok. Soha nem mentem ezzel orvoshoz, ismerőseim kiröhögnek, hogy ilyen nem létezik. Segítsetek, mert évek óta ez megy. 21/f

2020. okt. 29. 18:06
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

Ez valószínűleg valami neurológiai probléma, nem mentális.

Esetleg a vérnyomásoddal lehet még baj, de valószínűbb hogy neuro. Ilyen állapotban nem is vezethetnél, életveszélyes.

Menj el a háziorvosodhoz és kérj beutalót a kórházba a neurológiára.

2020. okt. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Idegkimerülés
2020. okt. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

Jó lenne ha nem vezetnél soha ebben az állapotban. Ha okozol egy nagyobb balesetet egy ártatlan embernek, akkor azt senki nem fogja megbocsátani neked, de még te magad sem. Úgyhogy én erre az egyre kérlek szépen téged.


Ha tudod kezeltetni és elmúlik ez a dolog utána vezess.

2020. okt. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
36%
Disszociáció.
2020. okt. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
98%
Epilepsziának van egy ilyen fajtája, nemcsak a rángatózásos "grand mal" féle létezik, hanem ezek a "kisrohamok" is, az pont ilyen, amit leírsz, 1-2 másodperces tudatvesztés, vagy akaratlan izomösszehúzódás, tikkelés. Neurológián nézesd meg magad.
2020. okt. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Vérnyomásomat rendszeren mértem, mindig tökéletes volt.

Szerencsére vezetés közben (hosszabb vezetés során sem) nem tapasztaltam blank outot, mert az úton lévő adrenalin miatt folyamatosan tudok létezni. Vagy maximum tényleg csak 1 másodpercre szűkülhet össze a látóterem, de gyorsan kirázom, így fel sem tűnik. És nem nagyon tudok meglenni kocsi nélkül, sajnos ez muszáj. Megígérhetem, hogy nem okozok balesetet, nagyon defenzíven vezetek.

2020. okt. 29. 18:35
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet epilepszia. Tarthat pár másodperctől 2-3 percig is a képszakadás. Persze csak tipp.
2020. okt. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

NE vezess!!


Jogsit se kaphatnál!!!

2020. nov. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is írhattam volna ezeket a sorokat, igazából bele sem gondoltam még ebbe jobban, elintéztem annyival, hogy szétszórt vagyok, mindig egyszerre 1000 dologra figyelek, plusz rengeteget stresszelek. Rád ez nem jellemző?
2020. nov. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!