Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az ember vajon tényleg társas...

Az ember vajon tényleg társas lény? Szeretik hangoztatni, de biztos ez?

Figyelt kérdés
2020. nov. 1. 15:15
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Van, aki jobban és van, aki kevésbé, az egész egy szép hosszú skála, aminek minden pontján van valaki. Van, akinek nagyon kevés társas interakció is bőven elég, van, aki ezekből töltődik fel és minden nap többször van rá szüksége. Sokan elkövetik azt a szarvashibát, hogy saját magukból indulnak ki, így pedig elég nehéz elfogadni, hogy vannak, akik teljesen máshogy műküdnek, mint mi.
2020. nov. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Egyetértek, csak pont most olvastam egy cikket, ahol szintén ez volt, hogy “ember tãrsas lény” így általánosítva. Pedig nagyon sok a boldogtalan, diszfunkcionális párkapcsolat is, hogy a többiről ne is beszéljünk. Én is azt gondolom, hogy vannak ilyen típusú emberek meg másmilyenek is. Szerintem általánossãgban nem lehet ráhúzni az emberiségre, hogy társas lény manapság már. Persze kell a “családbarát” és egyéb dolgokhoz, hogy ezt hangoztassák továbbra is, de szerintem maga a szókapcsolat jelen helyzetben már íg nem feltétlenül állja meg a helyét.
2020. nov. 1. 15:23
 3/22 anonim ***** válasza:
70%

Alapvetően igen. Az őskorban is kialakítottak mini társadalmakat, mint a kutyák, soha nem egyedül élt egy-egy magányos ember, mert arra volt igényük hogy együtt legyenek, nem arra hogy külön-külön bolyongjanak és küzdjenek az elemekkel.

Van akiben ez az ösztön jobban kiütközik, és van aki elhagyta (bár ez ritka, a legtöbb emberben megmaradt).

Én rohadt magányos voltam mikor nem volt senkim, az élettől is elment a kedvem az évek során.

Mióta párt kerestem, helyrejöttem lelkileg, én így érzem jól magam.

2020. nov. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
64%

Nem te vagy a legélesebb kés a fiókban, úgy látom.

Az ember társas lény. Van akinek több, van akinek kevesebb kapcsolatra van szüksége, de ezek mind csak társadalmon belül értelmezhetők, de ami a legfontosabb, ÉLETKÉPTELEN az ember a társadalom nélkül.

2020. nov. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
80%

A sok boldogtalan párkapcsolat nem azért van mert az ember nem társas lény, aki nem igényli az nem megy bele, hanem leéli az életét remeteként. Mindenki vágyik az elfogadásra, a szeretetre, és arra hogy tartozzon valahová. Ettől társas lény az ember.

Csak vannak a vágyak meg az elképzelések, és ez a többségnél nem kompatibilis az elérhető opciókkal. Mert mindenki kívül-belül tökéletes partnert akar, de olyan nincs, így az ember felméri a lehetőségeit és azt választja aki az igényeihez leginkább passzol, de 100%-osan soha nem fog olyat találni mert az csak a fejében létezik.

De ez komplexebb ennél és nincs összefüggésben azzal hogy az emberi faj társas lény vagy sem.

2020. nov. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Mindenki vágyik az elfogadásra, a szeretetre, és arra hogy tartozzon valahová. - de miért vagy ebben teljesen biztos? Vannak olyan emberek, akik egyáltalán nem vágynak erre, csak hagyják már őket békén.
2020. nov. 1. 15:34
 7/22 A kérdező kommentje:
4-es köszi a minősítést, de ha kicsit leereszkednél a földre a pórnéphez láthatnád, hogy ez ma már nem feltétlenül állja meg a helyét.
2020. nov. 1. 15:36
 8/22 anonim ***** válasza:
39%
Tehát te a szüleidhez sem ködődtél soha, már 2-3 évesen is azt vártad hogy megszabadulj tőlük és hogy végre egyedül lehess? Soha nem volt sem gyerekkorodban, sem most egyetlen barátod vagy haverod sem akivel jókat beszélgettetek és élvezted a társaságát? Soha nem vonzódtál a másik nemhez, egyetlen egy nő/férfi sem jött be? Soha nem éreztél olyat egy filmet vagy tévéműsort nézve hogy ez az ember milyen szimpi és szívesen vennéd ha a rokonod vagy a barátod lenne mert jól kijönnétek?
2020. nov. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
61%

Ha esetleg lenne annyi eszed, hogy felfogd, hogy mit írtam, megkímélted volna magad a lejáratásodtól.

Az ember a társadalom nélkül rövid időn belül MEGHALNA, vili?

2020. nov. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy itt voltál. További szép estét.
2020. nov. 1. 15:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!