Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan dolgozzam fel, hogy...

Hogyan dolgozzam fel, hogy tönkrement több évnyi munkám? Elveszítettem az összes pénzem szerencsejátékon. Nem haladok az életben.

Figyelt kérdés

18 éves koromban kimentem külföldre dolgozni, mellette biológiát és kémiát tanultam, hogy felvegyenek az orvosi egyetemre fogorvosnak.


Dolgoztam kint 5 évet, és ezalatt vagy 4-5x voltam érettségizni, mire sikerült bekerülnöm végre.


A spórolt pénzem összesen 8 millió ft volt, amiből 2 ért autót vettem, 1,5 ből kb felújítottuk a lakásom, nyaralni voltam 2x és maradt kb 3 millió ft-om, amit meg akartam tartani.


Azóta eltelt 2 év, teljesen megváltoztak a tulajdonságaim.


Nem tudtam feldolgozni, hogy 5 év kemény munka pénze ilyen gyorsan fogy.

Suli mellett nem tudtam dolgozni, ezért szerencsejátékozni kezdtem. 1 év alatt elbuktam 2 millió ft-ot, amikor rájöttem őrültség amit csinálok, de sokszor nyertem kis pénzből 200-300-400 ezreket, amit utána vissza is buktam, de jó érzés volt nagyon nyerni.


Ekkor letiltottam magam fél évre mindenhonnan, viszont későn.

-2 millió, illetve lelkileg annyire megérintett, hogy az első évem is rossz lett az egyetemen. Szinte egyik vizsgám sem lett meg, és áttettek fizetősre.


Felvettem a diákhitelt, mert évi 2,7 millió a tandíj.

Majd elkezdtem újra, nagyon nehezen ment a tanulás, de éppen meglett minden.

Már csak 2 tárgyam lett volna vissza, amikoris elromlott az autóm, telefont is cserélnem kellett, laptopom sem volt és kellett, alig maradt 300 ezer ft-om.


Újra elkezdtem játszani, és egy este alatt nyertem 2,7 millió ft-ot.

Teljesen megőrültem tőle, ahogy kifizették, még aznap visszatöltöttem belőle 100 ezrenként összesen 700 ezer ft-ot, de ekkor megint sikerült nyernem 900 ezer ft-ot, tehát 200 ezer volt a profit.


Ekkor volt a számlámon 3,2 millió, mindenem rendben volt, és nagyon jól éreztem magam.

Rájöttem, hogy visszaadta az élet, és most kell okosnak lennem, de egyszerűen annyira gyorsan jött a pénz, hogy fel sem fogtam.

Elhitettem magammal, hogyha játszok még, lehetne jobb lakásom és jobb autóm, aminek az lett a vége, hogy 4 hónap után 1 millió ft maradt, a többit mind eljátszottam.


Majd ezután felvettem a diákhitel 1-et is, meg a plust is, mert bepánikoltam, hogy elveszítettem 2 milliót, így fevettem 1 év alatt 700+750+500 ezret, összesen 1.950.000et.

Azonban most a számlámon 500.000ft van.


Tehát eljátszottam a kezdetektől fogva legalább 5 millió ft-ot saját pénzből.


Letiltottam magam megint, de iszonyat nehezen bírom, minden nap keresem a lehetőséget a játszasra, mellette nem tudok összpontosítani, az egyetemre nem járok be, nem haladok, délutánig alszok, hajnalig fent vagyok.



Segítségre lenne szükségem, de nem tudom, minek lenne értelme.


A maradék pénzem nagyon féltem, nem akarom pszichológusra költeni, illetve úgy vagyok vele, hogy nem is tudna segíteni.


Viszont nagyon szeretnék fogorvos lenni, fogorvosként dolgozni, de képtelen vagyok tanulni, 1 mondatot nem haladtam semmivel hónapok óta, semmi étvágyam, kedvem, és a pénzt nem értékelem.

Nem tudom feldolgozni, hogy most 500 ezer helyett 5,5 millió is lehetne a számlámon.


Mit tanácsoltok? Hogyan lehetek újra a régi?

Nyáron elmentem dolgozni, kerestem is 3 hónap alatt 700 ezer ft-ot, de ennél többet játszottam el ezidő alatt.


2020. nov. 11. 01:04
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

A 7# válasszal egyetértek.

És ezt én is észreveszem magamon. Fegyelmezettebben kéne élnem, összpontosítani csak a tanulmányokra, és impulzív vagyok, de nem tudok kitőrni a jelen állapotomból.


Első lépcsőt megléptem, letiltottam magam mindenhonnan, és nem kergetem a pénzt. Megélek ahogy tudok, max halmozom a diákhitelt a hülyeségem miatt, de mindenképp szeretném elvégezni a sulit.


De nem tudom, hogyan tudnék visszaállni a rendes normális életbe. Időben kelni, sportolni, normálisan enni, tanulni.


Az 5x-i érettségizés pedig a munka miatt volt. Mellette nagyon keveset tudtam készülni, illetve nagyon jó volt, hogy sokat tudtam keresni, és tudtam, ha hazajövök, annyi pénzem lesz 5-6 éven át, és nem több.

2020. nov. 11. 01:43
 12/29 anonim ***** válasza:
95%

Ebből nem mászol ki szakember nélkül.

Kár érted.

2020. nov. 11. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
72%

Sose fogod elvegezni az egyetemet, te mar most rottyon vagy, igaza van hetesnek. Alad toltak a lakast, megadatott hogy kulfoldon dolgozz, es eddig jutottal vele. Neked ez nem fog menni, mert nem akarod igazan. Es ezt nem azert mondom mert csoro vagyok es irigykedek ahogy irtad, ugyanis kulfoldon elek, azt a 8 milliót kb 1,5 ev alatt ossze szedem.

A hivatasnak sokkal tobb ertelme van hosszu tavon mint a penznek. Van kocsid, autod, anyadek minden honapban tamogatnak, de neked semmi nem eleg. Ezeknek egy atlag fiatal ugy örülne, mint majom a farkanak. De neked csak a penzen jar az eszed. Csinald meg a sulit, nyaron jarj ki kulfoldre ideny munkara, fizesd a hiteled. Es tanulj. Vagy legyen beloled egy szerencsejatekos senki. Raadasul vagy mar vagy 25 eves, es meg mindig panikolsz a valo elettol. Xard le hogy mennyi van a szamladon. Ha van rajta honap vegen 10 ezer mar gazdag ember vagy.

2020. nov. 11. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

10# miért kamuznék ebben, főleg idegeneknek.. nem ismertek, nem tudjátok ki vagyok.

Nem is erre irányul a kérdésem, nem értem miért kell ilyen vonalra elvinni a sztorit.


Szeretek mesélni? Persze, mert iszonyatosan mérges vagyok magamra, és kibeszélem magamból.

De a sztoriban nincs hazugság.

2020. nov. 11. 01:48
 15/29 anonim ***** válasza:
19%
De igenis toljak alad a penzt. En peldaul kolis voltam egyetem alatt, az 20 k, megelhetesre 40 ezrem volt, az pont 60 k. Ennyibol is mukodik a rendszer, de te csak eloadod a hattyu halalat.
2020. nov. 11. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
24%

#14: Miért ne kamuznál? Miért kamuzik a tesóm? Miért van az oldal tele milliomos mérnökökkel és húdefulloscsajvagyok nőkkel? Most tartsak kiselőadást a hazugságok hátteréről vagy mi?

Ez a nem ismernek duma meg... Oké, akkor minek írtál ki kérdést ide, ha csak cuki válaszokat vársz?

A sztoriban peeesze, hogy nincs hazugság. Akkor éld csak tovább, én megyek aludni. További sok sikert, van a szülőknél még pénz!

2020. nov. 11. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

Nem cuki válaszokat várok, tudom, hogy nagyon rossz úton vagyok, és pánikolok is.

Szégyenlem is magam, nem is akartam kiírni a kérdést, de szeretnék kijönni belőle, mert szerintem még nincs veszve semmi, de nem tudom milyen módszereket vessek be, hogy haladjak a célom felé.


Elfogadom a kritikát is, bár arra magam is képes vagyok, hogy megítéljem, mi az ami rossz.

2020. nov. 11. 01:54
 18/29 anonim ***** válasza:
100%
17# Itt van azert egy cuki válasz. Bejon az alberletbol penz, otthon is vagy, jelenleg online oktatas van, minden fas*a. Fogod magad, holnap elkezdesz tanulni, meghallgatod az eloadasokat. Penzre nem is gondolsz. Voila!
2020. nov. 11. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
73%
minek vettél 2 autót azt nem értemn, nem lett volna elég 1?
2020. nov. 11. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
bocs elolvatam :D..
2020. nov. 11. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!