Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A párom mindent elfelejt,...

A párom mindent elfelejt, lehet ezen valahogy segíteni?

Figyelt kérdés

A párom iszonyatosan feledékeny. Elfelejti a teendőit, de nem kibújni akar, azokat a dolgokat is elfelejti amik az ő dolgát könnyítenék meg.

Példák:

- mentünk színházba, ő teljesen megfeledkezett róla, nézett rám furán amikor hazaért, hogy hova készülődök :)

- vettünk fűszerpolcot a konyhába, fel kéne rögzíteni a falra, azt mondta megcsinálja de folyton elfelejti (hónapokkal ezelőtt vettük, azóta a konyhapulton van szem előtt)

- kellene valami Lidl-ből, de nekünk az messze van, anyukája viszont szokott oda járni, azt mondta majd megkéri hogy hozzon nekünk abból a termékből amit szeretnénk, de elfelejtette, így utazhatunk mi messzire bevásárolni

- rendelt egy elektronikai eszközt, ami rossz volt... elfelejtette a garanciás időn belül visszaküldeni

- kapott valami alkalomra ajándékutalványt rokonoktól, elfelejtette felhasználni

Stb. Ezek mindennaposak, ő így működik.


Én is ugyanilyen voltam pár évvel ezelőttig, úgyhogy totálisan megértem és átérzem. Nekem egy bullet journal (saját készítésű naptár/határidőnapló, tennivalólistákkal) segített, azóta összeszedett vagyok és nem felejtem el a dolgokat, neki viszont ez nem igazán működne - elfeledkezne róla, és munkahelyre pl. amúgy se tudná vinni, a napja nagyon pici részében lehetne előtte, így nem sokat érne.


Milyen módszerrel, trükkel lehetne ezen segíteni, hogy ennyire ne legyen már feledékeny? Van erre valami bevált tipp?


2020. nov. 12. 12:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
61%
Orvos.
2020. nov. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

#1

Neurológus rendszeresen vizsgálja (más okból).

Mint írtam, én is ilyen voltam és nem kellett orvos. :)

2020. nov. 12. 12:11
 3/13 anonim ***** válasza:
50%
Post-it cetlit mindenhova! :)
2020. nov. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

#3

Van közös naptárunk, abba beírok mindent, valamicskét segített.... de attól még pl. napközben nem fog jobban eszébe jutni a munkahelyén, vagy mielőtt hazajön, vagy kora reggel.

2020. nov. 12. 12:14
 5/13 anonim ***** válasza:
26%
Egyik rokonom pajzsmirigy beteg (fiatalon), ő ilyen feledékeny. (Esetleg vizsgáltassa ki magát.)
2020. nov. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Vannak ilyen emberek, például akinek adhd-je van, az jó eséllyel szembesül a problémával. Autisták/aspergeresek között is sok.


A megoldás az, hogy meg kell találni azt az eszközt, ami segít. Meg azt a másik eszközt, ami eszedbe juttatja, hogy ne felejtsd el haszálni az előbbit. A "próbálj jobban koncentrálni" meg a "találj ki valamilyen büntetést, ha elfelejtesz valamit" kifejezetten ront a helyzeten, nálam legalábbis, mert idegesebb leszek tőle, attól meg feledékenyebb. A stressz csökkentése ezzel szemben segít valamennyit.


A bullet journal, amit te írtál, például sokaknak beválik. Én egy sima A5-ös vonalas füzetet használok, abba írogatom a dolgaimat, nem nevezem bullet journalnak, de az elv hasonló. Van, hogy elfelejtem megnézni, de általában előttem van. Valaki az asztala mellé szerelt whiteboardra esküszik. Szóval szerintem érdemes mondjuk adhd-s csoportokban tippeket kérni, lesznek ötleteik.

2020. nov. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Még egy dolog van, ami esetleg a konyhai polcnál állhatott elő. Eleinte elfelejtette, ez oké. De utána elkezdte frusztrálni, hogy ő folyton elfelejt dolgokat, ezért már rá se akar nézni arra a hülye polcra. Én ezt odáig tudom vinni, hogy ha valamit sokáig nem csinálok meg, akkor már a gondolattól is rosszul leszek (szédülni és émelyegni kezdek), ha eszembe jut. Így persze továbbra sem tudom megcsinálni. Az szokott segíteni, ha kitűzök egy időpontot, megbeszélem a férjemmel, hogy akkor együtt megcsináljuk és hogy ő szóljon, hogy most csináljuk meg. Az együtt csinálás akár azt is jelentheti, hogy én csinálom, ő nézi, valahogy segít.
2020. nov. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

Mindegy, minden lehetőség kizárva a kérdező által...

Valami természetes alapanyagú készítmény szedése.

2020. nov. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

#8

Mire gondolsz? Mit zártam ki?

Ajánlották az orvost, azt nem kizártam hanem írtam hogy az már jelenleg is rendszeres dolog, hogy megvizsgálják. :)

Ajánlottak olyan megoldást, ami csak az otthonunkban működik, de a nap nagy részét nem ott tölti. Ezt se zártam ki, jelenleg is csináljuk, csak nem elég hatékony.

Mire gondolsz akkor?

2020. nov. 12. 13:16
 10/13 Sunshinedoll ***** válasza:
23%
Nem igazán tudok az ilyen emberekkel mit kezdeni, ha valakinek nem jó a memóriája, akkor vegyen noteszt, vagy használjon telefonos appot és írja be a teendőket, a trehányság gáz.
2020. nov. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!