Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ki mit reagál, ha a sofőr...

Ki mit reagál, ha a sofőr visszaszól, hogy "ne szólj bele a vezetése"?

Figyelt kérdés

2020. nov. 19. 16:27
A kérdező szavazást indított:
Vezetés után megverem, hogy tanulja meg kinek beszél vissza.
Bocsánatot kérek, hogy "nem akartalak kioktatni".
Tudomásul veszem és tovább nem szólok bele.
26 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
56%
Raikonnen?
2020. nov. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
98%
alapbol sem szolok bele
2020. nov. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés provokatív.
2020. nov. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%
Eleve nem ugatok bele abba, hogy a sofőr hogyan vezet. Lett volna okom szólni pl. olyannak, aki mellett hányingerem volt, szédültem, - olyan sebességgel hajtotta a fogatot, - de még sem tettem észrevételeket, javaslatokat. Rosszul esett, hogy nem érdekelte, nem gyors-e a tempója, de akkor sem éreztem magam feljogosítva arra, hogy kioktassam.
2020. nov. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
95%

Érdemben nem tudok válaszolni, mert sosem avatkozok a sofőr dolgába.

Viszont, magam is sofőrködöm több évtizede, de mindig szóvá tettem, ha valaki meg akarta mondani, hogy mit csináljak. Eleinte a feleségem is be-beszólt, de abbahagyta, miután megkérdezem őt, hogy nem akar-e velem helyet cserélni.

Ezzel kapcsolatban van egy sztorim . Egyik jóbarátom autójában utaztam, ő volt a vezető. Mellékutcából mentünk volna ki a főútra. Én jobbra néztem és mondtam, hogy mehetsz. Ő tapintatosan csak annyit mondott, hogy a szabad útról ő maga szeretne meggyőződni és nem kívánja, hogy más tegye meg helyette. Tudomásul vettem, azóta sokat utaztunk együtt és útkereszteződésnél legfeljebb hátra húztam a fejemet, hogy belássa a főutat.

2020. nov. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha életveszélyesen vezet, vagy nem érzem jól magam, akkor mondom, hogy álljon meg, és kiszállok.
2020. nov. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
80%
De mire szól vissza a sofőr???
2020. nov. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
77%
Azt ugye tudod, hogy az 1. válaszlehetőség borzalmasan primitív tirpák szintű?
2020. nov. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
80%

Kb. 3 millió balesetmentes km van mögöttem.

Ha nekem -pl. segítő szándékkal- bele kellene szólnom mert annyira nem tud vezetni, és még neki állna feljebb, akkor nyomban ki is szállnék.

2020. nov. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
96%
Ez olyan öröktörveny hogy nem szolunk bele mert ha veszesetben ezzel össze is zavarod annak rossz vége is lehet.
2020. nov. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!