Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg önzőségnek számít ez?

Tényleg önzőségnek számít ez?

Figyelt kérdés
Jelenleg betegen fekszem itthon, egyik barátom szeretne találkozni és nem érti meg, hogy így nem akarok. Azt mondja, ez önzőség, mert ő mindig ott van nekem, de én meg neki nem. Egyszerűen nem tudnék most az ő problémáival foglalkozni, de nem érti meg. Szerinte ez egy rossz kapcsolat, őt bántja, hogy én ilyen önző vagyok és ha ez nem változik, nem akar többé a barátom lenni.

2020. nov. 20. 16:30
A kérdező szavazást indított:
Igen, ez önzőség
Nem önzőség
25 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
56%

Hát ha azt mondtad volna, hogy azért nem akarsz vele találkozni mert beteg vagy és félsz, hogy elkapja akkor nem.


De ha azért nem akarsz vele találkozni mert most rosszul érzed magad és nem érdekelnek a problémái mikor itt a sajátod is, akkor az.


Még ha szarul is van az ember ha a barátjának szüksége van rá akkor ott kell lenni, főleg ha ő is ott volt ilyenkor.

2020. nov. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem nem. Betegen teljesen normális, hogy nem akarsz vele találkozni, ebben semmi önzőség nincs. Ha komoly dologról lenne szó, én felajánlanám, hogy telefonon, Skype-on vagy más hasonló felületet használva szívesen meghallgatom és ha tudok, tanácsot is adok, de ennyi.

Amúgy még az se mindegy, hogy milyen betegség. Ha komoly, akkor ez teljesen érthető, ha csak valami megfázással egyenértékű, akkor tényleg önzőség emaitt ignorálni egy barát problémáját.

2020. nov. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%
Beszéljetek telefonon. Ha unod lenémítod 🤣
2020. nov. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem a barátod egy értetlen, érzéketlen ember, - mert amiért most prüszköl, az nem más, mint hogy az összes körülményt figyelmen kívül hagyva ki akar sajátítani. A helyedben újraértékelném ezt az emberi kapcsolatot, - már csak azért is, mert ha ezt nem sorozatosan tetted meg vele eddig, akkor az egy alkalom, amely alapján zsarolni próbál, csak indok a műbalhéjára.
2020. nov. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
91%
Lehet valaki annyira beteg, hogy sem beszélni, sem fent lenni nincs ereje, rosszul van, stb. Nem tudom, ilyet hogy nem lehet megérteni a barátodnak.
2020. nov. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen ez önzőség. Csak nem a te hanem a haverod részéről.
2020. nov. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!