Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi az a kérdés az életetekben,...

Mi az a kérdés az életetekben, ami régóta foglalkoztat, de sosem tudtatok még rájönni?

Figyelt kérdés
Nem ilyen alapvető dolgokra gondolok, hogy az élet értelme, mi van a halál után stb.. Hanem olyanokra, amik a körülöttetek lévő dolgok/történések/összefüggések alapján vetődtek fel bennetek.
2020. nov. 23. 23:23
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
42%

"Én úgy érzem, itt kezdett másfelé menni a vita, a személyeskedésről - amit én nem léptem meg - ne is beszéljünk."

Ott kezdett másfelé menni a vita és nem akarsz beszélni a személyeskedésről? Te kezdted úgy, hogy a birkák így meg úgy...


"És itt írtam le, hogy más miért érzi úgy, hogy neki oxigénhiányt okoz."

De nem okoz. Érezheti magát valaki széknek, de nem lesz szék.

2020. nov. 24. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:
79%

Hát, ha magadra veszed a birkákat, mint gyűjtőfogalmat, ott sajnos baj van. Nem azért, mert helyesnek gondolod, amit írtam, hanem mert úgy érzed, te is beletartozol a körbe.


"De nem okoz. Érezheti magát valaki széknek, de nem lesz szék."


De, pszichológiai szempontból okoz. Nincs rá magyarázat, de okoz. Évekkel később valószínűleg erre is születik majd egy tanulmány, mint a pánikbetegségre - arról se tudják, miért van, de létezik. Talán még köthető is a kettő egymáshoz (bezártságérzet vs. megfosztanak a tiszta levegővételtől).

2020. nov. 24. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Nem vettem magamra, te mondtad egy embertömegre.


Nem, pszichológiai szempontból sem okoz. Ha okozna, akkor nem tudnának ezek a fulladozó emberek lelkesen ugrálva kiabálni a maszkban. De, tudnak.

A pánikbetegségről pedig tudják, hogy miért van. Attól, hogy te nem tudod, még tudják.

2020. nov. 24. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:
87%

És te beletartozol, ezért kezdtél engem személyesen sértegetni.


De, okoz. Másképp miért lenne ennyi (szerintetek) "nyavalygó" kérdés akár itt, a gyakorin? Igenis, van pszichológiai hatása a maszkhordásnak.


A pánikbetegségről pedig nem tudjuk, hogy miért jön elő. Ez nem egy fóbia, aminek megvan a kiváltó oka (pl. pókok), hanem tök random jön elő. Egyelőre annyira jutottak, hogy az agy olyankor kap egy adrenalinlöketet, ezért vannak a tünetek (légszomj, heves szívverés), de hogy MIÉRT jön ez elő, arra semmi okosság nincs.

2020. nov. 24. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
88%

12.


Sokszor hordok FFP2 / KN95 maszkot. Az a véleményem, hogy nehezebb rajta átszívni a levegőt, mint hogyha nem lenne semmi az orr és a száj előtt.


Amikor ülök, általában nem zavar annyira, akkor csak olyasmit érzek, hogy nem friss levegő jön, nem olyan könnyű a légzés.


Na de bármilyen fizikai aktivitásra, főleg mióta utcán is kötelező... Akkor baromi nehéz, amikor gyorsan gyalogol az ember, cipekedik, eleve mélyekbbeket, akár többet lélegezne és akkor ott a maszk is, ami ezt nehezíti. Mert egy stramm anyag, amin át kell szívni a levegőt.



Nehezebb benne lélegezni.



Miért nincsenek benne tömegesen rosszul az emberek?


A szervezet kompenzál: mélyebb levegőket vesz, erősebben dolgoznak a légzőizmok, akár növekszik a légzésszám.



12, biztos mentél már be elhasznált levegőjű helyre.


Osztályterem, olyan iroda, ahol nincs gépi szellőztetés, stb


Az is olyan, hogy már full egészségtelen (akár fejfájást, álmosságot okoz), aki erre érzékeny, annak rossz (például nekem olyan, mintha szó szerint nem lenne levegő, azaz vákuumbam vagy víz alatt kellene lélegezni).


Mégse ájulnak el sorban az emberek, mert a szervezet kompenzál: mélyebb, gyakoribb lélegzetvétel például.


Még a maszkról annyit, hogy szerintem egy pl FFP2/KN95-ben igenis visszaszív az ember egy adag kilélegzett levegőt. Hiszen a maszk eláll az arctól, vagy 1-1,5 deci levegő tuti marad benne.

Maximum szén-dioxid kisebb arányban, mint a kilélegzett levegőben magában, mert a következő belégzésig diffúzióval kicserélődik, vagy nem tudom.


Elvileg nyugalmi helyzetben fél liter levegőt szívunk be, abból legalább 1 deci az a maszk alatt.

2020. nov. 24. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
hogy miért nincs az életnek értelme.
2020. nov. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!