Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az öngyilkosság foglalkoztat,...

Az öngyilkosság foglalkoztat, valószínűleg meg fogom tenni a közeljövőben. Más is érez így?

Figyelt kérdés
Privatban is irhattok 23/L

2019. febr. 24. 12:15
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
35%
Ne tedd ezt mert az élet ajándék és nagyon rövid :( annyi jó dolog van a földön, inkább elvezd ki hogy élhetsz. ::))
2019. febr. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
11%

Az újévi fogadalmam, hogy nem érem meg a 2020-at. Kismillió másik kérdés szól ugyanerről. Nem, teljesen egyedül vagy az érzéssel.

Ettől függetlenül azért jól gondold meg. Nekem nincs kit hátra hagyni, az én eltűnésem max a munkáltatómnak fog fájni, másnak nem. És a tiéd?

2019. febr. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Enyém a szüleimnek fájna, nincs testvérem ez az egyedüli visszatartó erő, viszont kezd gyengülni mert napi szinten kapok idióta beszólogatásokat idegenektől az utcán buszon boltban akárhol (nem a szia cica hanem tényleg olyanok ami engem sért hogy miért azt nem tudom) + a huszas éveimre enyhén elhíztam , tiniként vékony és normál voltam mostmár van rajtam felesleg nem mondanám magamat szétfolyó dagadtnak de plussize lettem és ez méginkább visszavesz az önbizalmamból és a gerincem ferde. Rengetegen bantottak eletem soran egesz fiatalkoromtól kezdve apukám anyukám tanaraim (tettlegesen is, pedig nem is tehettem semmiol, exem is, és még rengetegen akik szóban azokat már felsorolni sem tudom, annyian vannak.
2019. febr. 24. 12:27
 4/33 anonim ***** válasza:
61%

Első sorban szeretnék kiemelni egy fontos tényt az írásodban, amit sajnos az iskolában rosszul tanít a legtöbb magyar tanár. :(


Amit írtál egy gondolat, nem egy érzelem.


Miért fontos ez?


Az érzelmeket nagyon nehéz, legtöbbször nem lehet irányítani. A hatásukat lehet befolyásolni tudatosan és odafigyeléssel, de nem vagy értük felelős.

A gondolatokért teljesen felelős vagy és tudod irányítani mindet.

Miért rossz, ha keverik őket az emberek? 1) saját magukat csapják be azzal, hogy lemondanak az irányításról, ami a kezükben van és ez tehetetlenséget szül és az elkeseredettséget, ami depis hangulatot generál és ott lesz egy érzelem, amit a gondolatok ereje hozott létre. Pedig a gondolatot irányíthatod, ha gondolkodsz. 2) másoknak azt üzenik, hogy ők nem tehetnek a gondolataikról és ha valaki máshogy gondolkodik, azzal érzelmileg befolyásolást követ el, ami erkölcstelen és manipulatív és.... Szóval ez egy csúszós lejtő, ami gátolja a kommunikációt. 3) elfedi a valódi érzelmeket és nem fogja tudni kifejezni magát és átélni a szituációkat. Ez újabb frusztráltságot generál.


Szeretnék segíteni ebben mindenkinek, hogy ezt tisztán lássa. Sajnos nagyon sokat rombol az érzelmi intelligencián (EQ) az iskola. Az óvodás és fiatalabb korosztály ezt természetesen használja helyesen. Az általános iskolában és a média fogyasztással kezd el romlani a magyarok EQ-ja. :(

2019. febr. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
55%

Hm. Ez esetben meg kéne acélozni kicsit a jellemed, mert így egész életedre céltábla maradsz.

Kezdjük ott, mi a bánatos rákheréért érdekel egyáltalán mások véleménye? Saját magadnak felelj meg, másnak nem kell. Te vagy magaddal 0/24-ben összezárva, nem ők. Ez lenne az első lépés, itt kezdődik az önbizalom. Én is kb ennyi idősen kezdtem, és volt az életemnek virágzó szakasza.

Engem más vágott haza, és roppantott szép lassan össze annyira, hogy mára már csak egy emberi roncs vagyok. Egy elég masszív, mert engem ugyan senki fia nem tud bántani - én viszont folyamatosan bántom magam. De ez más tészta. Én már klinikai eset vagyok, tegyük félre.


Viszont neked csak annyi kéne, hogy jól arcon vágod önmagad, megrázod és ezzel lerázod magadról a sok negatív marhaságot, és elkezded a saját kezedbe venni az irányítást, szép fokozatosan. Javaslom, olvasgass néhány keleti filozófiát, Tao, Buddhizmus. Elég sok olyan nagy pofont fogsz kapni onnan, ami végül kinyitja a szemed, és rájössz, hogy a semmiségen paráztál egész idáig, és saját magadnak állított csapdában vergődsz. Meg még jó sokan mások is. Az az egyetlen bajod, hogy gyenge vagy. Nem azért, mert belül is az lennél, egy büdös fenéket. A potenciál ott van benned, mindenkiben ott van. Csak sokkal kényelmesebb elhinni, hogy gyenge vagy, mást okolsz miatta (környezet, emberek, miegymás) és hagyod, hogy mások tegyenek tönkre. Tőlem mindig azt kérdezték, hogy jó a meleg pisiben ücsörögni és locsolgatni magad vele, miközben panaszkodom a szagára? Évek teltek bele, mire felfogtam. És úgy döntöttem, nem - ez nekem nem jó így. Felálltam és tovább mentem.

Neked is menni fog, de azt neked kell elhatározni. Az életben rohadtul senki nem fog segíteni, segíts magadon. Ezt a harcot amúgy is csak saját magaddal, külső segítség nélkül tudod és kell megvívnod.


A buksi simi ebben a helyzetben fölösleges. Az csak tovább tart meg ebben a sz*r helyzetben, amibe kerültél. Itt a kemény elhatározás és önmagad legyőzése fog segíteni, ami fájni fog, igen. De megéri.

2019. febr. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
30%

A kérdés nem rólam szól! És nem ismerem azt az állapotot, amit leírtál. Nagyon nehéz a tarsadalmi elvárásnak megfelelni.

135 kg voltam. Engem nem cikiztek. Elkezdtem edzeni, mert testi tüneteim voltak a túlsúlyom miatt. Most 90 vagyok. És nagyon megszerettem a mozgást. Már hiányzik, ha kihagyok akár 2 hetet is.


Nem rólam szól a kérdés. Csak érdekel, hogy mit tudsz a testedzésről?

Nem számon kérés, csak érdekesség és kedv csináló:


- tudod-e, hogy az izom 3x sűrűbb, mint a zsír. Tehát 3 liter zsír akkora súlyú, mint 1 liter izom. Azaz ha edzel és szépen fokozatosan izmot építesz, kilókban az elején nem jelenik meg a fogyás, de hamar meglátszik kívülről. Tudtad?

- tudtad-e, hogy az izomzat energiát eszik a szervezetből akkor is, amikor nem mozog, így az izomzat kiépítése kalória igényedet növeli és ezáltal a felhalmozott energiákat (zsírt) csökkenteni képes.

- tudtad, hogy 45 perc intézni mozgás után van egy rövid, kB 30 perces időszak, amikor a megevett kaja nem raktározódik, hanem gyorsabban beépül a szervezetbe, tehát nem zsír lesz belőle, hanem izom, ín, csont, stb?

- tudtad-e, hogy a mozgás endorfint és oxitocint szabadít fel? Az oxitocin gyakorlatilag az az anyag, amit minden embernek szúrni kéne vénába :) mert olyan építő érzelmeket vált ki, mint az önbizalom, magabiztosság, szeretet, büszkeség, eltökéltség?

- tudtad, hogy a legtöbb edzőteremben a túlsúlyosokat legtöbben tisztelettel kezelik az eltökéltségük miatt (kivéve a januári kezdőket, akik 4 hét alatt abba hagyják)?


Ezzel csak szeretném felhívni a figyelmed, hogy vannak lehetőségek a jó hangulat megtalálására amellett, hogy mellékesen lehet tőle fogyni is. :)

2019. febr. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:

+1 az irányítás megtalálásához.

+1 a keleti filozófiához. Lélek emelők!

2019. febr. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
18%

A lélek emelő tulajdonsággal egyetértek, viszont közben nagyon tudnak fájni. De mint tudjuk, ahhoz hogy újat építsen az ember, előbb le kell bontani a régit. És igen, az fáj.

Az izom nehezebb mint a zsír dolgot pedig megerősítem! Van egy vékony, de nagyon magas srác ismerősöm, aki 100 kiló. És nem a zsír miatt, ami nincs is rajta. Viszont kitartóan képes 50 kilókat pakolni. Szóval igen, a kilók száma és a testzsír nem feltétlen állnak egyenes arányban egymással.

2019. febr. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
22%
Nekem lett rokonom öngyilkos. Felemelő érzés mit ne mondjak. Ő betegnek lett (nyílván) valahol lelkileg nyilvánítva és az összetartó családunk ki tudta heverni, oly annyira, hogy már alig emlékszünk rá. Aki depizik és nem akar/képes másképp gondolkodni, az így jár. Én ennek köszönhetően megtanultam vagy tanulom a tudatom uralni, megismerni önmagam és megtanulni hogy hogyan érhetem azt el, hogy fájdalmak és szenvedések nélkül miképpen éljek. És rájöttem, minden a tudatban van. Tehát a tudatot kell más szemszögbe helyezni. Az élet rózsás, pedig hidd el, ràtalálni egy szerettedre, utána voltak olyan gondolataim hogy többé nem fogok tudni mosolyogni - pedig mindif egy nevetős lány voltam. De elmúlt, tudok kacagni már perszehogy! Vagyos, a dolgok MINDIG változnak, mindig! Ma màr lehet ez is emiatt tudom, hogy ha épp lenn vagyok, utána csak a felemelledés van, ha meg fenn vagyok akkor jön a süllyedés értelemszerüen. Ha ezt megfigyeled és TUDOD, akkor már egyes gondok sem gondok többé.
2019. febr. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
37%
Én is így érzek, de kérlek tartsunk még ki egy kicsit. Úgy vagyok vele hogy amíg végképp nem lesz körülöttem minden szár addig nem teszem meg. Ki tudja mi lesz itt még? Nem lehet tudni mit hoz a jövő, ezért még ki várok hátha valami csoda folytán jobb lesz ez. Voltam már boldog úgy igazán ebben az életben, és bevallom én még vágyók is rá.. Habár nem tudom elhinni hogy tényleg meg fog valósulni, de kizártnak sem tartom. Neked is biztosan jöhet olyan az életedben amire nem számítasz most. Próbálj boldog lenni amennyire csak lehet! Kitartás neked!
2019. febr. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!