Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Maximalista lennék? Lassítsak...

Maximalista lennék? Lassítsak a tempón? 18F

Figyelt kérdés

Amióta szakközépiskolás vagyok, kiemelkedő szakmai tudást akarok elérni a többiekkel ellentétben. Általános iskolában átlagos színvonalú, négyes tanuló voltam.

A feladatokat és a kitűzött céljaimat mindig tökéletesen akarom elvégezni és ha nem sikerül, ingerült, feszült és dühös leszek, amíg meg nem találom a megoldást.

4.73 lett a kilencedik, 5.00 lett a tizedik osztályos bizonyítványom, idén kettő tantárgy kivételével színötösre állok mindenből, amit sürgősen ki szeretnék javítani.

Minden kitűzött tervet eddig véghez vittem, példásan szerepeltem versenyeken, rengeteg szorgalmi feladatot kaptam, amit szintén örömmel megcsináltam.

Mindent megteszek a szakma sztár versenyen (ha lesz), hogy ne kelljen vizsgáznom (nem szakmai érettségi, hanem szakmunkásvizsga). Ehhez kiemelkedő tudás kell, amivel rendelkezni szeretnék, éppen ezért sokat olvasok a szakmai könyvekből, az interneten, egyéb prezentációkból, gyakorlok az írásbelire is.

Sokat tervezek, és az is a terv része, hogy érettségi (2023-ban érettségizek) után egyetemre menjek, hogy a képesítésem magasabb legyen. Gyerekkori álmom az, hogy tanár lehessek, de megelégednék egy szakmán belüli diplomával is.

Leginkább a bizonyítási kényszer van bennem, ugyanis a családom nem hisz/hitt benne, hogy én több vagyok egy átlagos tanulónál. Nálunk senkinek sincs egyetemi végzettsége a családban, a nagymamámon kívül senkinek sincsen érettségije.


Vajon a tervezéshez is terveket készítek? Változtassak az életemen és legyek esendő ember?



2020. nov. 26. 17:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is családon belüli első diplomás voltam. Szintén kimaxoltam a középiskolát, de már akkor sem tartottam túl megerőltetőnek, mert az egész csak a magolásra van kihegyezve (ami természetesen jól ment).


Egyetemen meg szenvedtem a matekkal, mert azt már nem volt olyan könnyű bemagolni, de ha "A nem egyenlő B" helyett valaki "B nem egyenlő A"-t írt, akkor arra a tanár már nem adott pontot, mert ők is csak felületesen azt pontozták, ami az írott anyagban le volt írva. Ha valami nem hasonlított rá, akkor azt úgy vették, hogy rossz.


Ezzel csak arra akartam célozni, hogy egyszóval az oktatási rendszerünk katasztrófa, ne ebben a fos oktatási rendszerben elért teljesítmény legyen a siker mércéje számodra.


Merj nagyot álmodni, mert ezek alapján tényleg egyenes utad lehet az egyetemre bejutáshoz, de ugyanakkor ne vedd annyira véresen komolyan az egészet, hogy elfelejtesz élni közben. Én beleestem abba a hibába, hogy magasról szartam a kapcsolatépítésre és nagyon sok dologból kimaradtam, amit azóta is bánok. Mindennek megvan a maga ideje, szóval ne engedd, hogy a maximalizmus a fiatalkori élményeid rovására menjen.

2020. nov. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
#1: Igazad van. Ki fog maradni az életemből a lazulás és a kortársaimmal a kapcsolatépítés. Még tudnék változtatni rajta, de már függő lettem a sok feladatkészítéstől.
2020. nov. 26. 17:47
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak az a probléma, hogy így kimarad az életedből a lazulás és a haverok, hanem hogy mentálisan is tönkreteszed magad. A kudarcokat, hibákat meg kell tanulni kezelni és elfogadni, tanulni kell belőlük. Olyan ember úgysincs, aki sose hibázna. Továbbá az állandó munka, tanulás, a maximalizmus miatti stressz hosszú távon akár kiégéshez is vezethet.
2020. nov. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"A feladatokat és a kitűzött céljaimat mindig tökéletesen akarom elvégezni és ha nem sikerül, ingerült, feszült és dühös leszek, amíg meg nem találom a megoldást."

A negatív oldala a függőségednek az, amin javítanod kell.

Egyébként meg semmi gond nincs azzal, amit csinálsz. Én is ilyen vagyok, bár én saját magamnak határozom meg, mi az aminek van értelme és érdemes csinálni, az iskolát elvetettem.


"Változtassak az életemen és legyek esendő ember?"

A harmóniát kell keresni. Érzel hiányt az életedben valami miatt? Érzed azt, hogy túlzásba viszed néha?

Ha nem érzel hiányt, nem kell barátkozni senkivel, hisz nem érzed úgy. Majd jön időszak, amikor ezt érzed, és akkor elkezdesz haverkodni emberekkel.

2020. nov. 27. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Pontos leírása a maximalizmusnak. Most még érzed, hogy ez probléma, tehát könnyen változtathatsz rajta. A középiskola feszítése szerintem rendben van, de ha bekerülsz egyetemre akkor igyekezz olyat választani, ahol nem kell mindig tanulni és akkor lehet életed is mellette.


Egy dolog biztos, a maximalizmus azt jelenti, hogy nem tűröd a kritikát, ami nagyon nem jó dolog és pont attól alakul ki, amit leírtál: a szüleid nem hisznek benned. Ez nagyon nagy baj.

2020. nov. 27. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!