Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináltak régen a nemdohán...

Mit csináltak régen a nemdohányzó emberek?

Figyelt kérdés

Régen mindenhol szabad volt dohányozni. Valamikor simán rágyújthattak emberek étteremben, irodában, repülőn, vonaton, bárhol. És valamikor nem is volt külön helyiség sem a dohányosoknak, sem a nemdohányzóknak.

A kérdés az, hogy mit tehetett ilyenkor egy nemdohányzó?

Biztosan kevésbé tudták, hogy mennyire árt és ezért kevesebben is aggodalmaskodtak. De akkor is lehettek, akiket zavart, akik nem bírták. Akkor is lehettek például asztmások. A cigi akkor is büdös volt és tűzveszélyes.

Volt akkor erre megoldás? Vagy a nemdohányzó maradjon otthon?



2020. nov. 30. 17:33
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
A 80-as években voltam gyerek Vonaton volt nemdohányzó kocsi, de senki sem szólt, ha valaki ott dohányzott, buszon a sofőrök kb folyamatosan cigiztek , de néha az utasok is az iskolában a tanárok szívták a folyosón, udvaron 95ben kezdtem dolgozni, postán, akkor már nem örültek annak a vezetők, ha valaki munka közben dohányzott, bár volt olyan kolléganőm, aki rendszeresen így tett A 90-es évek végén született a nemdohányzók védelme érdekében egy törvény, de hosszú évekbe telt, mire ténylegesen kijelöltek dohányzásra alkalmas helyeket, addig az akkori munkahelyemen úgy kellett ennem, hogy az étkezőben folyamatosan dohányzott valaki Nemdohányzóként utáltam az egész helyzetet, büdös lett a hajam, ruhám, nem volt hová félrehúzódni a füst elől, pláne a 80-as években, mert szinte mindenki dohányzott
2020. nov. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
90%

2007-ben mikor a BME-re jártam a folyosón bárhol lehetett dohányozni. Mikor elmentem a K épület egyik végéből a másikba pont elszívtam az egy cigit.

2009-ben tiltották be a dohányzást a BME-n, én betartottam, de annyira fura meg új volt a szabályzás mindenkinek, hogy nagyon sokan dohányoztak ugyanúgy a folyosókon.

Ma meg már elképzelhetetlen hogy valaki rágyújtson a folyosókon.

2020. nov. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
30%
Votl akinek akkor se tetszett, csak épp nem csinált belőle katasztrófát.
2020. dec. 1. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
0%
12: Ilyen jogszerűen akkor sem volt már.
2020. dec. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

A társadalom folyamatosan változik. 55 éve azt olvastam a villamoson, hogy köpködni tilos! Tíz évvel később leszedték ezeket a táblákat, mert nem volt már rá szükség.

A 90-es évek közepéig boldog-boldogtalan füstölt, mint a gyárkémény. Aztán kb 2010-ig még a filmekben is tilos volt dohányos embert mutatni. Viszont mindenki rágózott. Mára ez is kikopott.

2021. jan. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!