Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem szeretem a "barátnőimet"...

Nem szeretem a "barátnőimet" mit tegyek ?

Figyelt kérdés

Segítsetek, nagyon kétségbe vagyok esve, és borzalmas lelkifurdalásom van. Van 3 barátnőm. 25 éves vagyok, ők idősebbek, én vagyok a legkisebb. Eleinte jól elvoltam velük, szerettem velük lenni. Viszont ahogy egyre jobban megismertem őket, egyre inkább nem kedvelem őket. Konkrétan ami zavar , az az állandó "mikor mész férjhez? " kérdés. Meg persze a körítés, hogy "nem normális ,hogy egyedül vagy" , "társas lények vagyunk", illetve egyszer majdnem leszerveztek egy randit is nekem. Nem érzem azt, hogy jót akarnának ezáltal. Borzalmasan idegesít. Nyilván ha olyan fiú jönne az életembe akit szeretek, lenne valakim, de sajnos ez még nem jött el. Engem ez egyáltalán nem szomorít el, jól elvagyok egyedül, és teljes az életem. Dolgozom, van sok dolog az életmben ami színessé teszi azt. Antiszociális vagyok, de igyekszem. Mindig ott vagyok, ha segítség kell a másiknak. Viszont nem szeretem, ha folyamatosan hívogatnak telefonon minden ostobaságért, mert nem szeretek telefonon beszélni, idegessé válok tőle. Én úgy gondolom, mindenkinek vannak "hülyeségei", de most már unom, hogy én el tudom fogadni a másikét, engem meg folyton szivatnak.


Nem sajnáltatni akarom magam. Őszinte válaszokat várok. Csúnya dolog, hogy nem reagálok a hívásaikra ? Úgy gondolom nekik is rosszabbul esne, ha csak a képükbe vágnám, hogy hagyjatok már békén...



2020. dec. 3. 10:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
Közölted már velük, hogy zavarnak ezekkel a kijelentésekkel és a ténykedésekkel? Attól, hogy barátnők vagytok, a te magánéleted a te dolgod, csakis rád tartozik, szingli vagy-e vagy sem. Először próbálj meg velük civil módon beszélni, hogy X és Y zavar. Ha nincs változás, nyugodtan keress más barátokat.
2020. dec. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
98%
Ha ezt már nekik is elmondtad korábban, de nem értik meg, akkor le kell építeni őket.
2020. dec. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
62%

Lazítsd a kapcsolatot, mert előbb-utóbb összeveszés lesz a vége.

Ahol kettőnél több van, akkor a harmadikat, negyediket kibeszélik.

A nők többsége ilyen.

Barátnő ilyen ostoba általánosságokkal nem bombázza a másikat.

Ez nem barátság.

Azért, hogy legyen kivel elverni az időt, nincs értelme

ilyen "barátnőzésnek".

Nekem 99% fiú haverjaim voltak, köztük nőttünk fel, együtt kirándultunk,

jártunk kulturális programokra, vittem az aktuális barátomat, ők meg a barátnőiket. De a barátaim ők voltak. Nem volt jellemző a pletyka, a jelen nem lévő harmadiknak a kibeszélése.

Főleg úgy (és ezt vedd jelképesnek), hogy: "Lányok, úgy látom, mostanában a Mariska megissza a magáét. Na, egészségetekre".

Ha érted, mire gondolok.

Nem igaz, hogy nincs férfi-nő barátság.

A barátnőktől mentsen meg a jó Isten.

Két barátnő még barátnő. De három, vagy négy, az már nem. Az csak női társaság.

2020. dec. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
87%

Van amikor az ember elmondja szépen, hogy hagyják abba mert nem szeretné, és mintha meg se hallanák.

Ilyenkor kell kicsit hangosabban, határozottabban fellépni.

Fogadjanak el ilyennek amilyen vagy és kész.

Ha ezek után se változnak akkor ők nem az ideális barátok.

2020. dec. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Mondtam nekik, hogy jól megvagyok így is. De csak erősködnek, hogy márpedig kell, kell valaki! Mondtam, hogy de most nekem nem kell , és nem fogják fel.


Volt már olyan, hogy egy lagziban voltunk. Az utolsó buszommal hazamentem , mert nem szeretek máshol aludni, illetve reggel nincs buszom, csak késő, nagyon messze lakok a várostól. Illetve másnap délután dolgoznom kellett.


Erre elkezdtek velem veszekedni, hogy milyen barát vagyok, hogy ott hagyom őket. De maradtam elég sokáig, hiszen éjféli busszal mentem csak haza. Nagyon rosszul esett, mindenki ott hallgatott minket.

2020. dec. 3. 11:04
 6/17 A kérdező kommentje:

Az ember senkit nem akar megbántani, mert egyébként nagyon lelkis vagyok. Nem szeretek veszekedni. Konfliktus kerülő ember vagyok.

Van más barátom, ő megérti a határaimat.

2020. dec. 3. 11:11
 7/17 anonim ***** válasza:
96%

Hát ez szomorú. :$

Nem érzed magad csapdában velük?

Nem szívesen vagy az ilyenek miatt velük, de elengedni se tudod őket.

Megmondani nem mondhatod meg nekik a magadét megértem én is ilyen vagyok.

Te is érzed, hogy az a barátod aki megért az más.

Rájuk szerintem nincs szükséged. Csak próbáld hanyagolni őket és egy idő után szabadabb leszel.

2020. dec. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
19%

Szerintem kerüld őket, nem normalisak. Te vagy a kör lúzere akin jókat élcelődnek, de van ebbe a pár lányban olyan is aki szerintem irigy rád a "szabadságod miatt". Itt feljebb mondta valaki a fiú barátokat, én ezt cáfolom.Egy időben én is azt hittem , azok nem pletykásak, meg nem ilyenek, na a fenéket nem. Még némelyik rosszabb mint egy nő.De a férfi baratsagtól meg ne várj női attitűdöt, pl. empatiat, szociális érzékenységet.

Totál mások.Még a melegek is.A meleg srácok meg még irigyebbek es aljasabbak,mint a nők!

Azt javaslom esetedben a habitusod miatt, 1 lánynál ne barátkozz többel, és ne bizalmaskodj ennyire több nővel szemben.

2020. dec. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
De igen, csapdában érzem magam. Szorongok is e-miatt. Csúnya ezt mondani, de néha olyan jó lenne ha ők mondanák nekem azt, hogy hagyjam őket.
2020. dec. 3. 11:27
 10/17 anonim ***** válasza:
Neked kell ebből kilépni. Tedd meg vagy kínozni fognak.Te is látod ,hogy te adsz nekik erre lehetőséget, töröld ki őket mindenhonnét, tiltsd le őket
2020. dec. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!