Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan kezdjem el becézgetni...

Hogyan kezdjem el becézgetni a barátnőimet?

Figyelt kérdés

Pontosabban 1 barátnőmről lenne szó, akivel már egy ideje kissé eltávolodtunk egymástól, egyrészt mert már más iskolába járunk, és messze is élünk egymástól. De általánosba legjobb barátnők voltunk, és még mindig szoktunk találkozni, ha a közelben vagyok. Az insta oldalán azt látom, hogy minden barátnője becézi őt, meg a mai lányok nagyrésze becézgeti a barátnőit, pl. baba, életem, kincsem, szépségem...stb.

Vele soha nem becéztük egymást, és emiatt hülyén érzem magam. Általánosban még nem volt szokás ez a becézgetés, utána meg már a suli váltás miatt nem volt módunk erre. Viszont emiatt úgy érzem, hogy nem is vagyok neki annyira fontos, mint a többi barátnője mert az insta oldalán azt látom, hogy a kommentekben hogy becézgeti, meg őt is, hogy szólítják a barátai, és mi meg nem csináljuk ezt.

Mert ebből nekem az jön le, hogy akit a barátai nem becézgetnek, azoknak nem is olyan jó a barátsága, hisz a lányok pont ezekkel a "nevekkel" akarják kifejezni mennyire fontos nekik a másik, pl. életem/baba...stb.

De ennyi idő után meg már, hogyan kezdjem el becézgetni? Fura lenne, ha a semmiből egyszer csak úgy szólítanám, hogy baba például, nem?



2020. aug. 11. 10:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekem 6 éve van egy legjobb barátnőm, és rosszul vagyunk ezektől a becézgetésektől, de még a párommal se szoktuk egymást.


"Mert ebből nekem az jön le, hogy akit a barátai nem becézgetnek, azoknak nem is olyan jó a barátsága, hisz a lányok pont ezekkel a "nevekkel" akarják kifejezni mennyire fontos nekik a másik"


Mennyire gáz már ez alapján megítélni 2 ember kapcsolatát, nem gondolod? Én személy szerint elég langyosnak tartom ezeket a dolgokat, és én hetero vagyok, szóval engem hagyjanak ki belőle. :D


És a kérdésedre válaszolva, igen, fura lenne, és ha nem tudod, hogyan kezdd el, akkor el se kezdd.

2020. aug. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én személy szerint kivagyok ezektől a becézgetésektől. Szerintem ne kezdd el te is
2020. aug. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Oké, de akkor nem fura, hogy ő más barátnőjét becézi, engem meg nem? Ettől még lehetünk jó barátok? Mármint én tudom, hogy nem ezen múlik a barátság, de tényleg gondoljatok bele, hogy az összes barátnőjét becézi, kivéve engem. Akkor szerintetek engem nem tart olyan jó barátjának?
2020. aug. 11. 12:00
 4/7 anonim ***** válasza:
93%
Morzsi, Buksit is megpróbálhatod.
2020. aug. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Furcsa lenne nagyon, ha most kezdenéd el becézgetni, és szerintem hülyeség, hogy most akkor te nem lennél olyan jó barátja, de ha ennyire azon vagy, hogy becézgethesd valahogy, akkor javaslom valami full egyszerűvel kezdeni, mint pl Kedves, ha valamelyikőnk hülyeséget mond, vagy szomorú valami miatt, akkor mi szoktuk használni, de én kicsit félek ettől az erőltetéstől. Ha már amúgy is úgy szoktátok meg, hogy nem becézgetitek egymást, akkor most miért mennétek el abba az irányba? Ez is amúgy afféle divat manapság, de nem muszáj mindenkinek tetszenie, követnie, főleg, ha már hozzászoktatok egyfajta stílushoz egymás között. És nem csak azok szokták becézgetni egymást, akik jó barátnők, azok is szokták, akik életükben 1x találkoztak, vagy csak egy a hobbijuk és pl együtt szoktak lenni táncon, de különösképpen nem is beszélgetnek ott. Tehát a becézgetés nem mérvadó a kapcsolat mélységének tekintetében.
2020. aug. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ugyan ebbe a cipőbe járok csak egy 15 éves barátságba vagyok


Bennem is van egy ilyen rossz érzés emiatt és ugyan ezek a gondolatok nekem is megfordultak a fejembe mert akiket nem régiben ismert meg és lettek jó barátnők első perctől becézik egymást már lassan 6 éve és ilyenkor azt érzem mintha velük sokkal jobban szórakozna vagy jobban szeretné őket mint pl engem 15 év után becézések nélkül


De ezzel nem tudsz mit tenni nem egyformák az emberek és ennyi attól ugyanúgy beszél velem, beavat az életébe stb ahogy eddig


És rájöttem akármennyire is bosszant de hozzám ez a becézgetés egyáltalán nem illik, és valószínűleg a hányiger kerülgetne engem ilyen becenevektől sose voltam ilyen akkor miért most kezdeném el csak mert ez a trend? csak mert más barátnőivel csinálja? biztos hogy nem, attól nekem nem kell beszállni


Szerintem barátnőm is rájött hogy egyszerűen én nem vagyok ilyen elfogadta/beletörődött mindegy a lényeg hogy még beszélünk

2020. aug. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mondd neki: "Te ringló!"
2021. jan. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!