Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit érezhet az az ember, aki...

Mit érezhet az az ember, aki a saját, régen látott unokatestvérétől megkérdezi, hogy "Mióta is tegeződünk?"?

Figyelt kérdés

Ha nem hallottam volna személyesen ezt a beszélgetést, el sem hittem volna, hogy ilyen lehet. A barátom és az ő unokanővére között zajlott le ez a beszélgetés. Mindketten 30-on felül vannak, és úgy 3 év korkülönbség van köztük. Utoljára úgy 15 éve találkoztak. A "Szia, mi újság?" kérdésre jött válaszul a fent leírt válasz, egy "Jó napot!" köszönés után.

Sose értettem az ilyen embereket. A volt irodalomtanáromra emlékeztet, őt se volt senkinek sem szabad tegeznie, a kollégáinak sem. És ő a saját elmondása szerint azért nem tanult meg angolul az alapnál jobban, mert abban nincs magázás és ő azt nem viseli el.

Az ilyen emberek fejében mi játszódik le? Egyáltalán hogyan juthatnak el ide? Ez valami gyerekkori traumára vezethető vissza? Mert én nem tudom elképzelni, hogy egy értelmes, ép eszű embernek ilyen hozzáállása legyen.



2020. dec. 4. 15:37
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
83%
Lehet, hogy nem ismerte fel a rég nem látott unokatestvérét?
2020. dec. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy felismerte. És még utána is ragaszkodott a magázódáshoz.
2020. dec. 5. 02:08
 13/16 anonim ***** válasza:
55%

Miért akkora probléma, ha ezzel a maga részéről jelezte, hogy nem erőltetné ezt a beszélgetést és ezt a kapcsolatot?

Jó, lehetett volna éppen kicsit udvariasabb is a lerázással, de az igazság az hogy ha jól megvoltak egymás nélkül 15 évig akkor valóban nem feltétlenül kell már ezt erőltetni. Én is rühellem az ilyen semmiből előkerülő rokonokat és a velük való kényszeredett bájcsevelyt. Bár én talán kicsit udvariasabb lettem volna, de meg tudom érteni ha az illető különösebb megjátszás és képmutatás nélkül rövidre zárta a dolgot.

2020. dec. 5. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Nem a kapcsolattal volt a baj, jól elvoltak utána is. Csak magával a tegezéssel nem barátkozott meg. Azóta egyszer fel is kereste a barátomat, önszántából, ugyanúgy magázó viszonyban.
2020. dec. 5. 08:02
 15/16 anonim ***** válasza:
0%
Azt nem értem minek ez a Mónika Show-s körítés, meg folyamatos sztori alakítás a válaszokhoz alakítva. Ha zavar akkor kérdezd meg tőle, ha meg nem kérdezed akkor engedd el.
2020. dec. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

#15: ??? Nem változott a sztori semmit. Egy családi összejövetel volt, ott találkoztak 15 év után. Azért írtam mindig plusz információt, mert sokaknak annyi kevés volt mint amennyit leírtam.

De ez csak 1 eset. 1 ember. Nem konkrétan rá vagyok kíváncsi, hanem mindenkire, aki így gondolkodik, aki fizikai fájdalmat él át ha letegezik.

2020. dec. 5. 10:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!