Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A sorozatfüggőség mögött mi...

A sorozatfüggőség mögött mi állhat? Skizofrénia?

Figyelt kérdés
Egész életemben csak traumák értek és úgy 2016-ban belemenekültem egy sorozatba ami azóta is tart. Akkor is abúzus környezetben voltam ahol folyamatos bántalmazásoknak lettem kitéve. Szinte már elfogadtam hogy az egy békés és nyugodt világ. És nem tudok kiszabadulni onnan. Testen kívüli élményem van amikor nem azt nézem,és idegennek érzem a saját testemet is. De nem mindig. Néha csak úgy spontán megtörténik. És nem is én irányítom az egészet. Volt már velem olyan is hogy gyorsabban telt az idő. Csak úgy áváltott pár órára,miközben az egészet csak pár percnek éreztem. Mármint az idő múlását.
2019. okt. 11. 08:51
 1/7 anonim ***** válasza:
5%
Ez elég ijesztő. Jársz valamilyen kezelésre? Nekem is a skizofrénia jutott eszembe.
2019. okt. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

Nem. Az aztán végképp nem.

Dependencia vagy a valahová való tartozás illúziója.

2019. okt. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem járok. Miért? Kéne?
2019. okt. 11. 09:13
 4/7 anonim ***** válasza:
74%
Ez egy "sima" függőség, nem skizofrénia. Könnyen rá lehet függeni gyógyszerre, alkoholra, fészbukra, emberre, edzésre, sok mindenre. És ha az agyad nem kapja meg, akkor elvonási tüneteket produkál.
2019. okt. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
18%

Igen, kéne kezelés. Hiszen elveszted a valósággal való kapcsolatot. És ez a skizofréniára jellemző.

De ha nem az, akkor is probléma és nem normális.

2019. okt. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem skizofrénia,de pszichológushoz kezdetnek menj el,mert valami mentális zavar van.
2019. okt. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
10%
Ki bánt Téged és hány éves vagy?
2019. nov. 22. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!