Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit okozhat egy emberben...

Mit okozhat egy emberben lelkileg, ha mindig elrontják a nevét?

Figyelt kérdés

Lelki alkat kérdése, vagy tényleg bele tud betegedni egy ember, ha egész élete során elrontják a nevét, írásban, illetve szóban is? (Ha cifra vezeték/keresztneve van, ha nem.) És ha igen, az túlreagálás vajon a részéről, vagy a környezete lusta ahhoz, hogy normálisan megtanulja a nevét? Elvégre a név valahol jelöl egy identitást. A nevem jelöl engem jogilag, nyelvileg, stb...

Elsősorban a József Attila-féle “Pista sztorikra” gondolok, illetve pl. amikor egy Kalányos Rozalinda Gyémántot meg lehet jegyezni, de egy Müller Veronikát nem.

(Sokan okolják azokat a szülőket, akik különlegesebb nevet adnak a gyerekeiknek, de valahol úgy érzem, szívás nem az egymilliomodik Kovács Boglárkának lenni.)


2020. dec. 8. 11:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősöm neve elég különleges. Szinte mindenhol elírják a nevét. Egyrészt röhög csak rajta, de hivatalos ügyeknél már unja.
2020. dec. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Az a szívás, mikor pl az osztálban van még egy ugyanolyan nevű.


Mi 5.-ben csináltunk edy diáknévsort. Csak keresznevekkel, díszes betűkkel, ragasztgatva egy nagy lapra. Én és a másik Anita így szerepelünk rajta: Anitax2. Szóval még egy cseszett díszes névsoron se voltam rajta rendesen.

Ne hidd, hogy olyan jó a gyakori név...

2020. dec. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Utálom a különleges nevemet. Az egész iskoláskorom azzal telt, hogy a gyerekek ezzel viccelődtek, a tanárok meg magyarázatot kértek tőlem a jelentéséről, eredetéről, a névválasztás okáról stb. Mindent megadtam volna, hogy Kovács Józsi lehessek, akkor nem ez alapján ítélnének el az első percben.
2020. dec. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Bele nem betegszem. Akkor lepődöm meg ha nem rontják el. A páromnak is elrontják. Mi otthon gyakran szívatjuk egymást ezzel.
2020. dec. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Olyan szempontból is érdekes a környezeti szempont, hogy mondjuk honnan veszi a bátorságot valaki ahhoz, hogy egy összetett nevű embert önkényesen az egyiken hívjon?

Pl. egy Annamáriát le "Annamariznak", merthogy biztosan azt használja, amikor mondjuk simán lehet, hogy a Pannit, vagy a Maját szereti az illető, de azért sem tisztelik meg annyival, hogy így hívják. Értem én, hogy ez már ilyen túlérzékeny, már-már PC-s dolog, de valamilyen szempontból mégiscsak a másik individuum földbe tiprásáról van szó, nem? Mintha egy zsidó előtt kezdene el "zsidrákozni", vagy fekete előtt "niggerezni" valaki.

2020. dec. 8. 11:53
 6/17 anonim ***** válasza:
67%
Kulonlegesebb vezeteknevem van, elsore sosem tudjak leirni vagy kimondani. Nem lettem ettol depresszios, nem nagyon erdekel a dolog :D Aki ennyibe belebetegszik, az eletkeptelen, mar bocsanat. Annyi de annyi mas nehezseg johet az elet soran, egy ilyen semmisegen nem kene problemazni. Ha annyira nem tetszik valakinek a neve, akkor meg is lehet valtoztatni es kesz.
2020. dec. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Különleges név és különleges név között is különbség van.

Gyermekkorban sajnos rengeteg attrocitás érhet a neved miatt, aminek a sebeit cipelheted magaddal felnőtt életed során is - de azt nem gondolnám, hogy mély nyomokat hagyhat bárkiben az, hogy folyton rosszul mondják, írják a neved. Egy idő után valóban unalmas, de az életben vannak ennél sokkal nagyobb problémák is. Ha valakit esetleg ez még is zavar, szerencsére már van lehetőség hivalos névváltoztatásra.

2020. dec. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el a többieknek se annyira jó a cifra nevekkel törődni. Engem a cifra asszonynevekkel is ki lehet kergetni a világból ha nekem kell leirogatnom meg szamontartani hol a kötőjel...

Egyébként tartani kell egy papírt amin szép betűkkel szerepel. Hivatalos ügyintézők dijaznak.

2020. dec. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Értem az utolsó két válaszoló álláspontját, de amiatt változtassa meg valaki a nevét mondjuk tényleg a sokmilliomodik Nagy Istvánra, hogy az ösztönlényi tömeg (ami néhány név megjegyzésére van trenírozva) felfogja azt és méltóztasson helyesen leírni/felolvasni?
2020. dec. 8. 11:58
 10/17 A kérdező kommentje:
Mármint értem a problémát, hogy van ennél fontosabb dolog is (vagyis csak az van), de nincs valami kompromisszum a cifra nevek anyakönyvezése és aközött, hogy valakit egyszer nem tisztelnek meg vele, hogy helyesen legyen feltüntetve valahol? Mondjuk, ha figyelmesebbek lennének egymással az emberek, vagy bármi...?
2020. dec. 8. 12:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!