Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Volt már olyan, hogy boltokban...

Volt már olyan, hogy boltokban meggyanúsítottak lopással titeket?

Figyelt kérdés
Volt e olyan veletek, hogy biztonsági őr meggyanúsított titeket, hogy loptatok de valójában nem? Mi lett a következménye? Megrázott e titeket az eset? Engem egyszer gyanúsítottak meg, hogy elvileg elloptam valami karkötőt és beraktam a táskámba mivel akkor épp néztük azokat is de nem. Fizettünk a pénztárnál majd jön 2 nagyobb biztonsági őr és az egyik szabályosan megragadta a karomat mikor odébb akartam állni olyan erővel, hogy konkrétan fájt. Elég sok mindent vásároltunk még szerintünk is hülyén jött ki volna ha egy vacak karkötőt loptam volna mikor ott hagytunk vagy 5000 forintot. Magyarázkodás után kipakoltattak mindenki előtt ami nagyon kínos volt, semmit nem találtak még akkor is ott papoltak,hogy de hát valaminek kellett sípolnia mikor egyáltalán nem sípolt mikor ott voltunk csak később mikor már kijöttem onnan...Legalább volt bennük annyi, hogy elnézést kértek mikor visszamentünk oda mert annyira megérintett, hogy sírtam ott még a pénztáros is próbálta lenyugtatni a helyzetet meg az arcán is látszott, hogy őt is megérintette. Akivel voltam ő még jegyző könyvbe is akart írni mivel ajánlotta a pénztáros ezt de végül nem tettük, nem akartunk több olajat önteni a tűzre. Akkor mellesleg 14-15 lehettem szóval fiatal. Azóta mindig igyekszem olyan dolgokat vinni magammal bárhova hogy meggyőződésem, hogy nincs egyik boltban sem. Abba a boltba egy ideig nem is mentem. Szerintetek is azért sírtam mert mindenki előtt konkrétan megaláztak az őrök, hogy loptam pedig nem? A karrángatás nem volt annyira vészes, hogy sírjak de az is megrázott, vásárlók szeme láttára megráncigált egy 14 évest az őr...

2020. dec. 11. 00:08
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
74%

Engem egyszer a tescoban hívott félre az őr, de különmentünk és hát ő is lukra futott. Bocsánatot kért, szóval tök normális volt.

Mondjuk a Sparban rendszeresen "lopok" az almákkal szoktam variálni, mert csak a granny smith-t eszem meg, de ha van olcsóbb más zöldalma, akkor annak cetlijét nyomom rá. Viszont mivel az önkiszolgáló kassza csak súlyt mér, így sose volt belőle bajom. Illetve a kimérős paradicsommal is szoktam ilyet játszani.

Anno egy volt évfolyamtársunk rendszeresen lopott a Bijou Brigitte-ből, egyszer vele mentem nézelődni, meg pont vásároltam is valamit, aztán a plázából kijőve mutatta miket rakott el, többet nem mentem vele sehova.

2020. dec. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Úgy néz ki hogy a Rossmanban az őrök előszeretettel követik a vevőket. Június elején nagyon hideg időjárás volt, nagyon fázós vagyok, és lementem folttisztítóért. Az őr, mint a puli kutya követett, mert [link] ilyen dzseki volt rajtam. El sem fér benne egy vanish.
2020. dec. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Van egy rossman amit nagyon szeretek mert nagy a választék és mindig kevesen vannak.

Na de a biztonsági őr!

Mikor előszőr voltam ott

(14 lehettem) leguggoltam a sminkekhez az őr meg elkezdett mellettem telefonálni és ezt mondta "én mindig elkapom azokat akik lopni akarnak".

Én tartózkodtam egyedül a boltban, egyértelmű volt, hogy nekem címezte.

Alig hittem a fülemnek, még néztem a sminkeket vagy 20 percig, hogy idegesítsem.

Ő meg járkált fel-alá mellettem két méteren belül és bámult, egyszerre volt ijesztő és vicces.

Aztán pár hónappal később megint bementem ugyanabba a drogériába, egy barátnőmmel samponokat néztünk és ugyanez az őr kellemetlenül közel megállt mellettünk (konkrétan 50 cm-re se volt) és megint elkezdett bámulni :D.

Én értem, hogy a munkáját végzi de ha a többi drogériában megoldják, hogy senki ne lopjon és a vásárlók se érezzék kellemetlenül magukat akkor ott is megtudnák.

16/l

2020. dec. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

13-as vagyok

Ha odajönne egy őr és meggyanúsítana, hogy loptam akkor én is elsírnám magam mert nem tudom kezelni az ilyen helyzeteket :/

2020. dec. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Hármas vagyok. Nem volt semmi oka rá. Persze fél perc alatt megiszom az egészet az üveget meg elteszem. Ezzel az erővel, ha szendvics lett volna nálam azt is ott raktam volna össze?
2020. dec. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
A lakóház aljában van egy vegyesbolt, 5 éve járok oda heti kétszer ha kell valami, az eladókkal jóban vagyok. Egyik nap a tulaj volt bent mint eladó, a túrahátizsákom volt rajtam, vettem 8600 ft értékben dolgokat, bepakoltam a hátizsákomba, kifizettem majd mikor indulnék mondja flegmán hogy pakoljam ki a hátizsákom ellenőrizné nem-e a loptam. Mondtam neki hogy hívjon rendőrt, meg kapja be és eljöttem, azóta nem voltam a kisboltban.
2020. dec. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Micsoda sztorik és miket képzelnek ezek az őrök? Ártatalanokat vádolnak lopással míg közben ki tudja, hogy egy valódi rabló ott mászkál és nyitott kapuk várják őt hogy szökhessen míg az őr egy ártatlant vádol meg. Az őrnek általában ez meg se kottyan de akit vádol annak lehet egy életre benne marad vagy sír miatta, megalázva érzi magát főleg mikor kipakoltatja a vásárlók előtt akik mint birkák bámulnak...Szomorú- Én manapság mikor tudom hogy megyek boltba akkor mindig egy aprócska oldaltáskát viszek amiben egy zseb van és oldalt. Legalább kevés ideig tart míg kipakolom ha netán megint előfordulna de eddig se történt meg olyat viszek magammal amik kizárt hogy lennének boltban mint kulcsok, bérlet, zsepi ami csak egy csomag, pénz ezeket nem hiszem hogy egy őr díjazná hogy na most elloptad ezeket :D..max a zsepi de hülyén venni ki magát az őr...
2020. dec. 11. 17:24
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen megértelek kérdező, velem is történt hasonló. Tavaly a CCC-be bementunk anyaval nézelődni, nagy szatyrokkal, karácsonyi nagybevásárlás közepette. Kb 2 percet ha az üzletben töltöttünk, mennénk kifelé, erre odajön a biztonsági őr, hogy szúrópróba szeru ellenőrzés, nem loptam-e. Nagyon ciki volt, kipakoltatott velem mindent, ott nézegette a cuccokat amit vettünk... elképesztő mit meg nem engednek maguknak. Én is hasonlóan kiakadtam mint te, én is elsirtam magam, annyira rosszul esett, eszembe se jutna lopni. Remelem, azóta kirúgták a csaveszt :D

Rossmannban egyébként engem is állandóan bámul a biztonsági őr, borzasztó idegesítő.

2020. dec. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Én nagyon sokszor úgy érzem, hogy követnek a biztonsági őrök. Nem tudom mi lehet a rajtam, ami ennyire gyanús, szerintem nem tűnök egy lopós alkatnak, de ki tudja. Max. az lehet a gond, hogy ha bemegyek rájuknézek, bólintok, köszönök...lehet gyanús, ha az ember észreveszi őket.

Sajnos én már jó párszor becsipogtam, volt, hogy 100 éve a táskámban lévő CD-ről leszedett fólián lévő címke miatt, vagy leggyakrabban azért, mert egyes pénztárcák egy idő után visszanyerik a a becsipogásukat (boltban azért húzza végig az eladó a pulton, csinál vele valamit, hogy ne csipogjon).

Egyszer egy könyv utolsó lapjára volt beragasztva ilyen bejelző matrica. 2 biztonsági őr nézte át a táskámat egy ruhaüzletben, mire megtalálták. Mondják, hogy kitépik a lapot, hogy ne csipogjak be kifele. Hát mondom az nem túl jó egy könyvnél, amit pont eladni viszek. Végül beengedtek azzal, hogy majd a kapu fölött átemelve kell kimennem. Ezek után kb. 2 percet voltam az üzletbe annyira kínosan éreztem magam, csodálkoztak, hogy már megyek is kifele.

Egy hipermarketben vettünk barátnőmmel egy nagy plüssmacit. Mikor kifele menet mentünk, karomban fogva a macit. mosolyogtunk, nevetgéltünk. Odajött egy biztonsági őr, hogy mit csinálunk ezzel a macival itt. Biztos csak így ölelgetve sétál ki az ember a lopott cuccal.

Nem tudom kinek van meg, hogy az Aréna Plázában, hogy van a New Yorker. Szerintem full gáz, hogy az egyik be/kijárat úgy van megoldva, hogy a New Yorkeren keresztül kell menni. Nagyon hideg téli nap volt. Rétegesen szeretek öltözködni, volt nálam vastag pulcsi, nagy sál, puffikabát, térfogatban jó sok minden. Plázában viszont jól be volt fűtve, így mindent levettem és beleraktam egy bevásárlótáskámban. Ezek mellé még vásároltam, így volt nálam 2 jól megpakolt táska (+hátizsák, mert egyetem után mentem). Megyek kifele a New Yorkeren keresztül, átmentem már a bolt végét jelző kapun is, becsipogás nélkül, de a kapu mellett álló biztonsági őr visszahívott mielőtt ráléptem volna a mozgólépcsőre. Mindent kipakoltatott, és nem akarta elfogadni, hogy ezt tényleg mind viselem. Már mint gondolom ő úgy volt vele h felkap egy kabátot és kész, minek pulcsi alá, meg nagy sál. Utána persze pakolhattam vissza, majd fél perc múlva megint ki, mert fel kellett vennem őket, csak hát ezt nem a fickó előtt akartam.

Néha megyek a boltban és meglátok valamit és eszembe jut, hogy reggel bedobtam egy müzlit (vagy mást) a táskámba és azóta is ott van. Ha becsipognék, hogy tudnám bizonyítani, hogy az bejövetelkor is ott volt. Nagyon kínos lenne.

2021. jan. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!