Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért használják a velem...

Miért használják a velem egykorúak, szóval 20 alattiak ennyiszer a rövidítést és az ékezet nélküli írást, ja meg persze a magyar helyesírási hibákat ennyiszer elkövetni?

Figyelt kérdés

Bff, tudom mit jelent de annyira gáz szerintem, ha nem vagy képes a nyelvüket beszélni, szinte sokan átnéznek rajtam. A jövőben nézhet ki így egy komunikáció?:

Sz , v k t v a t ? Cs a k, m m l a f a szecheni teren. H e a u h, a e, m v 2 j r.


Ez a szöveg: Szia, van kedved találkozni velem a téren? Csak azért kérdem, mert ma lesz a fesztivál a Szécheni téren. Ha érdekel az új hullámvasút, akkor elviszlek, mert van 2 jegyem rá.


Remélem nem ilyen jövőre vagy hasonló jövőre kell számítanom.


2020. dec. 14. 02:20
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

A gond inkább az, hogy egyes szavakat becézgetnek, meg olyan idegen szavakat használnak, melyeknek van magyar megfelelőjük.

Pl: "Hali. Tegnap voltunk usziban, olyan good feeling volt."

2020. dec. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Mert lusták. Én is sokat rövidítek messengeren, de nem ennyire, mert ez túlzás és szerintem maga az írója se tudja mi lehet ez. A helyesírás szimpla igénytelenség.
2020. dec. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Butulnak és/vagy lustulnak az emberek, de szerintem ez csak rosszabb lesz.

A rövidítgetéssel magában nincsen akkora gond, de a körülöttem lévők (20 körüliek) beszédbeli szókincsébe is nagy szinten átragadt, és nekem ott már nagyon sok.

Amit #11 írt példának, az is elég gyakori nálunk, és az már inkább nagyobb bajnak tűnik.

Múltkor egyik ismerősöm lánya (van vagy 12) angol szavakkal toldotta a mondanivalóját úgy, hogy a szavak felét amúgy rosszul használta..

2020. dec. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

#4 bff= best friend forever (ha jól tudom, ha nem javítsatok ki)

#5/#6 gyerekekből áll a nagyrésze ez tény és az is, hogy tele van agyhalott idiótákkal (vannak kivételek, de nem sok).

#9 nem tudom poénkodsz-e, de az ékezeteket írd már rá a betűkre!

#10 ha esetleg előfordul, hogy hibásan írok valamit, azt mindig megszerkesztem, tehát átírom vagy a szövegem alá írok, hogy ne lássanak analfabétának, de mindig ellenőrzöm, hogy helyesen írtam-e a szöveget, mielőtt kiírom bármely platformra.

#8 a szöveget második fele az az egyik, amire gondoltam, de az 1-vel sincsen bajom, csak annyit mondanék rá, hogy abban az esetben nem gáz, ha az a szó tényleg hosszú, de a rövidítése egy olyan dolog, amit ért mindenki, ezek előfordulnak például a cégekben, politikában és még sok helyen.

2020. dec. 18. 01:40
 15/18 A kérdező kommentje:

#11 igaz!

#12/#13 én nem szoktam rövidíteni (amiket nem kell, azokat nem rövidítem) de tényleg, most sokszor a nem szót így írni, hogy "nm" azért a tényleg gáz és lustaság, mivel van előrébb, hogy a 3 betű helyett csak 2 betűt ír?

2020. dec. 18. 01:44
 16/18 Gombos Zsolt(Jeti) ***** válasza:
100%
Lustaság,butaság,igénytelenség...
2020. dec. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Ez butaság.
2021. jan. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
#17 kukkants fel Instagram-ra, Facebook-ra, TikTok-ra és egyéb oldalakra. Azokon a kiskorúak, tehát -18, nem írnak ékezetet, egybe és/vagy külön írnak olyan szavakat, amiket nem úgy kellene, olyan szavakat rövidítenek, amiket nem kellene. Itt van néhány példa: nem=nm, hogy=h, nagyon=naon, ok=k, és még sorolhatnám. Azzal viszont nincs probléma, ha olyat rövidítenek, mint például ezek: pl, stb, és ezeket is sorolhatnám.
2021. jan. 13. 00:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!