Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyetértetek, hogy aki nem...

Egyetértetek, hogy aki nem éli meg minden napját csodaként, akkor nincs is értelme az életnek ?

Figyelt kérdés

2020. dec. 14. 18:57
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 91/117 A kérdező kommentje:
90-es: Ez nem irónia volt. Mindenkinek, neked is sok boldogságot kívánok az életben, remélem eléritek a célotokat, mindenki ! 😊😊😊
2020. dec. 17. 18:15
 92/117 A kérdező kommentje:
Miért 89, ha úgy vesszük, az, hogy élünk ezen a Földön az is egy csoda, nem ?
2020. dec. 17. 18:16
 93/117 A kérdező kommentje:
Úgy is fogalmazhattam volna, mit ér a boldogtalan élet?
2020. dec. 17. 18:18
 94/117 A kérdező kommentje:
Sok ember olyan magától értetődőnek veszi az életet, pedig nem az. Valahogy a rosszat mindig meglátja az ember az életben és arra akartam rávilágítani, hogy ehelyett fel kéne venni a pozitív szemüveget és azon keresztül nézni a világra.
2020. dec. 17. 18:21
 95/117 A kérdező kommentje:
90: Elegem van hogy most én vagyok a patás Ördögnek kikiáltva, holott én csak a pozitív gondolkodás fontosságára akartam felhívni a figyelmet! Oké, a kommunikációs stílusom elégtelen lett, azon van mit csiszolnom.
2020. dec. 17. 19:28
 96/117 anonim ***** válasza:

Kérdező, semmi baj nincs a pozitív gondolkodással, én is annak a híve vagyok, viszont te nagyon túltoltad az egészet.

Nem tudod úgy értékelni a boldogságot, ha soha nem éltél át szomorúságot, keserűséget. Egyszer mindenki elveszíti a szüleit, van, aki ennek örül, van, aki meg úgy érzi, mintha a szívét, lelkét tépték volna ki. Ez természetes dolog.

Minden pszichológus és pozitív gondolkodó is azt mondja, hogy minden életünket ért érzelmet éljük meg teljesen, ne nyomjunk el bennünk semmit.

Pl. ha elnyomod magadban a haragot, a dühöt, a stresszt, csak mert azt vallod, hogy hűű.. de pozitív vagyok, akkor előbb utóbb, a fel nem dolgozott és elnyomott érzések fel fognak emészteni, és ezek fognak téged megbetegíteni.

A rák is lelki eredetű betegség. Nem hiába hazánkban az egyik vezető halálok. Utána lehet nézni a rák kialakulásának a lelki okára. Nagyon hasznos.


Az életedet pedig szüleidnek köszönheted, nem egy természeti jelenségnek.


Az egyensúlyt kell megtalálni, és erre törekedni. Régen rossz, ha te azt hiszed, hogy csak az a jó, ha boldogságra összpontosítunk, és nem éled meg a fájdalmat, ami ér téged. Ha nem éled meg, az fog téged felemészteni.

2020. dec. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/117 A kérdező kommentje:
96: Értem én, hogy a negatív érzéseket is meg kell élni, meg hogy rossz dolgok is érnek minket, na de ha mindenki a rosszra fókuszálna, akkor önmeggyilkonák magukat, bele is bolondulnának. Azzal, hogy valaki a sebeit nyalogatja, nem vagyunk beljebb az erdőben sajnos...
2020. dec. 17. 19:54
 98/117 A kérdező kommentje:
Szerintem a rossz érzések betegítőek, és még mindig jobb ezeket elnyomni, minthogy tönkremenjünk ezekbe. A rossz érzések állandó megélése az gyakorlatilag a depresszió.
2020. dec. 17. 19:57
 99/117 anonim ***** válasza:

Senki nem mondta, hogy a rosszra fókuszáljon.

Nagyon fogalomzavarban szenvedsz, ezt már az elején bizonyítottad!


A valamire fókuszálás teljesen mást jelent, mint az, hogy megéled és átéled az adott pillanatot, ami egyszeri. A valamire fókuszálás meg állandó, többszöri.

2020. dec. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/117 A kérdező kommentje:
99: Az, hogy valaki megél valamit, vagy átél valamit, akkor az az ember abban a pillanatban arra a dologra fókuszál.
2020. dec. 17. 20:02
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!