Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyetértetek, hogy aki nem...

Egyetértetek, hogy aki nem éli meg minden napját csodaként, akkor nincs is értelme az életnek ?

Figyelt kérdés

2020. dec. 14. 18:57
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/117 A kérdező kommentje:
30: Úristen, ki beszélt itt vallásról? Nem vagyok hittérítő, szóba se hoztam a vallást. Az lényegtelen, hogy kiktől, egyébként meg nem lehet, hogy ezek a saját gondolataim és nem holmi könyvből vettem át? Te nem érdeklődsz, hanem kötözködni akarsz, de tudom, hogy boldogságom első lépcsője az, hogy az ilyen frusztrált, rosszindulatú embereket, mint te, távol tartsam magamtól.
2020. dec. 14. 20:01
 32/117 anonim ***** válasza:
100%

Olyan ember nincs, aki minden napját katarzisként éli meg. De abban egyet értek, hogy igyekezni kell minél több napot úgy eltölteni, hogy hasznosnak, és pozitívnak érezzük azt.


Nyilván vannak napok, időszakok, mikor az ember csak "elvan" és a háta közepére nem kívánja az egész "boldogság" témát.


Szerintem sok embernél már az is fejlődés lenne, ha legalább néha meglátná a jót, és tudatosan próbálná javítani a hangulatát. ÉS még ha nem is éri el azt a boldogságot, amit hiányol, de nem is lenne az a búvalbélelt.


Csak ugye sokan szeretnek fetrengeni a szarban, kifejezetten élvezik. Egy ilyennek ha megemlíted a boldogságot mint szót, azonnal ellenérzést vált ki belőle.

2020. dec. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/117 anonim ***** válasza:
#28 és mik ezek a körülmények, mik tesznek boldoggá? Például ha reggel felkelsz, akkor mi az amitől boldog leszel. És ha épp nem vagy valami miatt boldog, akkor azt hogy éled meg, olyankor mi van? Hogy kéne ezt elképzelni? Folyton benned kéne lennie egy hű érzésnek, vagy csak minden napra legyen egy? Ma például mi volt ez a hű?
2020. dec. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/117 anonim ***** válasza:
#28 vagyok, azt akartam írni
2020. dec. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/117 anonim ***** válasza:
60%

Tévedsz! Egyáltalán nem lényegtelen, hogy kiktől olvastál.


"egyébként meg nem lehet, hogy ezek a saját gondolataim és nem holmi könyvből vettem át?"

Nem, mert te is elindultál valahonnan, volt számodra egy mankó vagy egy lökés. Te se így születtél. Volt valami, ami elindított téged.


Egyébként miért olyan ördöngőség leírni, hogy kiktől olvastál? Csak nem egyáltalán nem olvastál senkitől és most csak itt akarod beadni, hogy te igen is olvastál?

Tudod, úgy nehéz bármit is elhinni, ha nincsenek mögötte bizonyítékok tények.


Rettenetesen frusztrált vagy. Tudod, aki életvidám, boldog, harmóniában él az nem foglalkozik másokkal, nem ír ki ilyen stílusban kérdést és nem rugaszkodik el 100 km-rel a talajtól.

2020. dec. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/117 A kérdező kommentje:
35: Én boldog ember vagyok és kívánom, hogy te is az legyél, puszi 😊😘😘 Isten áldjon !
2020. dec. 14. 20:10
 37/117 anonim ***** válasza:
56%

#36

Aki boldog ember, az nem mások előtt bizonygatja, hogy mennyire boldog. :)

2020. dec. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/117 A kérdező kommentje:
Egyébként a kommentekből látva bebizonyosodott, hogy az emberek utálják, ha boldog valaki, a mai világban, főként pl Magyarországon egyszerűen NEM ILLIK boldognak lenni. Ez hűen lefedi, leképezi a társadalmunkat.
2020. dec. 14. 20:18
 39/117 anonim ***** válasza:
53%

Nem értek egyet.

A katarzisnak éppen az a lényege, hogy ritkán adódik, ez adja az erejét.


Minden napnak más a feladata. Vannak aktív napok, passzív napok, pihenősebb napok, elvonulós napok, olyan napok, amikor annyi történik, mint egy hét alatt, stb.


Ettől dinamikus és érdekes az élet.


Ha minden egyes napra úgy tekintenék, mint egy begombázott hippi, akkor hamar elveszítené a varázsát a világ a szememben.

2020. dec. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/117 anonim ***** válasza:
Az amúgy tényleg fura, hogy nem akarsz egy konkrét példát sem írni. Sem arra hogy mi tesz boldoggá, sem arra, hogy miket olvastál a témában.
2020. dec. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!