Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyetértetek, hogy aki nem...

Egyetértetek, hogy aki nem éli meg minden napját csodaként, akkor nincs is értelme az életnek ?

Figyelt kérdés

2020. dec. 14. 18:57
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/117 anonim ***** válasza:
#38 én pl nem utálom a boldog embereket, csak nekem fura, hogy valaki hogy lehet folyton boldog. Nincs vele bajom, csak olyan felfoghatatlan. Továbbra is jó lenne tudni, mi az a hű neked. #28 voltam.
2020. dec. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/117 anonim ***** válasza:

Kérdező, olvasva a kommentjeidet, már jobban értem a kérdést.


De továbbra is úgy gondolom, a katarzis erre túl erős szó. Ha minden napnak úgy állok neki, hogy ez az utolsó, akkor nem osztom be az erőmet, nem tervezek, nem álmodok, csak a mának élek.


Ez nem vezet sehova.


Viszont értem azt a hozzáállást is, hogy minden napot élvezz. És ennek szellemében is élem az életemet, és ki merem mondani, hogy alapvetően derűsen.

2020. dec. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/117 A kérdező kommentje:

" Ha minden egyes napra úgy tekintenék, mint egy begombázott hippi, akkor hamar elveszítené a varázsát a világ a szememben."


Abszolút nem értek egyet.


Írtam példákat, mi tehet egy embert boldoggá, olvassatok vissza.

2020. dec. 14. 20:23
 44/117 anonim ***** válasza:
53%

"A valóság a boldogság és a szeretet, a negatív érzések mind hazugság."


Ebből a mondatodból látszik, hogy egyetlenegy pszichológiai, önfejlesztő, pozitív gondolkodással foglalkozó könyvet nem olvastál és nem is néztél ilyen videókat.


Na, ezért nem írtál semmi konkrétumot, mert ilyen b..romságot egyetlenegy nagy szaktekintély sem mondott!

2020. dec. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/117 anonim ***** válasza:
Igen írtál példákat, csak közben magadnak is ellentmondasz. Például a 11-ben leírod, hogy ettél valmai jót, barátokkal utána a 14-ben meg hogy kiszakadni a hétköznapokból. Csakhogy amiket példának írtál azok tök hétköznapi dolgok. Akkor most vagy arra gondolsz, hogy élvezed az élet apró örömeit, és akkor igaza van annak, aki ezt már írta, hogy a katarzis az nem ezt jelenti, vagy ellentmondasz önmagadnak.
2020. dec. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/117 A kérdező kommentje:

44: Képzeld vannak önálló gondolataim.


41: Nyilván nem lehet az ember napi 24-ben boldog, de ilyet nem mondtam, azt mondtam, hogy törekedni kell, minél több boldog pillanatunk legyen, és minden napban találjunk valami jót, szépet, boldogat.

2020. dec. 14. 20:29
 47/117 anonim ***** válasza:
56%
És még valami: ha valami nem mindennapi, akkor az azért nem mindennapi, mert RITKA!! Tehát igen, saját magadnak mondasz ellent. Ha minden napod egy katarzis lenne, akkor az már nem lenne katarzis, hű de nagy dolog, hanem hétköznapi.
2020. dec. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/117 anonim ***** válasza:
56%
Mondjuk én azt sem vágom, hogy hogy lehet egy érzelem hazugság. Ez olyan mintha azt mondanád, hogy a kék hazugság a piros meg nem. 🤷🤷
2020. dec. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/117 A kérdező kommentje:
Sejthettem volna, hogy miután leírtam a boldogságot, egyből előjönnek a hiénák...
2020. dec. 14. 20:31
 50/117 anonim ***** válasza:
56%

1. válaszod: "Amelyik nap meg nem történik katarzis, az pedig egy hasztalan nap."


vs.


46. válaszod: "Nyilván nem lehet az ember napi 24-ben boldog, de ilyet nem mondtam,"


WTF? :O Döntsd már el végre, hogy mit akarsz!

2020. dec. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!