Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az iskolában nem kéne eltöröln...

Az iskolában nem kéne eltörölni a tornasort? Ez ugyanis "body shaming"-nek minősül.

Figyelt kérdés

2020. dec. 18. 17:07
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
92%

Nem tudom, én is mindig a tornasor végén álltam, de valahogy az jobban zavart, hogy a tanarok verbálisan megszegyenitették azt, akit nem kedveltek. Inkább ezzel kéne elsősorban foglalkozni.


De kinek mi.

2020. dec. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
67%
Az ABC-sorrendet az A és Zs betűsök nevében kikérem magamnak! Nem tehetnek arról, milyen vezetéknévvel születnek, iskolás korukban nem is változtathatják meg saját kezdeményezésre, mégis ez határozza meg, hová álljanak testnevelésórán! Szörnyű!
2020. dec. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:

De a vezetéknév kezdőbetűje senkit sem érdekel. Az alacsonyság viszont egy hátrányos tulajdonság és megalázó kiemelni ezt.

Ennyi erővel lehetne az is, hogy a legszegényebbek álljanak előre és a leggazdagabbak hátra. Kb ugyan az a kettő

2020. dec. 18. 19:53
 24/30 anonim ***** válasza:

Na az gáz lenne,ha a szülők anyagi helyzete miatt különböztetnék még a gyereket.

Vinné tesi órára az adóbevallást?

Na ne.

2020. dec. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
72%

"De a vezetéknév kezdőbetűje senkit sem érdekel"

Téged nem érdekel, engem meg igen. Aki úgy születik, hogy Z vagy Zs betűs vezetéknevet örököl, az elég sokszor fog különböző listák végére kerülni, ezzel akár időt is veszíthet (pl. ha névsorban megy egy szóbeli vizsga, ő később kerül sorra). Neki ezért rossz, az alacsonyaknak meg másért.

Ha akarom, mindenben meg lehet találni azt, hogy egyes embereket vagy csoportokat miért bánt. De nem kellene mimózának lenni, mert lassan agyvérzést lehet kapni attól, hogy itt mindenkinek lelkivilága van, amibe csúnyán belegázolnak és ezért meg lehet sértődni, aztán másokat lehet hibáztatni azért, mert - főleg gyerekkorban - károsították az ember kis lelkét és azért lett sikertelen, drogos vagy épp bűnöző.

Évszázadokon át nem foglalkozott senki azzal, kit hogyan bánt meg, arra sem voltak tekintettel az emberek, hogy a gyerekek lelke másképp működik, mint a felnőtteké. Jó, hogy ez most már kezd beépülni a köztudatba, de átestünk a ló túloldalára, vissza kellene mászni valahová középre.

2020. dec. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
25: ami értelmetlen és egyeseket bánt, azt miért ne lehetne elengedni?
2020. dec. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:

DE a vezetéknévért senkit sem ér hátrányos megkülönböztetés. Senkit sem csúfolnak azért, mert Z betűvel kezdődik a neve. A magasságért meg mindenkit csúfolnak, kiközösítenek. Ideje lenne már ez ellen is tenni valamit.


Az alkoholista tesitanárnak aki órát sem tart, csak ránk hagyja hogy csinálunk amit akarjunk, egy ilyen tanárnak meg miért járjon ki a tisztelet?

2020. dec. 18. 21:36
 28/30 anonim ***** válasza:

"Nem az vezet önértékelési zavarhoz, hogy egymás mellé állnak a különböző magasságú emberek, sorrendben, hanem az, hogy rosszul gondolkodik az ember."


Amikor valaki a tornasorban is utolsó, meg a névsorban is, mindig az az érzése, hogy "úgy van hozzácsapva" a listához.


Ez vezethet a rossz gondolkodáshoz.


"azt hiszi ő az utolsó. Ez gyermekbántalmazásnak minősül. Mindenkinek körbe kell állnia."


Sokkal inkább teljesen random tornasorban. Nem mindegy, ki hol van benne?

Érdekes módon a harcműveszeti edzéseken ez sohasem volt probléma, hipp-hopp sorba álltunk, és kész.

2020. dec. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
91%

Az iskola másról sem szól, mint megszégyenítésről. Az a lényege! Hát bár az a tornasor lenne ott a legfőbb probléma... Nem fogja a tornasor eltörlése megoldani a problémákat. Már rég el kellett volna törölni az egész iskolásdit! Vagy járjon, aki járni akar... Az egész arra lett kitalálva a 19. századi totalitárius urasági világban, hogy beleneveljék az emberbe: természetes az, hogy más mondja meg, joga van másnak feletted megmondani, hogy neked mikor mit kell csinálni, hol kell megjelenni. (Milyen alapon?) Az ilyen embereket aztán lehetett zokszó nélkül vinni ágyútölteléknek, ha az uralkodónak háborúzni támadt kedve. Erre lett kitalálva az iskola. Képezni a diktatúrák alanyait, ahol önálló akaratra és gondolkodásra lehetőség nincs, csak remegve lesni, mi a következő kiadott dukász (feladat). Lehetőleg jól megfélemlítve, megszégyenítve. (Tanár hosszasan lapoz, ki fog felelni. Aztán jól leéget, ha olyan kedve van.) Ember még nem lett ott senkiből. Okosabb sem. Mert ha tényleg kell majd valami az életben, azt úgyis magadnak kell majd elsajátítani, legyen az szakma, nyelv, vállalkozás, akármi. Kikerülnek olyan emberek az iskolából, hogyha ottfelejtik egy székben, mert nem mondták meg, hogy most mit csináljon, akkor ottmarad a székben az idők végezetéig. Önálló gondolata nincs, mit kezdjen magával. Ilyen emberek kellenek a diktatúráknak. Akiket kényelmesen lehet kezelni.


Jó, hát értem, én is voltam utolsó előtti, sőt volt olyan év, hogy utolsó, még látványosan meg is cseréltettek. Mondjuk, én nem kicsi vagyok, hanem rendkívül későn növős fajta voltam, ma már sokaknak elnéznék a feje fölött, de akkor kellett iskolába járni, nem most. Tudom milyen.


Viszont nekem transzneműként és súlyos szociofóbival kellett végigjárni a tankötelességet. Na hát az maga volt a pokol.


E helyről kívánok mindenkinek ugyanilyen poklot, akik a tankötelezettség terjesztgetése mellett kardoskodnak, illetve baromi okosnak és jószándékúnak képzelik magukat, csak nem azok.


Persze, az a tornaóra az a katonáskodásnak a visszamaradt csökevénye (a fiúkat úgyis viszik majd a háborúba), a katonai díszszemlén meg hát valóban van valamiféle esztétikai élménye, ha a biodíszletként használt emberanyag szépen ível, mint a Lánchíd, és nem mint a kirakodóbazár. Persze, magam is szeretem a rendet, hogyne, érthető. Testedzéshez viszont tényleg semmi köze. Tulajdonképpen a tornaórának nem külön osztályozandó tárgynak kéne lennie, az egésznek az a lényege, hogy végre van 45 perc, amikor a gyerek nem a padban görnyed, amikor is kötelező jelleggel arra kényszerítik, hogy tegye tönkre a gerincét. Nem az a lényeg, hogy mit mozog, és hogyan mozog, meg hányast kap rá (újabb megyszégyenítése az ügyetlenebb gyerekneknek), hanem hogy nem ül. Az emberi szervezet nem a 16 órát ülő életmódhoz lett kitalálva.

2020. dec. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%

Mégis jobb lett volna felgyújtani a sulit🤔

Brutális volt.

Minden rossz előjött ahogy itt olvastalak benneteket.

2020. dec. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!