Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is érzi úgy, hogy megválto...

Más is érzi úgy, hogy megváltoztatta a karantén?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok. Március óta szinte csak a szobámban vagyok, a nyári szünetben is óvakodtam mindenféle összejöveteltől, baráti találkozóktól, még akkor is, ha az összes barátom elment. Nagyon szívesen jártam - keltem a belvárosban, szinte naponta volt programom iskola után, mindig beültem valahová a barátaimmal, vagy csak szimplán egyedül. Társasági embernek tartom (vagy tartottam) magamat.

Most viszont már alig vágyom ki a házból. Annyira, de annyira fáj a lelkemnek, de azt hiszem, hogy be kell valljam: mostanság a legjobban egyedül érzem magamat. Ha olvasok, tanulok, sorozatot nézek a szobámban. Ha a családdal együtt vacsorázunk, akkor is alig várom, hogy mehessek vissza a szobámba. És ez fáj a legjobban. Annyira szeretem őket, de egyszerűen néha vannak napok, amikor zavar az emberi társaság. Az sem könnyít a helyzetemen, hogy 27-én töltöm a 18-at és hát... Nem így terveztem..

Kérlek osszátok meg velem az érzéseiteket, mert jelenleg sírógörcsöm van. Én nem ez az ember voltam.



2020. dec. 19. 19:19
1 2
 11/15 everlight ***** válasza:
40%
Inkább a csődbement ország a lényeg
2020. dec. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
81%
Én is elég sokat változtam, ez részben potitív, részben negatív. Mivel állandóan otthon voltam, leszoktam a sminkelésről és nem mosom meg 2 naponta a hajam, ami jót tett a bőrömnek és a hjamnak is, és most már simán kimegyek az utcára smink nélkül, ami 1 éve elképzelhetetlen lett volna. Viszont kicsit túlzásba is estem a slampossággal, igyekszem visszavenni. Ami még pozitív, hogy jobban feltalálom és lefoglalom magam egyedül, illetve nyáron amikor jó idő volt, minden nap mentem sétálni, és felfedeztem olyan dolgokat a környéken, amikről addig nem is tudtam.
2020. dec. 21. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Engem kicsit változatott meg, de nem jó értelemben.

Nem voltam soha az a nagyon szociális típus, én voltam az itthonülős, ezt többször is megkaptam már. Bulizni sem jártam soha, tehát sok korombelivel ellentétben engem nem érdekelt, hogy nem lehet bulizni meg hogy bezártak a bulihelyek. Sőt, még az iskolabezárás része sem érintett, mert magántanuló vagyok jelenleg.

De lelkileg egyáltalán nem tett/tesz jót. Eleinte ez még nem látszott, de most nagyon kijött. Március óta (nyár kivételével, akkor lazább volt), tulajdonképpen semmit nem csinálok, semmi érdekes nem történt velem, csak itthon ülök a 4 fal között a szobámban. Abból áll egy napom, hogy felkelek, tanulok, utána gépezek, telefonozok, filmet nézek, esetleg néha lemegyünk sétálni vagy bevásárolni és ennyi. Ez nyilván nem egészséges sem lelkileg, sem fizikailag. Rosszabb a hangulatom, kicsit jobban előjött megint a szorongásom. De biztos vagyok benne, hogy ebben most az is közrejátszik, hogy tél van, kint hideg van és nagyon korán sötétedik. Mert legalább tavasszal sütött a nap, melegebb volt, sokáig volt világos, több kedvem volt kimenni az utcára és csinálni valamit. Végiggondoltam a problémáimat, beszéltem róla anyukámmal is, de arra jutottam, hogy nem tudunk mit tenni a korlátozások miatt.

Szóval nekem már elegem van ebből az egészből és nincs rám jó hatással, ahogy gondolom az emberek többségére sem. Olvastam erről, hogy pl. mennyi diák kezdett pszichológushoz járni, hányan lettek depressziósak, nem is csodálom.

Nekem is nemsokára lesz a 18. szülinapom, de már az sem izgat annyira. Boldog szülinapot amúgy! Én is gyakrabban vagyok szomorú mostanában, néha rám jön a sírhatnék, elbizonytalanodom, kevésbé vagyok lelkes.

2020. dec. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Kitartást mindenkinek, vigyázzatok magatokra! Szerencsére nekem sikerült átlendülni ezen a mélyponton, kívánom, hogy mindenki másnak is sikerüljön❤️
2020. dec. 29. 21:58
 15/15 A kérdező kommentje:
Régebbi kérdésem, de érdekelne, hogy ki hogy van azóta? Mi a helyzet veletek?
ápr. 10. 06:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!