Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Annyira sokat "szelektálok",...

Annyira sokat "szelektálok", hogy már kihatással van a hétköznapjaimra/a munkámra. Hogyan tudnék koncentráltabb lenni?

Figyelt kérdés

Egyszerűen annyira lazán veszek mindent, és annyira csak azt akarom figyelembe venni az eseményekből/mondanivalókból/tananyagokból, ami a leges legfontosabb, hogy már a fontos információkat is el kezdtem szelektálni az utóbbi időben.


Pl. ha valaki a munkahelyen megbíz valamivel, akkor ha az a megbízás 5-6 mondatnál több magyarázatra szorul, meg kell kérjem, hogy magyarázza el még vagy 2x, mert kb. semmire nem emlékszem abból, amit mondott. Vagy ha emlékszem, akkor elég pontatlanul, mert megkérdőjelezek minden információt magamban.


És ezután én elismétlem a "kérelmezőnek", hogy mit is mondott, és hogy helyesen értettem-e.


Már rendesen valamilyen szellemileg visszamaradottnak érzem magam, ha elképzelem, hogy mit láthatnak rólam kívülről.


Tanuláskor pedig egyszerűen képtelen vagyok odakoncentrálni, csak azt sikerül nagyjából megjegyezni, ami nagyon érdekel.


Eddig is jelen volt ez a dolog, viszont teljesen elfogadható mértékben. Az utóbbi néhány hétben azonban félelmetes ez az egész.


Van még valaki így ezzel? Mi erre a megoldás? Lehet a koncentrációt gyakorolni?


2020. dec. 19. 21:37
 1/3 anonim ***** válasza:
51%
Kényszerbeteg vagy valószínűleg, OCD. Ez nem túl ritka, de el kell fogadnod magadban, hogy ez áll mögötte
2020. dec. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ez a kényszerbeteg elég általános kifejezésnek hangzik így elsőre.

Valóban észrevettem néha, hogy kapcsolgatom a villanyt, hogy vajon jól kapcsoltam-e le, és nem-e kap zárlatot azért, mert csak félig sikerült.


Hallottam már ilyet, de sokkal durvább formában, van aki képes 20-25x le és felkapcsolni. Nálam max. 2-3x van.


Vagy a hajvasalót képes vagyok 4x is az ajtóból visszamenni és megbizonyosodni, hogy kihúztam-e.


Erre akkor nincs gyógymód/enyhítési mód és el kell fogadni?

2020. dec. 19. 21:45
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem biztos, hogy kényszerbeteg vagy.

Nekem is voltak hasonló memóriazavaraim, amikor zűrösebb életet éltem. Én is néha már mentálisan visszamaradottnak éreztem magam, pedig sosem voltam az.


A koncentrációban nehézséget okoz, ha egyáltalán nem érdekel az, amit meg kellene jegyezned, illetve ha fizikai akadályok vannak: nem alszol eleget, nem táplálkozol megfelelően.

2020. dec. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!