Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Pontosan mi az az érzés és mi...

Pontosan mi az az érzés és mi okozza, amikor nagyon felidegesítenek/beszólnak valami durvát, és hirtelen belémcsap a harag=a szemeim megfeszülnek, olyan mintha az agyam megtódulna vérrel és elvesztem az eszem?

Figyelt kérdés

És legszívesebben 5 másodperc alatt eldarálnék az "áldozatnak" minden olyan dolgot, beszólást, amit kb. 1 perc alatt lehetne elmondani.


Ez lenne az adrenalin?


2020. dec. 19. 22:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Agresszió
2020. dec. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ez nem az adrenalin. Inkább csak nem tudod kezelni a haragodat.

Régebben nekem is voltak hasolnó helyzeteim, de megtanultam először lenyugtatni magam, és most ilyen helyzetekben mindent amit mondok étgondolok legalább kétszer.

2020. dec. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%

ez inkább mimózaság.

a logikus ilyen szituban ha nevetsz egyet,majd visszaszólsz valami vicceset.


a spártai hadseregben az alapkiképzés része volt ez a fajta kóstolgatás és addig csinálták az ifjonccal,amíg csípőből nem ment neki a visszaszólás,vagy teljesen össze nem tört lelkileg miatta.

az volt a neve dorgálás.

és azért volt ez elsajátítandó képesség,hogy ezt a fajta felesleges érzékenységet kinevelje a katonákból.

ha pedig vki képes egy bekóstolásra viccesen és frappánsan visszaszólni,az egyértelműen demonstrálja,hogy totálisan nincsen rá hatása a másik dominancia elvételi kísérlete.

2020. dec. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
66%
3-as, ezt a skillt hogy lehet begyakorolni egy mimóza emberként?
2020. dec. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

3#

Ezt ma is csinálják a katonák kiképzésén szerte a világon.

Viszont véletlenül se gondold, hogy amit a kiképzésen eltűrtek az őrmestertől, azt majd tőled is eltűrik az utcán.

Még egy ilyen "mimóza" beszólás után is garantált lenne az egészségkárosodásod.

2020. dec. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%

5.egy őrmesternek nem szólhatsz vissza.

egymással csinálták.

amit meg tovább írtál az csak simán gyerekes.

egy gyerek fenyegetőzik,hogy ütni fogok.

egy felnőtt múlt időben mesél ilyesmiről,ütöttem.

úgyhogy butaságokat írtál kis mimóza.


4.a komfort zónádból kell kilépni hozzá egyre távolabb.

írd össze milyen szituációktól félsz és nézz szembe velük heti rendszerességgel.

pl ha a konfliktusok legszélsőségesebb variánsával a verekedéssel kezdesz,akkor a dorgálás sem fog nagy gondot okozni.

tehát az ökölvívó edzés elkezdése lehet egy jó döntés majd karantén után..

2020. dec. 20. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"egy gyerek fenyegetőzik,hogy ütni fogok.


egy felnőtt múlt időben mesél ilyesmiről,ütöttem"


Öcsém, imádom GYik bölcseket. Jó, hogy nem ez alapján jár a nagykorúság.

2020. dec. 20. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%

#4 Gyakorlással.

Pl. a GYK jó terep arra, hogy szokd a trollokat. :)

De vannak még jobb fórumok is.


Persze ez nem olyan, mint élőben, de kezdetnek megteszi. Ha itt nem gurulsz be Randompistike személyeskedéseitől, nagyobb eséllyel nem fogsz élesben sem.

2020. dec. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Vicces dolog ez,

egyik oldalról azt hallja az ember, hogy agresszívnak lenni nem szabad, az agresszív embereket nem szeretik, kontrolláld a dühödet, kezeld a haragodat stb.

a másik oldalról meg a sok elfojtott harag belülről mérgez, mentális és akár fizikai bajaid lehetnek tőle


Mi lehetne erre a megoldás szerintetek?

2020. dec. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
#6 igen, én is azt terveztem, hogy egy önvédelmi témába belefogok, és az úgy már dupla haszon, én magától a dorgálástól is tartok valamiért, ezért igyekszek mindent a lehető legjobbra elvégezni, persze, hogy nem sikerül mindig...ez egy hajtó- és egy gátlóerőm is egyszerre.
2020. dec. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!