Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ezt ti is észrevettétek?

Ezt ti is észrevettétek?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, hogy az emberek általában sokkal szebbnek látják magukat, mint amilyenek valójában. Sokszor találkoztam már azzal a jelenséggel, hogy egy tök átlagos csaj/pasi világszépének/macsójának tartotta magát, más jól kinéző nőket/férfiakat meg valami utolsó bányarémnek könyvelt el, vagy jobb esetben átlagosnak. Most lehet azzal jönni, hogy a szépség szubjektív, de egyrészt ez nem teljesen igaz, másrészt nem csak egy emberből indulok ki. Van egy osztálytársam, aki jobb napjain átlagos, rosszabb napjain meg inkább ronda, mégis annyira el van ájulva magától, hogy milyen szép, de az ilyen Kendall Jenner kaliberű nőket meg leszólja, hogy milyen rusnyák már. Ti is találkoztok ilyennel néha, vagy csak én?
2020. dec. 21. 20:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%

Persze, ez elég gyakori manapság. Nemrég láttam itt egy kérdést, ami arra vonatkozott hogy szerinted az átlagnál jobb nő/pasi vagy, vagy átlagos és nagyon sokan jelölték be az átlagnál jobbat. 😀

De ha mindenki jobb az átlagnál, akkor mi az átlag? Kik alkotják?

2020. dec. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%
Régen olvastam egy cikket, hogy az agyunk 5-ször szebbnek mutat minket a tükörben mint amilyenek valójában vagyunk, de már nem emlékszem miért van ez. Csak azt szűrtem le belőle, hogy akkor baromi ronda lehetek.
2020. dec. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%
Basszus :D én néha szép csajnak tartom magam de legtöbbször inkább csak átlagosnak. Akkor tuti valami csúfság vagyok bakker ha ez igaz amit írsz :D á sebaj, páromnak jóvanezígy
2020. dec. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%

Én azt figyeltem meg, hogy a pasik közül akik qrvajól néznek ki, azoknak nincs önbizalmuk és nem látják magukat jó pasinak. Akik viszont olyan rusnyák, hogy bottal sem piszkálná meg őket az ember, azok valami fehér lovas hercegnek képzelik magukat a kopasz, rusnya fejükkel, puhos sörhasukkal.

Nekem mindenki azt mondogatta, hogy milyen szép arcom van, pedig szerintem semmi extra, sőt, a fogaim például csúnyák.

2020. dec. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
90%
#1, ugyanezt a kérdést akartam én is felhozni. 😀 Majdnem be is írtam, hogy honnan a jó büdös pi..ából szedték azt a fene nagy önbizalmukat...
2020. dec. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Szerintem azért, mert mindenki jól szeretné érezni magát a bőrében, ezért muszáj egy kicsit (nagyon) hazudni magunknak. Másokkal sokkal kritikusabbak vagyunk tudat alatt, mert az nyilván minket nem érint, ha a többi ember ronda, nem a mi bajunk. Mi csak ítélkezünk. Ha másnak karikás a szeme, felszedett pár kilót vagy pattanásos a bőre, akkor azt hajlamosabbak vagyunk kinevetni és megszólni, de ha velünk történik hasonló, akkor azt minél hamarabb próbáljuk orvosolni és figyelmen kívül hagyni, mintha nem is lenne akkora gond.
2020. dec. 21. 20:44
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
#2 ne már.. :( akkor milyen rusnya lehetek
2020. dec. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
73%

Az én barátnőm egy nagyon-nagyon szép lány (nemcsak az én szememben), mégsem látja magát szépnek. Még nekem sem hiszi el sajnos.


De ez nem jelent semmit. Agyban dől el és látszólag mindenkinek másat dob az agya, függetlenül attól, hogy hogy néz ki a valóságban.

2020. dec. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Persze, ez így van. A saját példámból jöttem rá. 10 évig próbálkoztam a csinos, nekem tetsző nőknél folyamatosan. Minden eredmény nélkül. El nem tudtam képzelni, mi lehet a gond, hogy semmi nem jön össze semmi. Azt tudtam, hogy nem vagyok egy Brad Pitt, de nem gondoltam magam rosszabbnak az átlagnál. Aztán véletlen elcsíptem egy beszélgetést, ahol rólam volt szó, azt mondták ronda vagyok mint a bűn. Akkor aztán a helyére került minden.

Úgyhogy igen, amíg az ember nem döbben rá a valóságra, addig hajlamos jobbnak gondolni magát,mint amilyen a valóságban.

2020. dec. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Metionin ***** válasza:
43%

Sokszor a tök szép embereknek nincs önbizalma és a rondáknak meg rengeteg. Anno az iskolánkban is egy nagy kövér, csúnya arcú lány volt a legmenőbb és ő alázott mindenkit meg csúfolt másokat.

1,5. arra a kérdésre én is az átlagnál jobbat jelöltem de le is írtam hogy miért. Rengeteg munka van abban, hogy most jól kinézőnek tartsam magam és ahogy a kortársaimat elnézem, valóban látszik a különbség. Viszont ez nem jelenti azt, hogy mások szerint is jól nézek ki, sokaknak túl vékony vagyok, van akinek túl alacsony, megint más az arcommal nem tudna élni. De a kérdés arról szólt hogy mi hogy látjuk magunkat.

2020. dec. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!