Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ezt ti is észrevettétek?

Ezt ti is észrevettétek?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, hogy az emberek általában sokkal szebbnek látják magukat, mint amilyenek valójában. Sokszor találkoztam már azzal a jelenséggel, hogy egy tök átlagos csaj/pasi világszépének/macsójának tartotta magát, más jól kinéző nőket/férfiakat meg valami utolsó bányarémnek könyvelt el, vagy jobb esetben átlagosnak. Most lehet azzal jönni, hogy a szépség szubjektív, de egyrészt ez nem teljesen igaz, másrészt nem csak egy emberből indulok ki. Van egy osztálytársam, aki jobb napjain átlagos, rosszabb napjain meg inkább ronda, mégis annyira el van ájulva magától, hogy milyen szép, de az ilyen Kendall Jenner kaliberű nőket meg leszólja, hogy milyen rusnyák már. Ti is találkoztok ilyennel néha, vagy csak én?
2020. dec. 21. 20:04
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
79%

Nem vettem eszre, csak azt ebbol, hogy az emberek imadnak kritizalni.

De igazabol csak szimpatia alapjan kritizalnak, es olyankor mar tok mindegy hogy tenyleg szep e vagy csunya.

Pl a Diana hercegnet senki se kritizalja mert kedvelt volt es koztudottan kedves. Na o pont atlag szep volt, inkabb csinos, mégis gyonyorunek mondjak a kommentek ma is.


Persze vicces amikor egy csunyacska kritizal, de nem valoszinu hogy azt is hiszi hogy o szebb. Inkabb csak keresi benne a hibát, pont azert mert csunyanak erzi magat(ilyenkor)

2020. dec. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Egyszer egy ismerősöm mondta magára, hogy "Hát nem lehet mindenki olyan szép, mint én". Én teljesen abban a tudatban voltam, hogy viccel, mert szerintem semmi szépség nincs benne, átlagosnak mondanám arcra (viselkedésre meg egy paraszt), amíg egy barátom, aki ekkor ugyanúgy jelen volt és jobban ismeri ezt a nőt, nem mondta, hogy ő ezt teljesen komolyan gondolta. Mesélte azt is, hogy gyakran kritizál más -egyébként szép- lányokat, magát az egekig magasztalja.

Nem azt mondom, kell az embernek egy bizonyos szintű önbizalom, de ez nem azt jelenti, hogy hibátlan és mindenki mástól jobb.

2021. márc. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Sosem értettem, hogy miért mondják, hogy ha szépnek látod önmagad, akkor majd mások is annak fognak látni. Annyi ellenpélda van rá a környezetemben. Egyesek annyira gyönyörűnek tartják magukat, közben meg teljesen átlagosak. A legtöbb ilyenen csak a márkás ruha, meg a hat kiló smink dob valamit, de még így sem mondanám őket szépnek.
2021. márc. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Jezusom. A 70-80-90-es evekben mindenki eleve sokkal szarabbnak tartotta magat. Viszont az emberek meg egy smink nelkuli rovidhaju, sportosan oltozo csajon is meglattak a not, ha az volt.
2021. márc. 3. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nem akarok általánosítani, sokféle emberben sokféle különböző ok válthat ki ilyen jelenséget, a nárcizmustól a hiúságon vagy a féltékenységen át a leplezett, vagy épp túlkompenzált önbizalomhiányig.


De saját példámból kiindulva, én például nem vagyok klasszikusan jóképű, vagy jó alkatú, de mégis, mostanra jóképűnek érzem magamat, önmagamhoz képest, mert úgy érzem, kihoztam az adottságaimhoz képest az elérhető maximumot magamból. És ez tagadhatatlanul önbizalmat ad.


A dolog másik része pedig az, hogy mivel én is (és tudományos tény, hogy minden ember) a saját arckarakterének a hasonmásait tartja ösztönösen a legszimpatikusabbnak másokon, így az ideál számomra sem egyezik meg a "nagykönyv" szerinti ideállal, hanem sokkal inkább közelít a saját, idealizált arcvonásaimhoz.

A nagykönyv szerinti ideált pedig némely eseteben egyenesen unszimpatikusnak, rondának érzem. Pl. Brad Pitt, vagy George Clooney, vagy az a Titanic főszereplő srác, nem jut szembe a neve, ők például mekkora nőbálványok voltak... Szerintem meg egyik unszimpatikusabb, mint a másik...

2021. ápr. 17. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!