Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A vegetarianizmus kizáró ok...

A vegetarianizmus kizáró ok egy párkapcsolatban?

Figyelt kérdés
Van egy hölgy akivel egyre közelebb kerülünk egymáshoz. Nagyon egy hullámhosszon vagyunk. Majdnem mindenben megegyezünk. Egyetlen probléma van. Nem eszik húst. Nem tudom, hogy egy hosszú távú kapcsolatban ez mennyire jelentene problémát. Még egy étterembe sem fogom tudni elvinni, és a későbbiekben szerintem ez az életmód konfliktusokhoz, és eltérésekhez vezethet. Viszont sosem éreztem még ilyen erős vonzódást korábban. Mit kéne tennem? Érdemes megpróbálnunk áthidalni ezt az akadályt? Vagy inkább hagyjuk az egészet?

2020. dec. 22. 18:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem ez nem egy akkora akadály, mindenhol van rántott sajt rizzsel minimum, amiben látok potenciális konfliktus forrást, hogy a lány nem fog 2 külön adag kaját főzni, valószínűleg magadnak kell elkészítened a húsételeket. Szerintem ezek áthidalható problémák de mindenki más.
2020. dec. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
45%
nekem igen
2020. dec. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%

Abszolút nem kizáró ok, a felek hozzáállásától függ. Az én párom 20 éve nem eszik húst, de szívesen elkészíti nekem a pörköltet, nem szólunk bele egymás étkezésébe 😀

Remekül elvagyunk.

2020. dec. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Sunshinedoll ***** válasza:
91%

Vegetáriánus ételt már minden valamirevaló étterem ajánl, szóval ezen nem kell izgulni.

És ha ételérzékenysége vagy intoleranciája lenne és azért nem enne valamit? Nem tudom, miért lenne ez egyébiránt probléma.

Az életmódbeli különbség akkor probléma egy párkapcsolatban, ha beszólogatnak egymásnak az emberek .


Én vegán vagyok illetve gabonát se eszek, a párom meg eszik mindent, húst is, max heti 1-szer és igazából ja, miattam az étterembe járás ebben a városban kb 3 helyre korlátozódik, ez tény, de mondjuk most úgyse tudunk sehová se menni.


Szóval én ezt ilyen kezdeti fázisban nem látom egyáltalán akadálynak, majd látjátok, később lesz-e belőle konfliktusforrás.

2020. dec. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%

Nehogy ez miatt ne PRÓBÁLD meg egyáltalán azzal, akihez ennyire vonzódsz. XD

Hogy jut az eszedbe ilyen? Ha konfliktushoz vezet, megbeszélitek. Lesz még másik ezer konfliktus amit ugyanúgy meg kell beszélni. Most itt egy "nagyobb", ami egyébként egyáltalán nem nagy, ha nem fújja fel egyikőtök sem. Ne csináld ezt.

2020. dec. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
60%

Nem kell, hogy meg is egye a kolbászt.

Elég ha beveszi...

2020. dec. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
80%

Szia!

Én vegán vagyok, a párom nem. Nincs ebből semmi probléma. Szoktam rá is főzni külön husis ételeket, és külön magamra vegán ételeket. Étteremmel sem szokott baj lenni, egy pizza minimum van mindenhol, de ahogy már írták előttem, vegetáriánusként könnyebb, már egy elterjedtebb dolog.

Amennyiben Ő nem erősödik, hogy márpedig te is válts életmódot, addig szerintem nincs gond.

Nagyon sok boldogságot kívánok nektek :)

2020. dec. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
80%
Én vegetáriánus vagyok, a férjem nem. Soha nem okozott konfliktust közöttünk. Nagy hiba lett volna, ha emiatt nem jöttünk volna össze.
2020. dec. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem ebből nem lenne semmi gond.
2020. dec. 23. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
59%

Normális embereknél nem lehet ebből gond.

Viszont figyelj oda: én ismerek vegetáriánust, aki dühromatot kap, ha csak egy molekula hús is belekerül valahogy az ételébe.

2020. dec. 24. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!