Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az. hogy akarok...

Miért van az. hogy akarok olvasni tanulni okosodni, de mégsem teszem mert nincs kedvem?

Figyelt kérdés
oké, lusta vagyok lehet. de mivan ha azért akarom ezeket mert mondjuk több szeretnék lenni valakiknél?(nem tudom, hogy így vane) mivan ha nem én vagyok az a személy aki szeretne olvasni tanulni? borzastó érzés. volt már veletek hasonló?
2020. dec. 25. 17:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez így elég zavaros.
2020. dec. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%

Szeretnél tanulni, viszont az ezzel járó erőfeszítést nem akarod bevállalni, így megmagyarázod magadnak, hogy lehet nem is szeretsz igazából, tehát jól teszed, hogy nem tanulsz.


Ha valóban szeretnél akkor ne agyalj hanem tanulj, vagy fogadd el, hogy egy lúzer lesz belőled.

2020. dec. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Talan nincs motivaciod. Az nem jo motivacio, hogy jobb akarsz lenni masoknal.
2020. dec. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kicsit nekem is zavaros, de ha csak a kérdést nézem, akkor én ugyanez vagyok.. Annyi könyvem van, vettem is, kölcsön is kértem, és nem.. Kb 4-5 naponta olvasok 1-2 oldalt, pedig mindent ki akarom olvasni. Nálam amúgy az lehet a háttérben, hogy szerelmes vagyok egy srácba, de ő már nem az belém, pedig régen az volt, és ezen agyalok mindig.. Neked nincs valami ilyesmi, amin agyalsz?
2020. dec. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez olyan mint amikor érdekel pár dolog fizikából és megnézel 1-2 ismeretterjesztő filmet, hobbiból. A tanulás viszont más mert ott adott kritériumoknak, elvárásoknak kell megfelelni ami stresszes, és már nem olyan mintha hobbiszinten foglalkoznál vele.

Ezen kívül látod hogy más emberek okosak, tanultak, és jól élnek a tudásukból. Valószínűleg te is ezt szeretnéd, de nem mindenki alkalmas arra hogy ilyen "géniusz" legyen. Ezt már magamon is észrevettem. Hiába akarnék okos, jól szituált ember lenni akinek mindene megvan amit csak akar, ha egyszer nekem ez nem megy. Egyszerűen buta vagyok a tanuláshoz, így inkább maradok eredeti szakmám nál és folytatom a főzést.

2020. dec. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én azt hiszem értem. Szerintem arra gondol a kérdező, hogy igazából nem is akar őszintén művelődni, csak simán jobb akar lenni másoknál, tehát nem az vezérli első sorban, hogy ő olvasott és művelt legyen, hanem maga a vágy, hogy úgymond lenyomhat másokat ezáltal. Én is ilyen vagyok, sok mindent csak azért tettem meg, mert így feljebb kerülhettem a ranglétrán, és nem azért, mert érdekelt az adott tevékenység.
2020. dec. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!