Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Buta, lusta vagyok, ha nem...

Buta, lusta vagyok, ha nem vagyok képes ezekre?

Figyelt kérdés
Nem tudok nyelvet tanulni. Kint voltam Németországban fél évet, nem tanultam meg németül. Nem tudtam elvégezni a főiskolát sem. Mit tegyek, hogy jobb, erősebb, okosabb, megbízhatóbb ember legyek?

2020. dec. 26. 09:57
 1/10 anonim ***** válasza:
41%
Kezdésképp például hagyd abba a kifogásgyártást és kezdj el felelősséget vállalni az életedért.
2020. dec. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ez így elég általános. Én egy percig sem tagadtam, hogy én vagyok a hibás. De mit tehetnék?


36N

2020. dec. 26. 10:00
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Fél év azért elég kevés idő egy nehéz nyelvhez (a német nehéz nyelv).


"Mit tegyek, hogy jobb, erősebb, okosabb, megbízhatóbb ember legyek?"


Mindenki tehetséges valamiben. Mindenkinek van szupereje. De nem vagyunk egyformák. Van, aki megtanul egy nyelvet fél év alatt natív környezetben (én angolul), és más nyelvet nyolc év alatt sem (én németül).


Az is nagy kérdés, hogy mibe mekkora energiát fektetsz. Mindenáron el akartad-e végezni azt a főiskolát? Vagy csak muszáj volt, hogy legyen valami?

2020. dec. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
Semmit. Keresd meg az erősségeidet és foglalkozz inkább azokkal.
2020. dec. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"Mit tegyek, hogy jobb, erősebb, okosabb, megbízhatóbb ember legyek?"


Miért akarsz ilyen lenni, fogadd el magad és élj úgy, hogy lehetoleg elegedett es boldog legyel, 36 éves vagy és még mindig olyan célokat kergetsz amik igazaból sehova nem vezetnek. Mindenki egy fele tart méghozzá az elmúlás felé, addig is élj tartalmas életet és ne olyan célokat kergess amiket mások várnak el tőled. Szerintem a legtöbb ilyen fejleszd magad, keress sok pénzt stb. célok csak a társadalom által belénk ültetett vágyak.

2020. dec. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Fél év alatt nem feltétlenül tanul meg valaki egy nyelvet.

Egyébként pedig kapd össze magad és csináld.

2020. dec. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki erős, motivált és ambiciózus, ha megtalálja azt amit szeret. Nem ártana önismeret (menj pszichológushoz!!!), és nyitni kicsit a világ felé. Mondjuk megnézed miképp tudod magad továbbképezni (nem csak főiskolák és egyetemek vannak), elmész nyíltnapokra, környezetet váltasz ahol új emberekkel ismerkedhetsz meg (mondjuk egy új közösségi hobbi), stb.

A motivácio -ahogy én tapasztaltam- nem egy tulajdonság, hogy valakinek megvan valakinek nincs. A motiváció lényegében az a hozzáállás, ami kifejezi hogy akarod-e az adott dolgot vagy sem.

Egy bizonyos szakképzésben tanulok, mellette sportolok, jól beszélek angolul. Minden nap edzek, minden nap tanulok, ez az épetem döntő része. De eret vágnék, depresszív módon, enerváltan teng-lengenék, és csak akkor foglalkoznék vele ha muszáj, ha németül kéne tanulnom vagy gazdasagi egyetemet végeznék. Nem tudnám csinálni az úszósportot, mert nekem monoton. És még sorolhatnám. Lenne olyan élethelyzet, amiben én is olyan lennék mint te, hogy semmiben nem érezném magam jónak, csak egy lusta, buta sz#nak. De tudod, van az az elcsépelt mondás (ami az oktatási rendszerünk kritikája szokott lenni), "ha egy halat az alapján ítélsz meg, hogy tid-e fára mászni, egész életét abban a hitben élheti le hogy hülye". Valami ilyesmi lehet nálad is. Ne erőltesd tovább a fára mászást, menj úszni:)

2020. dec. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Jártál tanfolyamra is?Mert az, hogy kint éltél, kevés. Főleg ha nem sokat beszéltél németekkel. Én nagyon hamar megtanultam angolul odakint, de én bébiszitter voltam egy angol családnál, nem volt választásom, mert nem értettem volna meg őket. És tanfolyamra is eljártam, aminek heti egy alkalommal nem volt sok értelme, viszont szereztem egy csomó barátot akikkel együtt lógtam és dumcsiztunk angolul. Szóval így van értelme nyelvet tanulni, Izraelben is kint éltem fél évet, de az angollal megértettem magamat, írni olvasni megtanultam egy kicsit meg pár szót, de nem beszéltem a nyelvet és nem volt aki tanítson. Mondjuk az Iwrit nehéz nyelv. A német is.

Szóval menj el egy tanfolyamra ha arra vágysz, fektesd le az alapokat és utána menj ki Német országba. Diplomára gondolom nincs szükséged, ha lenne, megcsinálnád. Tanulj ki egy jó szakmát, ami érdekel.

Ahhoz, hogy valamit megtanulj, bármilyen meglepő, de két dolgot kell csinálni: figyelni és tanulni. Odafigyelni az iskolában/tanfolyamon és otthon mindent átnézni és gyakorolni. Minden nap, ha kell. Ezen múlik. Szorgalom és kitartás. Ha normál IQ szinttel rendelkezel, meg tudsz tanulni olyasmit ami érdekel, bármilyen szinten.

2020. dec. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
20%
#1: pontosan leírtad a lényeget - nem is értem, ki az az ostoba, aki lepontozott...
2020. dec. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
A kint töltött fél év alatt hány órát is foglalkoztál a nyelvtudásod fejlesztésével?
2020. dec. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!