Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akik kedvesek és jóindulatúak,...

Akik kedvesek és jóindulatúak, hogy maradtatok ilyenek?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy annyi rossz dolog van, én régebben ilyen voltam, de annyi minden történt, ami ezt elrontotta.. Hogy lehetne jónak maradni, amikor ömlik az emberre a többi ember rosszindulata, irigysége, stb? Van olyan, akinek sikerült? Hogy? Én is vissza szeretnék változni, csak nem tudom hogy lehetne..
2020. dec. 27. 17:21
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Akkor kezd megjönni az eszed. Régen nem "jóindulatú" voltál, hanem hiszékeny és buta.
2020. dec. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
70%

Ismered Karinthy írását, kérdező?

Inkább egyenek meg a férgek, mint hogy a férget megegyem.


Ja, lelki reziliencia kialakítható, illetve a határok kijelölése is tanulható. Nem törvényszerű, hogy "hozzáromolj" a környezetdhez. Kényelmes megoldás, de méltó-e hozzád?

2020. dec. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
10: a naivság és a kedvesség nem ugyanaz.
2020. dec. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Tényleg naív voltam, nem láttam az emberekben a rosszat, nem feltételeztem ilyesmit. Persze vannak jó emberek, nem azt mondom, hogy már mindenkiben csak a rosszat látom, de sokkal több emberben igen.
2020. dec. 27. 18:29
 15/17 anonim ***** válasza:
Egyszerűen önazonos vagyok, nemtudok másképp működni. Mindig segitek, inspirálok, mosolyt csalok mindenkire. Ha abbahagynám, temethetném a lelkem, a testem meg 20-30 év után csatlakozna.
2020. dec. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
27%
Én inkább elkerülöm az embereket. Így maradhatok kedves is, és nem kell elviselnem a rosszindulatot sem.
2020. dec. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
75%
A megfelelő emberekkel könnyű kedvesnek lenni. Kivágtam az idiótákat az életemből, akik meg maradtak, azok feltöltenek, így nem esik nehezemre idegenekkel normálisan viselkedni. Aztán majd a viselkedésük eldönti, hogy melyik táborb kerülnek ők is
2020. dec. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!