Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehetséges elfogadni?

Lehetséges elfogadni?

Figyelt kérdés
Több testi hibám is van, ami miatt szinte állandó depresszióban, szorongásban élek. Mondogatják ezt a demagóg, betanult szöveget, hogy fogadd el magad, akkor mások is elfogadnak. De így van ez? El lehet fogadni magad, ha azt látod, hogy a környezeted sem tud elfogadni? Hát hogy? Hogy fogadjam akkor így el magam? Ha állandóan azt érzem, mikor beszélgetek valakivel, hogy nem is a mondandóm érdekli, hanem én magam. Vagy ha fényképet rakok ki valahova, akkor szinte hallom, mit gondolnak. Szerintem nem lehet elfogadni magad, amíg a környezetből negatív visszajelzéseket kapsz, mert ezen visszajelzések mindig megérintenek, mindig visszarántanak a valóságba, abba a valóságba, amit te magad is látsz a tükörben, fényképen, videóban. És ezért nincs valakinek barátja, barátnője, akarkije hosszú idő óta, de fogadja el magát, ugye? És ezzel fogadja el azt is, hogy nincs senkije, és soha nem is lesz. Nem, ezt nem lehet elfogadni. Kár, hogy az emberek csak a különbséget látják meg, amely elválasztja őket egymástól. Ha több szeretettel néznének egymásra, azt vennék inkább észre, ami közös bennük, és feleannyi probléma lenne a világban. Én nem hiszem, hogy könnyebb lesz valaha is az ilyen embernek. Csak hozzászokik az ürességhez, a veszteséghez, és megtanul vele élni. Csak akkor nem kell azzal jönni, hogy fogadd el magad.

2020. dec. 29. 20:49
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Értem, hogy mire utal a 6-os válaszoló, és neki is igazat adok, mert abban a helyzetben vagyok, amit ír. Az a helyzet, hogy férfiként mégnehezebb dolgom van. Férfiként kellene viselkednem, de ekkora önbozalomhiánnyal nem lehet úgy viselkedni. Ha pedig hímként nem tudok férfi módjára viselkedni, akkor miről beszélünk? Kinek kell egy ilyen ember? És hiába leszek például beszédesebb, nem jutok előre az elfogadás útján, mert ugyanúgy nem kellek senkinek. Maximum egy csöndesebb, csúnya emberből előrébb lépek egy beszédesebb, csúnya emberré, akit ugyanúgy nem vesznek komolyan. Ez nem igazi érdem. Azt kell látni, hogy míg egy csúnya nő is talál párt magának, és beilleszkedik, addig egy csúnya férfi nem. Ha vulgáris akarok lenni, akkor azt mondom, hogy a pin@ nagy úr, éppen ezért lesz olyan férfi, aki lecsap rá. De a nőnek nem a farok a nagy úr, így ő tovább áll a csúnya férfi elől, keres magának tetszetősebb embert. Tehát ez a kérdésem lényege is, hogy hiába akarnám elfogadni magam, ha a környezet nem tud, akkor ez miatt én sem fogom tudni, mert látni fogom a reakciókat.
2020. dec. 29. 23:51
 12/17 anonim ***** válasza:
44%
Hiába közhely nincs mit tenni ezellen az élet igazságtalan. Mint ahogy vannak olyan emberek akik másországokban nyomorba születnek vagy szolgának éstbéstb.. ezvan.
2020. dec. 29. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Tényleg érdemes más felé fordítani az energiát, mert egy idő után belebolondul az ember, csak ez ráteszi a bélyeget a mindennapokra. Karrierben sem tud az ember annyira sikeres lenni, mert oda is benyomódik ez az egész. Amit lehet tenni, az az, hogy beletörődik az ember, hogy nem fog mindenki párt találni, szaporodni a világon. Vannak olyanok, akik szerencsétlenül járnak. Vagy van még a szike, mint megoldás, a plasztikai műtétek, de azok meg milliós tételek. Ennyi.
2020. dec. 29. 23:59
 14/17 anonim ***** válasza:

Most komolyan, nézzetek körül a környezetetekben, vagy figyeljétek az embereket az utcán. Pl egy nagy bevásárlóközpont parkolójában. Azt látjátok hogy a csúnya pasiknak nincs nője? Nem, azt látjátok, hogy a csúnya pasi kijön a barátnőjével/feleségével a boltból, és beülnek a Suzukiba. Tehát még azt sem mondhatjátok hogy a csúnya pasi biztos gazdag, és azért van nője.

Ne mondjátok hogy ilyet soha nem láttatok, mert ez az átlag látkép. Egyébként is ritka a szép ember.

2020. dec. 30. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Ez nem ikyen egyszerű mint ahogy azt te most leírtad. Szép hosszú sorokat írtam pont azért taglalva mert vannak emberek akik ( történetesen a legtöbb) akik ezt nem értik, hogy milyen, milyen érzes. Nem lehet mindent egyszerűen felfogni az élet bonyolult ezt aki nem tapasztalja nem fogja megérteni. Leírtam, hogy csakúgy nem jelentek ki semmit mindennek alapja van megbizonyosodok mindenről mielőtt következtetéseket vonok le. Utolsó amit te leírtál az viszont tényleg semmi neharagudj de azzal a "tanácsal" nem lehet mit kezdeni. Viszont számomra kicsit érthetetlen viszont még inkább érsekes, hogy sok emvernek annyira egyszerű a felfogása, hogy amit nem lát nem hiszi el, hogy van.
2020. dec. 30. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

15, te egy nagyon mérgező ember vagy. Leírtam két hosszú hozzászólást, abban valamelyest benne volt a saját sztorim is, akinek van egy kis esze az ebből összerakja hogy egy vállalhatatlan külsejű lúzer vagyok/voltam aki járt a dolgok legmélyebb poklában is, mielőtt felpofozta magát a földről és változtatott. És működik, már nem az vagyok aki régen. De te folyamatosan lekicsinyled mindenki más tapasztalatát, csak te szenvedsz, csak te vagy az akit tényleg kivet magából a társadalom, csak te éltél meg rossz dolgokat, meg folyamatos elutasítást. Közben még le is hülyézel. Azt hiszed a kemény 22 éveddel hogy senki más nem tudhatja hogy mi milyen, csak te.

Én segíteni jöttem ide, ez egyértelműen látható az első két hosszú válaszomból. Te viszont azért jöttél hogy az önsajnáltatással egybekötve még jobban lehúzd a kérdezőt, hogy ha neked szar, akkor másnak is legyen szar, hogy úgy érezze, nincs kiút.

Innentől fogva én nem koptatom a billentyűzetem tök feleslegesen, terjeszd csak a negativitást. Én próbáltam segíteni a kérdezőnek, saját tapasztalatból merítkezve (ha én ki tudtam mászni a szarból akkor bárki, csak tudod krva nehéz mert ahhoz tenni is kell, vért izzadni) te viszont csak visszahúzod. Ráadásul még azt is elérted, hogy legközelebb majd én is szó nélkül elmegyek egy ilyen kérdés mellett, mint a többség, és meg sem próbálok segíteni, mert tudom jól hogy úgyis jön valaki aki ontja magából a negativitást, ezzel elvéve az utolsó reményszálát azoknak akik változtatni akarnak és boldogok akarnak lenni, plusz ezzel egyidejűleg lenullázni a segítő szándékot. Így semmi értelme.

Szóval további kellemes energiavámpírkodást, én nem fogom hagyni hogy engem is visszahúzz, úgyhogy ki is veszem a kérdést a figyelt kérdések közül.


Kérdező, neked annyit tudok mondani hogy olvasd el újra az elejétől a végéig az összes választ, és dönts te magad hogy kire hallgatsz. Ez olyan mint amikor a Mátrixban ott a kék és a piros kapszula. Eldöntheted hogy melyik úton akarsz végigmenni. Igyekszel jobbá tenni az életed (mert soha nem késő, nekem sem volt késő 30 felett összekapnom magam és magamra erőltetnem egy teljesen új életszemléletet ami totál távol állt tőlem azelőtt) vagy engeded hogy lehúzzanak és ebben az állapotban élsz le egy életet.

2020. dec. 30. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
26%
Ez pedig képmutatás ugyanis te ugyanúgy nem megkérdőjelezted hanem semmibe vetted azt amit én írtam hosszúsorokon keresztül és mév amit elis olvastál belőle ami nem rád vonatkozik aztsem sikerült értelmezni. De ezentúl is csak azt emelted ki a regényemből ami rádvonatkozik a többit semmibe vetted. Amit te leírtál rólam meg értelemszerűen nem igaz de mivel mint látszik nem olvastad el így nem is tudod mit írtam. Szó sincs ilyesmikről és milyen álomvilágban élsz te 30+évesen, hogy azthiszed bárki lehet boldog. Azért mert te megéltél bizonyos dolgokat és feltudtál állni nem jelenti azt, hogy másnak is van rá egyáltalán lehetősége nem hogy ereje. De ezt mind mind leírtam már csak nem tetszett érteni. Te szószerint csak érvényesíteni akarod a saját véleményed ez a legegyszerűbb felfogás. Utána meg jössz azzal, hogy 22 év így meg úgy. Közben se név se arc nem társul hozzá.
2020. dec. 30. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!