Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, ha állandóan...

Mit tegyek, ha állandóan kontrollálni, manipulálni akarnak engem ? Rohadtul elegem van már.

Figyelt kérdés
Egyik családtagommal elég rossz volt a viszonyom, később elköltöztem, és valamelyest stabilizálódott. Most ünnepekre hazaköltöztem és minden sz@rba beleszól, maga alá akar nyomni, támogat anyagilag, cserébe beleszól minden dolgomba, nem intézhetem a saját dolgaimat és még szid is. Nekem ebből nagyon elegem van, ilyen emberek miért léteznek egyáltalán ?

2020. dec. 30. 12:45
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
A helyzet az, hogy ez nemcsak családtagoknál tapasztaltam, hanem idegen ember is volt, hogy felém akart kerülni, lealacsonyítóan beszélt velem. Én ezt nagyon nehezen viselem, és ez a gyenge pontom, ha a szabadságomat korlátozzák, sikítófrászt tudnék tőle kapni. Talán még az anyagi kiszolgáltatottságtól is rosszabbul viselem.
2020. dec. 30. 13:30
 12/21 A kérdező kommentje:
Mik a kontrollmániás emberek gyengéi, hogyan lehet az ilyen embereket kiiktatni az életedből, vagy megsemmisíteni ?
2020. dec. 30. 13:39
 13/21 anonim ***** válasza:
69%

Nem az a megoldás, hogy kiirtod azokat, akik nem szimpatikusak neked, hanem az, hogy megpróbálod az életedet úgy megszervezni, hogy ne kerülj velük kapcsolatba. Nem tudom, mi ezen a bonyolult neked, - de én nem foglalkozom többet a tudatlanságod által generált nyomoroddal.

Kellemes további hisztizést!

2020. dec. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Könnyű azt mondani, hogy megszakítom velük a kapcsolatot, de sajnos úton útfélen ilyenekbe botlok, munkahelyen is volt ilyen, meg random ember is már belémállt kötekedni.
2020. dec. 30. 13:47
 15/21 A kérdező kommentje:
Többször adtam már esélyt embereknek, de mindig leuralnak.
2020. dec. 30. 13:50
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
"Többször adtam már esélyt embereknek, de mindig leuralnak." Mit gondolsz, mi ennek az oka?
2020. dec. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Mennyi idős vagy, mennyire vagy önálló? Nagyon sokat számít ez. Lehet, hogy csak te érzed ezt, valójában segíteni akarnak, segítenek neked, mert úgy látják, erre van igényed.
2020. dec. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
17: Én már egy felnőtt huszonéves ember vagyok, nem akarom, hogy irányítsanak engem.
2020. dec. 30. 16:33
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Amíg azon pattogsz, hogy mit nem akarsz, azaz az agyadat erre fókuszálod, addig kb. csak ezt fogod észrevenni a világból. Azt is mondhatnánk, hogy "bevonzás", de ez csak egy egyszerű pszichológiai törvényszerűség, hogy az agy azt veszi észre, amire trenírozzák, mert nem akar fölösleges és a nézetei(d)nek ellentmondó információkkal foglalkozni.

A helyedben elgondolkodnék, hogy ha van ilyen autoriter családtagom, akkor nem lehet-e, hogy a gyerekkorodban is masszívan jelen volt ez a magatartás. Ha ugyanis ez a helyzet, akkor olyan mély berögzültségeid vannak, amik miatt amellett, hogy fokozottan érzékeny vagy a témára, de még jó alanya is vagy az ilyen zaklatásnak. A gyerekkorban rögzült dolgokat felnőttkorban megtapasztalva ugyanis a szitu visszalök a gyerekkorodba és ugyanúgy lefagyhatsz és tehetetlennek érezheted magad, mint anno. Így természetes, hogy nem tudsz kiállni magadért és nem tudod elvenni a kedvét az uralkodónak a leuralástól. Pszichoterápián kellene dolgoznod magadon egy jó vezető segítségével, hogy kigyomlálja a gyerekkorban kialakult blokkokat és így megváltozna magától a környezeted hozzáállása, nem találnának meg a taposóemberek. Mert nyilván azt lehet taposni, aki hagyja.

2020. dec. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Függetlenedj tőlük teljesen -anyagilag is. Ebben az esetben 100%ban lesz@rhatod,hogy kinek milyen szuper életvezetési tanácsa van -ez heveny nem tetszés fog kiváltani,de nem tudnak majd mit kezdeni vele. Ha fiatal vagy ez elég sokáig fent fog állni,mert sok ember ellenállhatatlan vágyat érez az iránt,hogy más életébe beleavatkozzon. Gyakran amiatt mert a sajátját nem képes kontrollálni.
2021. jan. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!