Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valaki tartozik pénzzel,...

Ha valaki tartozik pénzzel, és ugyanabban az értékben vásárol nektek valamit, akkor elengeditek a tartozást?

Figyelt kérdés
Barátok között, és nem nagy értékről van szó, kb 1500 forint. Ezért tettem fel a kérdést, hogy ha valaki ilyen módon tartozik nektek, felfognátok-e úgy, hogy visszaadta a tartozást, ha vásárol nektek valamit ebben az értékben? Persze azzal tisztában lennék, hogy ha sokkal nagyobb értékben tartozna valaki, akkor mindenképpen a pénzt szeretnétek viszont látni.
2021. jan. 2. 23:53
 1/4 anonim válasza:
100%
Hát barátok között el kell döntetni. Nekem a haverom állandóan valami otthon talált szarral le tudja a tartozásait. (Max 10e forint volt eddig a max ami nem pénzel honorált) Persze van benne olyan ami amugy nekem tényleg kell, de van amikor olyannal állít ide amit szerintem még a szeméttelepen se vesznek át. Nyílván ilyenkor azért megemlítem neki, hogy szeddmagadösszefeleadjálpénzt.
2021. jan. 3. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha pl. adtam neki 2ezret és másik héten meghív egy gyrostálra, úgy rendezve van teljesen, tüske nélkül.


Illetve ha nagyobb összegről van szó, és megkérdezi, hogy van-e szükségem valamire hasonló értékben akkor a tárgyat elfogadom. De jobb az mindkét ember lelkiismeretének szerintem, ha nagy összegnél a pontos összeget kapom vissza.

2021. jan. 3. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem, mert nem "öt kiló almával" segítettem ki, akit kisegítettem, hanem egy olyan valamivel, amit tetszése szerint használhatott fel. Szeretném én is a saját céljaimra fordítani, amit visszakapok.
2021. jan. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ritka nagy suttyóság ha valaki így akarja rendezni a tartozását. Ilyen embernek soha többet nem adnék kölcsön.
2021. jan. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!