Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért várják el azt az emberek...

Miért várják el azt az emberek, hogy úgymond ha valaki szép akkor az nem tartja magát szépnek?

Figyelt kérdés

Nem fogok szerénykedni, nagyon szép vagyok külsőre, az arcommal hatalmas szerencsém van, az alakomért meg sokat teszek hogy olyan legyen amilyen. Viszont nem értem hogy a szép lányokkal szemben miért "elvárás" kimondatlanul is, hogy ne tudják magukról hogy azok. Mintha az hogy tudja, elvenne belőle. Gyakran ha egy tényleg csinos lányra azt mondják hogy szép/csinos/stb akkor egyből elkezd szabadkozni, hogy jajj pedig meghíztam/zsíros a hajam stb. Én meg ha csak simán azt mondom hogy köszönöm akkor furán is néznek rám. Meg a minap egyik kérdésemhez itt gyakorin odaírtam hogy elönyös külsőm van ( párkalcsolati kérdés volt ezért írtam oda) És ott is valaki azt írta hogy annyira nem lehetek szép mert a szép lányok nem.szokták tudni magukról hogy azok. Nem ertem ezt az egészet, miért baj az ha valaki elégedett magával (normális, még nem nagyképű szinten). Miért az az általános hogy le kell szólni magunkat, különben azt hiszik hogy önteltek vagyunk?

Mielőtt valaki elkezdené, nem ez az életem legnagyobb problémája, csupán érdekel hogy ez a társadalmi jelenség miért létezik.



2021. jan. 4. 01:31
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Önbecsülési problémák vannak jelen a magyar társadalomban nagy számban, és akinek nincs, az is igyekszik megfelelni az elvárásoknak, hogy ne nézzék ki őt.
2021. jan. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
60%
Nőnél a legnagyobb bűn, amit elkövethet, hogy "hiú" és tudja mennyit ér 🙃
2021. jan. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Én nem gondolnám magamról hogy fellengzős vagy beképzelt lennék, egyszerűen örülök a külsőmnek. Meg például ha látok egy nálam szebb lányt akkor nem azt gondolom hogy dögöljön meg, hanem hogy tényleg milyen szép. Meg gyakran megdicsérek másokat, fiúkat,lányokat is, nem csak a külsejüket, hanem úgy akármit. De nem mindtha nem lehetne áltálánositani, nem csak a külsővel kapcsolatos dicséreteket nem tudják fogadni az emberek. Nem értem miert érzik bűnnek higy tisztában legyenek az értékeikkel, és azt sem tudom miért elítélendő ha valaki nem önbizalomhiányos, és nem utálja magát
2021. jan. 4. 11:15
 14/18 anonim ***** válasza:
74%

#13

A kulcsszó: az irigység.

2021. jan. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
0%
Küldesz egy képet? :) csak kíváncsi vagyok. Amúgy én nem vagyok szép egyáltalán 😅
2021. jan. 7. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
65%
Nagyon sok igazán szép nőnek az egyetlen érdekérvényesítő eszköze a szépsége. Az pedig, mint tudjuk, mulandó. Ha pedig múlik, ott áll a csaj, és nem tud az életével mit kezdeni. Ezt te nyilván még ne látod át, hisz a te korodban még végeláthatatlannak tűnik a fiatalság. Pedig nem az. Nagyon nem!
2021. jan. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
16: Átlátom, és egyáltalán nem ez az egyetlen érdekérvényesítő eszközöm, nekem személy szerint. De ennek semmi köze nincs is a kérdésemhez
2021. jan. 14. 15:59
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Összekeverik a fogalmakat. Társadalmi elvárás a "szerénység" és tévesen azt értik alatta, hogy az ember ne legyen tisztában az értékeivel. Miközben az oltári káoszt szülne, ha senki nem lenne képben, hogy miben jó, pl. nem lenne képes megpályázni egy állást, mert nem tudná megítélni, hogy jó lenne-e benne.

Úgyhogy erre találták ki az álszerénységet, azaz hogy igen, ha megdicsérnek, akkor hiába tudod, hogy joggal tették, szabadkoznod kell és le kell szólnod magad.

Pedig ha belegondolsz, az a dicsérő félnek is rosszul eshet, hogy megkérdőjelezik az ítéletét és azt sugallják, hogy valamit nagyon benézett! Persze vannak olyanok, akik nem őszintén dicsérgetnek és valóban meglepettek, ha valaki nem tolja le a szokásos szabadkozó álszerény dumát.

A másik az önértékelési probléma. Nagyon sok ember lebecsüli magát, önbizalomhiányos, egyáltalán nincs rendben az önértékelése. Akkor sem tudja értékelni magát, ha látja, hogy némely dolgokban kimagasló, jobb másoknál. Ez egy gyerekkori zavar, amivel ha nem foglalkozik az illető, nem ismeri fel és nem fejleszti magát, akkor felnőttkorra ő is beáll azok sorába, akik csak tovább erősítik a fentieket. "Ha én nem tudom értékelni magam, más se értékelje magát!"

De emögött inkább az van, hogy valahol mélyen tudom, hogy velem van a defekt, de mivel nem tudok/akarok rajta változtatni, inkább kikiáltom normának, és ezzel áttolom a felelősséget arra, aki kilóg ebből, azaz fel tudja vállalni a saját értékeit. Szóval innentől ő az abnormális...

Én kb. érettségi táján jutottam el arra a szintre, hogy felismerjem magamon: nem tudom elfogadni az őszinte elismeréseket. Innentől tudatosan próbáltam fejleszteni magamat, hogy tudjak elfogadni, nemcsak dicséreteket, de segítséget például - mert annyira alacsony volt az önértékelésem, hogy arra sem gondoltam méltónak magam, hogy segítsenek. Sok év tudatos önfejlesztés volt számomra, hogy ma már én is csak egyszerűen megköszönöm az elismerést, nem mentegetőzöm és nem szólom le magam. Sok értékemmel tisztában vagyok és én is szívesen és nyíltan elismerem mások értékeit.

2021. márc. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!