Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is úgy véli, hogy a...

Más is úgy véli, hogy a koronavírus és a miatta kialakult helyzet hosszú távon a társadalom elmagányosodásához vezet?

Figyelt kérdés

2020 márciusa óta, mióta kirobbant ez a fránya vírus, az életünk nem a megszokott mederben folyik. Én szociális, társaságkedvelő emberként nagyon hiányolom a közösségi élményeket. Nehezen viselem, hogy nem lehet elmenni egy koncertre, beülni egy moziba vagy egy kávézóba. Arról nem is beszélve, hogy a digitális oktatásnak is van jó pár hátulütője. Több ismerősöm panaszolta, hogy romlott a látása, plusz gyakran fáj a válla és a nyaka, mióta beállt a távoktatás, szerintük a jelenléti oktatás a normális állapot, a digitális oktatás pedig egy kényszermegoldás, ami közel sem olyan hatékony. Ezzel én is egyetértek. Azt is megjegyezték, hogy közülük többen magukba fordultak, mióta kénytelenek otthonról tanulni.


Ti hogyan vélekedtek?



2021. jan. 7. 14:29
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
Igazatok lehet. :)
2021. jan. 7. 14:54
 12/29 A kérdező kommentje:

Én arra akartam kilyukadni, hogy október óta nem láttam a nagyszüleimet. Igaz, hogy telefonon lehet tartani a kapcsolatot, de a társas érintkezést semmi sem pótolja. Erősek nálunk a családi kötelékek, ezért is viselem nehezen.


Plusz: minden évben részt veszek a Campus Fesztiválon, retro bulikra is szoktam járni, ezek hiányoznak. Tavaly télen úgy terveztük a barátnőimmel, hogy ellátogatunk a Budapest Parkba, Thomas Anders-koncertre. Szeptemberben került volna megrendezésre, de a járvány miatt le kellett fújni. Áttették júniusra, kíváncsi vagyok, megvalósul-e. :(

2021. jan. 7. 15:00
 13/29 anonim ***** válasza:
53%

Engem is zavar, hogy bizonyos helyekre nem mehetek, de a haverokkal amúgyis online tartjuk a kapcsolatot, mert távol élünk egymástól.

Az online oktatás szerintem sem hatékony, de nagyon remélem, hogy ezután ha nem is a rendszer, hanem a tanárok tovább fognak használni digitális eszközöket. Anyum pedagógus, mindketten a jelenléti oktatásban hiszünk, viszont lehetnének olyan részei a tanításnak, amit digitálisan is meg lehetne oldani.


Én úgy gondolom nem okoz ez akkora magányt, mint amekkorának te ezt hiszed. Manapság már szinte mindenki online beszél a másikkal a legtöbbet és emiatt a személyes találkozáskor nem teljesértékű a kommunikációjuk.


Egyébként ez idővel változni fog, addig is a te feladatod elszórakoztatni magad, alternatívákat keresni.

2021. jan. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

Szívemből szóltál! Én is a jelenléti oktatást pártolom, viszont érdemes digitális eszközöket bevetni a tanteremben. :)


Persze, tudom, gyors ütemben változik a világ, de a személyes kapcsolatokat is fontosnak tartom.

2021. jan. 7. 16:54
 15/29 anonim ***** válasza:
91%
Én is ezt gondolom, de ha szép hazánkat nézzük, társadalmunkban úgyis nagyon sokmindenki utálja a másikat, akkor meg inkább ez egy nyereség... Inkább.
2021. jan. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem mindenképpen van valamennyi hatása a szociális kapcsolatainkra -ahogyan a legtöbb online térbe került- és más pszichológiai szempontból is hatással van ránk, de ezt majd csak a hosszútávú kutatások alapján tudhatjuk meg. Egy eleve eléggé introvertált emberként nem okoz túl nagy gondot ez a maradj otthon dolog, akivel szeretném, azzal így is tartom a kapcsolatot.

A digitális oktatás nekem bejött, mert így nagyobb önnállóságot kaptam az időbeosztásommal kapcsolatban és egyébként is megy a tanulás. (Természetesen tisztában vagyok vele, hogy sok helyen ez egy katasztrófa)

Mindenesetre nagyon kíváncsi vagyok arra, hogy mi lesz ennek az egésznek a vége.

2021. jan. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén, engem nagyon "elmagányosított".

Pánikbeteg vagyok, kezdtem kijönni belőle, koliba jelentkeztem, stb., erre jött a vírus. A barátaim az ország különböző pontjaira kerültek. Azóta én szinte sehova nem mentem, mert veszélyeztetettekkel élek együtt, és nem kockáztatom senki egészségét, ezért csak boltba járok el.

A barátaim lekoptak, online egyszerűen nem tudjuk tartani úgy a kapcsolatot. Néha videózunk, de az nem az igazi. Szóval sajnos igen.


Viszont látni kell a fényt az alagút végén, egyszer ennek is vége.

2021. jan. 8. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként is nagy probléma ez. Olyan jó, mikor az emberek összejönnek, és együtt zenélnek vagy táncolnak. Nem a tévét bambulják. Vírus idején közösségi életet pedig inkább csak a meglévő barátaiddal lehet élni. Zárva még a könyvtár is.
2021. jan. 8. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
Mindenkinek ment a zöld kéz. ;)
2021. jan. 8. 09:06
 20/29 anonim ***** válasza:
25%
#15-ös akár én írtam volna :D Sokan olyan negatívak,mint az állat és undokoskodnak is.Bizonyos szempontból jobb ez így ahogy van,mert nem kell az utálkozó barmokat elviselni.Másik oldalról viszont rossz,mert nem mehet oda az ember ahova akar.A baráti kapcsolatokra nem lehet negatív hatással,mert úgyis tudtok találkozni és beszélgetni ha akartok.
2021. jan. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!