Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az mennyire negatív, ha nem...

Az mennyire negatív, ha nem tudok ítélkezni?

Figyelt kérdés
Ne arra gondoljatok, hogy nem ítélem el azt, aki meleg, vagy aki ananászos pizzát eszik, vagy aki vallásos, vagy akármi. Senkit nem tudok elítélni. Se gyilkost, se állat kínzót, se azt aki megcsalja a nejét, se az iskolai bántalmazókat, senkit. Belőlem hiányzik ez az érzelem. Azt tudom, hogy nem helyes, amit tesznek, és logikai alapon értem is, hogy miért. De hiányzik a megvetés, a lenézés, az érzelmi elítélés. Ez mennyire negatív? Egyaltalán negatív?

2021. jan. 8. 19:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%
Akkor a mások iránti pozitív érzelem is hiányzik, mert az agynak egyazon részéből ered mindkettő.
2021. jan. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Hát, az ilyen ember nehezebben áll ki magáért, mert a ránézve káros emberrel szemben nincs ellenérzése, ami miatt kevesebb energiát visz a káros személy távoltartására. Ez a folyamat lezajlik hála, csak lassabban, addig a másik több kárt okozhat.

Empátiád nem gyengébb?

2021. jan. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
#1: Mond valamit.
2021. jan. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Ezt hívják szociopatânak. Nem azt mondom, hogy Te vagy az kérdező. Hanem az ilyet így nevezik.
2021. jan. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk itt csak az a kérdés, hogy ezekre általánosságban nincs reakciód vagy pedig akkor sincs ha ez hozzád közel álló személlyel történik. Szóval nincs negatív reakciód általánosságban a gyilkosokra. De kérdés, lenne-e reakciód akkor, ha mondjuk a szüleid/párod/gyermeked ölnék meg? Nem ítéled el azt aki megcsal valakit, kérdés akkor mi történne, ha téged csalnának meg?
2021. jan. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%

Gondolom egy szinten vagy a gyilkossal meg az állatkínzóval, mert nincs benned empátia 🤷‍♀️

Szakemberhez fordulnék a helyedben, nagy eséllyel szociopátia lenne a felállított diagnózis.

2021. jan. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok. Valamiért nem vagyok képes felháborodni a gyilkosságok, pedofília stb. hírének hallatán, pedig tudom, hogy helytelen dolog, és az elkövetők megérdemlik, hogy megbüntessék őket. De nem érzelmi alapon működöm, hanem valahogy racionálisan. Tehát TUDOM, hogy mit kellene éreznem, de nem érzem.

Ha az én rokonomat ölné meg valaki, akkor minden bizonnyal nagyon erősen bevonódnék érzelmileg.

Valószínűleg az empátiával van gond nálad is. Nekem autizmus-spektrumzavarom van, amelyben köztudottan csökkent mértékű az empátiás képesség.

25/N

2021. jan. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

#1 részben hiányzik, de nem teljesen.

#2 az önmagamért való kiállással nincs gondom. Az empátiám az kicsit fura. Látom, hogy mit érez a másik, tudom azonosítani az érzelmét. Annyi, hogy én nem fogom érezni. Bár nem tudom, más érzi? De ettől még tudom, hogy melyik érzelmet érzi, mert látom az arckifejezésén. Persze ezzel nem sokra megyek, mert én máshogy élem meg az érzelmeket, és van amit meg még sose éreztem.

#4 és #6 szerintem nem vagyok szociopata. Tudom, hogy öndiagnózis meg minden. De nem jellemző rám szinte egyik tulajdonság sem azok közül, amit írnak.

#5 és #7. Nem számít, hogy rokonokkal történik e vagy sem. Érzelmileg senki se áll hozzám közel, arra az érzelemre is képtelen vagyok. (Ennek mondjuk örülök, nagyon rossz lehet kötődni). Ha a szüleimet megölnék az nyílván zavarna, mert szükségem van rájuk. A támogatásuk nélkül szívás lenne az egyetem, meg kb minden. Szóval ilyen szituáció azért zavarna, de ítélkezni így se tudnék.

2021. jan. 8. 22:20
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
4vagyok. Mostmár biztos, hogy szociopata vagy. Minimum.
2021. jan. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Ez személyiség csak a szociopatákra jellemző?
2021. jan. 8. 23:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!