Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberi természet alapja...

Az emberi természet alapja mások kihasználása és kiszolgáltatása?

Figyelt kérdés
Tehát, nincs olyan köztünk emberek közt hogy egymásra vagyunk utalva, hanem kiszolgáltatott és még kiszolgáltatottabb? Másikon segítés önzetlenül nem létezik? Mindenhez hátsó szándék kell, és bele kell bujtassuk valamibe hogy működjön is?

2021. jan. 10. 11:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek nagy százaléka önös érdekű.

De az önzetlen emberek se haltak még ki, szerencsére.

2021. jan. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én azt gondolom, hogy az emberi evolúció még nem ért véget. Való igaz, hogy nagyon sokan visszaélnek a hatalommal, vagy a kedvezményezett helyzettel a gyengébbek rovására, ha lehetőségük nyílik rá. Odáig viszont nem mennék, hogy ez lenne az ember alaptermészete. A családok nagy része nem egészséges, az önismeret hiánycikk, a gyerekek sok rossz mintákat kapnak, és a legtöbben ezeken nem is javítgatnak később sem (hanem továbbadják, és kitermelik a következő sérült generációt). Vagyis messze nem értük el személyiségfejlődésben a maximumot, ami bennünk van lehetőségként. Azt gondolom, hogy egy olyan ember, akit nem tett tönkre a családja, és dolgozott az önismeretén/személyiségfejlődésén, nem fog bántani másokat, kibírja az élet viharait anélkül, hogy összetörne, és képes az önzetlen szeretetre is.
2021. jan. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ilyen gusztustalan érdek világot élünk.Sokszor akkor vagy jó,ha a másik érdekeit szolgálod.Ha neked kell valami akkor már húzza a száját,de segít vagy pedig valami kamu dumával benyögi,hogy miért nem tud neked segíteni.Ez a nagy átlag.De van olyan is aki tényleg önzetlenül,szeretetből segít mert igazán érdekli a hogy léted és a személyed.Ez a legritkább és ha találsz ilyen embert akkor el ne engedd mert nem biztos,hogy találkozol hozzá hasonlóval,mert annyira kevesen vannak.Az önzetlenséget kéne újra divatba hozni a közösségi oldalakon való buta pózolás helyett
2021. jan. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Másikon segítés önzetlenül nem létezik?"

Csak szeretnék hinni benne. Ezzel könnyű célpont vagyok a megvezetésre.

2021. jan. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mo. élő pl. erre...
2021. jan. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Másikon segítés önzetlenül nem létezik?"

Múltkor egy néninek segítettem, és nem vártam semmit tőle. Nem nehéz megcáfolni ezt a mondatot.


"Az emberi természet alapja mások kihasználása és kiszolgáltatása?"

Nem. Az emberek nagyja sok rosszat tesz, mert torzult a társadalom. Aki meg nem érti az emberek mögöttes indítékait, a látszatnak hisznek, s nem tudják, hogy létezik önzetlenség és jóság.

2021. jan. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen #6-os elhiszem,hogy ilyen normális ember vagy.Én is volt,hogy segítettem egy idős embernek méghozzá pénzt kért és én adtam neki 1000 Ft-ot és ő csak nézett hogy ilyen sokat adtam és nem is értette miért adok ennyit.Én erre annyit mondtam:mert nem sajnálom a pénzt és azért.Kisebb pénz nem is volt nálam és nem váltottam ezért,hanem inkább odaadtam neki és jól esett hogy odaadtam.Másik dolog az az,hogy létezik jóság,de marha kevés hidd el nekem.Hiszek a jóban én is,de többen vannak sajnos a sz@r emberek az én meglátásom szerint és ez szomorú,de ez van

#3-as voltam

2021. jan. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!