Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az életem csak akkor működik...

Az életem csak akkor működik jól, ha van valaki, aki irányítgat. Nem akarok ilyen lenni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Gyerekkorból származhat a dolog. Az apám mindenért leordította a fejem, ha nem pont azt és úgy csináltam, amit ő akart. Azt várta, hogy ha éppen nem szól hozzám, akkor üljek kussban.

A bátrabb, kezdeményezőbb gyerekek kiközösítettek a suliban. Mindig magányos voltam. Egyedül a bátyámmal szerettem lenni, ő már akkor is nagyon határozott volt, de emellett jót akart nekem. Évekig jól működött, hogy ő döntött helyettem. Aztán az első barátnőm vette át ezt a szerepet, akivel összehozott. Aztán ide-oda csapódtam. Volt egy tanárom, aki segített, aztán egy új barátnő, egy haver, aztán újra a bátyám, de neki már családja van. Más meg nem viseli ezt a terhet sokáig.

Akárhányszor döntenem kéne valamiről, elfog egy nagyon erős félelem. Nem csak képtelen vagyok rá, írtózom tőle. Pótcselekvésekbe menekülök.



2021. jan. 13. 12:18
 1/3 anonim ***** válasza:
82%
A felnövést javaslom. Nehéz, de megéri.
2021. jan. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
49%
Hát én is pont ilyen vagyok 36 évesen. Bár az én esetem más, mert szenvedélybeteg (drogfüggő) is lettem. Egy ideig reménykedtem benne hogy lesz majd barátnőm aki beszabályoz, de már ezen is túl vagyok. Volt ugyanis barátnőm aki aztán függő lett mellettem. (Igaz Ő sem volt valami irányító típus.)Egyedül azt érzem nincs értelme miért harcolni, küzdeni nagynehezen a mindennapokban. Az élet szenvedés ígyis-úgyis. Már nem várom hogy megmentsen bárki is önmagamtól. Valahogy próbálom túlélni, és fékezni önmagam a butaságokba, de azt se bánom ha majd vége lesz. Nem vagyok szerintem depressziós, de nem látom a kiutat sem. Próbálom jól érezni magam amikor csak lehet, de másfelől reménykedem hogy egyszer csak vége lesz az egésznek. Jó lenne ha úgy történne hogy észre sem venném :)
2021. jan. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező, nem azért vagy önállótlan mert irányítgat hol ez, hol az, hanem azért irányítgatnak, mert önállótlan vagy!

Ha önálló életre alkalmatlan vagy, menj be a gyámhatóságra és kérd egy gondnok kinevezését föléd, ha folyton kell melléd valaki aki megmondja mit csinálj!

Vagy kérd a felvételed valamilyen fogyatékos otthonba, ott is megmondják mi az elvárás.

2021. jan. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!