Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondolsz a kereszténységrő...

Mit gondolsz a kereszténységről? És a JT-k-ról?

Figyelt kérdés
2021. jan. 18. 09:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%
A kereszténységet jónak tartom.
2021. jan. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
61%
Agymosó hülyeség mindkettő.
2021. jan. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Nos, a többség igen mármint az emberek ahogy viselkednek. De az ateizmus is hülyeség, mert ott van pl. a vörös-khmer, és rávágják, hogy nincs élet a halál után, se isten. pedig a semmit is bekell bizonyítani. Mint ahogy azt is, hogy nem vagyunk-e Mátrixban, vagy pedig egyedül vagyunk-e az univerzumban.
2021. jan. 18. 09:29
 4/19 anonim ***** válasza:
10%
Az Ateistáknak a legszarabb. Mert szar lehet remény nélkül élni.
2021. jan. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
94%

"a semmit is bekell bizonyítani"


Ha kölcsön akarsz kérni tőlem egy millát, mert úgy gondolod, hogy dúsgazgad vagyok és nekem az aprópénz, akkor nem nekem kell bebizonyítanom azt hogy nincs pénzem, hanem neked kell azt, hogy van annyi, hogy kölcsön tudjak adni neked. ;)

2021. jan. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Ha azt állítanám, hogy a világegyetem egy akváriumban van, akkor valahogy be kell bizonyítani, vagy cáfolni, mert a világegyetem bárhol lehet, lehet, hogy ez a valóság, de lehet, hogy az agyad egy akváriumban van. Mint ahogy azt is, hogy egyedül vagyunk-e a világegyetemben, vagy sem ;)


https://www.youtube.com/watch?v=d9xi3uRS8vA

2021. jan. 18. 10:07
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok ateista, de a vallások minden formáját messziről kerülöm.
2021. jan. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
ma 09:47 Mindenki úgy él ahogy akar, majd Isten eldönti a sorsát.
2021. jan. 18. 10:37
 9/19 anonim ***** válasza:
67%
Nevetségesnek tartom a vallást, az istenhitet így a 21. században, de 100 éve is annak tartottam volna. A középkorban még elfogadható volt, mert nem nagyon volt magyarázat semmire, bár pont az egyház akadályozta a tudomány fejlődését évszázadokon keresztül. Bár állítólag néhány tudós hisz istenben ("Istenben"), a legtöbb tudtommal nem, és azt tényleg nem kell bizonyítani, hogy nincs, azt kell, hogy van. Szerintem sokkal jobb lenne minden, ha ez az egész meg lenne tervezve. Pont a tökéletlenség a bizonyíték, ha ez kell.
2021. jan. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Az istenhit a többségünk szerint nem azért van, hogy magyarázatot adjunk a villámláshoz. Hanem pl. az élet értelme miatt hiszünk, tetszik a tanítás stb... de nem a tudomány magyarázkodás miatt kell az istenhit. A vallás nem csak rossz, hanem jó is. Lehet beszélgetni a Bibliáról, Jézusról és összehoz csomóember és békésen elélnek stressz nélkül. A Biblia szerint mindent amit Isten teremtett az jó volt. De aztán az ember a fejlődést (agyi fejlődés) akarta és nem a paradicsomi életet...
2021. jan. 18. 12:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!