Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sokak szerint miért önzőség...

Sokak szerint miért önzőség az, ha valaki nem szeretne gyereket?

Figyelt kérdés

Főképp az idősebb korosztálynál láttam ilyet, akik szerint önzőség. Én viszont nem értem, hogy hogyan lehet valaki önző olyan miatt, ami(aki) egyáltalán nem létezik. Nektek mi a véleményetek erről?


(a kérdést nem provokálásnak szánom, tehát titeket is kérlek, hogy a megjegyzésben kulturáltan írjatok, a másik véleményét tartsátok tiszteletben! Köszönöm.)


2020. okt. 30. 09:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%
Én azt nem értem, hogy ha valaki nem akar gyereket, az miért lovagol ezen a témán ahelyett, hogy élné az életét, ahogy neki jólesik. Én pont azt látom, hogy az beszél erről a legtöbbet, aki nem akar, és nem az, aki szerint normális dolog gyereket vállalni és akar. Az csinálja. Aki meg nem akar, az folyton erről beszél. Miért?
2020. okt. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
62%
Használd a keresőt kérdező. A héten több ilyen kérdés volt. Felesleges még egy.
2020. okt. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
64%
de, provokálásnak szánod. Millió ilyen kérdés van, olvass vissza.
2020. okt. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem, egyáltalán nem célom provokálni senkit sem. A másik, az oldal nevéből adódóan nem tudom, miért baj, ha valamit többször megkérdeznek.
2020. okt. 30. 10:13
 5/15 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem aki elégedett az életével, annak édesmindegy bármelyik oldalt is képviseli. Vagyis, aki akart gyereket, van neki de nem boldog vele, az egyfolytában traktál vele, hogy a gyerek nélkül értelmetlen az életed. Aki nem akart gyereket és most mégis ürességet érez, az meg önigazolást keres abban, hogy orrba szájba ismétli, hogy a gyerek borzasztó.


Akiket ismerek, és elégedettek az életükkel, gyerekkel vagy anélkül, nem foglalkoznak ezzel a témával egyáltalán.

2020. okt. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%

Nagycsaládban nőttem fel, abban is élek. Számomra ez volt az út, néha még a 4 gyermekünket is kevésnek érzem és ha lenne rá pénzünk, helyünk, időnk, szülnék még egyszer ennyit is simán. A legjobb barátnőm nem szeretne gyereket. Az enyémeket szereti, meg igazából másokét is, de benne erősebb a klímaszorongás, mint az anyai ösztönök.


Tudod mi a szép a barátságunkban, amellett, hogy milyen régóta tart? Hogy soha az életben nem próbáltuk egymást meggyőzni a saját nézeteinkről. Az összes pozitív tesztemnél velem együtt sírt, nekem pedig vele együtt volt mindenem csuriban, amikor egyszer a negatív eredményre vártunk. Ilyen egy normális, tiszteleten és szereteten alapuló emberi kapcsolat.

2020. okt. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem nem önzőség. Sőt, sok esetben inkább a gyerekvállalást látom annak, mert sokan csak azért akarnak gyerekek, mert üresnek érzik az életüket, vagy mert xy-nak is van, vagy mert olyan cukik a kisbabák.
2020. okt. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
63%

Előbb tartom önzőnek azokat akik a semmire potyogtatják a gyerekeket, mer' elég ha szereted. Szeretetből nem fog jóllakni. Aztán kuncsorognak mert nincs miből felnevelni.

Vannak akik azért vállalnak hogy öregkorukban valaki rájuk nyissa az ajtót. Erre sincs garancia mert a legtöbb gyereket jobban érdekli a saját maga önálló élete mint a lestrapált kiöregedett szülei.

Rossz házasságba, kapcsolatba szülni is felelőtlenség. Nem a gyereknek kell megoldania a szülei problémáit.

Az anyagiak, kedvezmények miatt szülők...Számtalan példa van arra miért önzőség inkább a gyerekvállalás.

2020. okt. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
26%

Ezt olyanok mondják, akik azt gondolják, hogy az az egyféle életút a jó, amit ők járnak, és zavarja őket, ha más máshogy él, és ezzel a dumával próbálnak bűntudatot kelteni benned.

Amúgy ez a gyerek fétis is olyan, hogy általában azok lökik mindenkinek, akiknek semmi másból nem áll az életük, csak a gyerekből.

2020. okt. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
74%

Pedig szerintem viszonylag egyszerű a matek. A gyerek - bárhány van - lemondással jár, mind anyagi értelemben, mind időben, életvitelben stb. Aki nem vállal gyereket azok döntő többségben nem akarnak egy másik ember (a gyerek (ük)) miatt lemondani a fentebbi dolgokról.


Az önző jelentése:

Csak magára gondoló (személy), aki csak a saját érdekeit nézi, és másokéra nincs tekintettel. Őt csak a saját vélt vagy valós céljai ösztönzik.


Ebből és a fentebb kifejtettből könnyen összerakható, hogy aki nem szeretne gyereket, arra miért mondják, hogy önző. Más kérdés, hogy az is lehet önző akinek van gyereke. Sőt továbbmegyek, valaki önzőségből is akarhat gyereket.

2020. okt. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!