Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan győzzem le az irigységet?

Hogyan győzzem le az irigységet?

Figyelt kérdés

Hello.

Sajnos nagyon irigy ember vagyok, még akkor is irigy vagyok ha egy szerettemnek van sikere.

Hiába vagyok elfoglalva a saját dolgaimmal és törekszem előre látom hogy pl munkatársam hamsarabb tesz szert előnyre és nem képzettebb nálam nagyon flusztrált leszek és kattogok elkeseredek.

Rettenetesen mérgező ez az életemre és nem tudok nyugodtan ülni a hátsómon és törődni azzal ami a dolgom még ha végzem is és magammal törődök (mondjuk dolgozom). Az egész napomat meg bélyegzi ha valaki jobb nálam ügyesebb gyorsabb.

És utána én ezekhez az emberekhez probálok közel kerülni eltanulni dolgokat de nem vagyunk egyformák és félek h látják h a sikerük miatt nagyon mérges vagyok rájuk.

Rettenetes érzés ez én örülni akarok annak ha másnak jó élménye van. És ebből erőt inspirációt akarok venni nem elkeseredni és reményvesztettnek érezni magamat.

De nekem meg egyre kevesebb és ha van is az sem akkora durranás mint másoké.

A munkaköröm is rátesz egy lapáttal erre de ebben is csak fejlődni lehet... Értékesítő vagyok...

Esetleg valami tanács vagy könyv?

A lekakkantás sajna nem a kenyere mindent képes vagyok túl pörögni...

24/N



2021. jan. 21. 00:19
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha nem megy egyedül, akkor segítséggel együtt dolgozz ezen, mert ez így élhetetlen...


Pontosan miért baj, ha valaki boldog? Merengj ezen a kérdésen.


Én egyetemen edződtem meg. Láttam, hogy "mindenkinek jó", én meg még családi és egészségügyi problémákkal is küzdöttem. A fene se akart velem járni. De megtanultam örülni a másik sikerének, mert attól én is boldog lettem egy kicsit.

2021. jan. 21. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%

Az összehasonlítás az alapja mindennek.

Pedig két életet nem lehet összehasonlítani egymással.

Egyrészt ahhoz ismerni kellene kívülről-belülről mind a kettőt, másrészt minden életet szubjektíven éli meg az, akié.


Lehet, hogy számára pokol, számodra mennyországnak tűnik. Vagy fordítva.


És rád is irigyek (lehetnének) rengetegen.


Az irigység két dologgal győzhető le:


1. Hála. Legyél hálás mindennap azért, amid van, amire képes vagy. Milliók vannak a Földön, akik azért küzdenek szinte már reményvesztve, ami számodra adott.


2. A fókusz önmagadra helyezésével. Mindenkinek saját útja van, és lehet, hogy ugyanoda vezet, mint másé, lehet, hogy nem. De a lényeg, ha a magad dolgaival törődsz, akkor sokkal inkább előre tudsz lépni a saját céljaid felé, mintha lekötnek a mások életeseményei által téged betöltő érzelmek.

2021. jan. 21. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
45%
Keressél fel egy pszichologust!
2021. jan. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
54%

Nincs ezzel semmi gond amit leírtál! Sőt, ez fog előre vinni az életben!


Ne hallgass azokra akik azt mondják, hogy csak magadra koncentrálj, mert akkor egyre jobban be fog szűkülni a látásmódod!

Igenis figyelj oda azokra az emberekre akik jobbak, sikeresebbek nálad, vagy csak előrébb járnak mint te, és ha látsz tőlük egy jó lépést, akkor gátlástalanul lopd el és alkalmazd te is! Tanulni csak azoktól tudsz akik jobbak nálad!


Ha irigyled mások sikereit, az azt jelenti, hogy sikerre éhes vagy te is. Ezzel a tulajdonsággal pedig még sokra viheted! Csak nem 24 évesen! Lehet, hogy 10-20 év múlva sokkal nagyobb dobásaid lesznek, mint azoknak akikre most irigykedsz! És minél nagyobb dobásaid lesznek, annál több irigyed lesz neked is!

2021. jan. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Ne hallgass azokra akik azt mondják, hogy csak magadra koncentrálj"


Ezt nem is írta senki.


A fókusz áthelyezése nem azt jelenti, hogy csak magára koncentrál, hanem azt, hogy nem az alapján ítéli meg saját magát, hogy összehasonlítja mások életével és sikereivel (legalábbis azokkal, amelyeket kívülről lát).

2021. jan. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A 4-es vagyok!


Saját magunkat kizárólag az alapján tudjuk megítélni, hogy összehasonlítjuk magunkat másokkal! Azzal sem értek egyet amit a 2-es írt, hogy két életet nem lehet egymással összehasonlítani!


Dehogynem! Az egész életünk erről szól! Ha jelentkezel felsőoktatási intézménybe, ott azzal kezdenek, hogy összehasonlítanak, és rangsorolnak bennünket.


Ha elmész egy állásinterjúra, az az egész arról szól, hogy a cég összehasonlít téged a többi jelentkezővel, nektek pedig versenyezni kell egymással. Fontos,hogy a tiéd legyen a legjobb önéletrajz, te írd meg legjobban a tesztet, és ha odakerülsz a hr-es elé, te keltsd a legjobb benyomást! Nézni, fogják, hogy milyenek az ambícióid, milyen a beszédkészséged, sőt azt is meg fogják nézni, hogyan vagy felöltözve!


Ha cégen belül szeretnél feljebb jutni, rendkívül fontos, hogy figyeld a kollégáidat, és összehasonlítsd magad velük, mert a vezetőség is össze fog hasonlítani benneteket, és amelyikőtök a legjobb azt fogják előléptetni.


Ha vállalkozó vagy, muszáj figyelned a konkurenciát, és versenyezned velük, mert a piac kőkeményen össze fog benneteket hasonlítani, és rangsorolni.


A nagy autógyárak vagy techcégek árgus szemmel figyelik egymás minden lépését, és ádáz versenyben vannak egymással.


Aki követi a külföldi focit, az tudja, hogy a Ronaldo-Messi páros számtalanszor lenyilatkozta már, hogy milyen jó hatással voltak egymás pályafutására, mennyire inspirálta őket a másik teljesítménye.


A világot igenis a versenyzés, és a sikerre való áhitat, irigység viszi előre! Középszerű teljesítménnyel nem lehet maradandót alkotni!

2021. jan. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Azzal sem értek egyet amit a 2-es írt, hogy két életet nem lehet egymással összehasonlítani!"


Össze lehet, de mivel egyszerre egy életet él mindenki (a sajátját), ez szükségszerűen torz és szubjektív lesz.

Tehát értelmetlen, mert nem látunk igazán bele, sem információ, sem érzelmek szempontjából mások életébe.


Nem értem az eszmefuttatást, hogy miért volna a verseny alapvető motivációja az irigység. (Vagy valami más okból hivatkozol rá?)

2021. jan. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A versenyről való eszmefuttatásom nem neked szólt! Volt itt egy válaszoló aki "rosszindulatú, törtető, patkánynak titulált a 4-es válaszom alapján. Csak mire megírtam a választ az övé már eltűnt.
2021. jan. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#8

OK, pacsi.

2021. jan. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!