Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak nekem fura ez?

Csak nekem fura ez?

Figyelt kérdés

A nővérem barátjáról van szó.

Ami legjobban jellemzi egy példával-

Elmentünk ma 3asban bakancsot venni neki egy military boltba.

Felpróbálta és akkor kérdezte az eladót,hogy-te vagy a tulaj?

Mondta hogy igen.És akkor mondta neki,hogy teszik ez a bakancs,de nézd csak!És elé rakta a telefont,hogy a 20 ezres bakancs neten 8ezer forint.

És akkor elkezdi,hogy figyelj én megértem,hogy felárazva tolod itt,de viszek 2 párat belőle,ha ideadod 12be.

És akk elkezdenek ott alkudozni,aminek a végén megkapja 12be.

Szerintem ez tiszta cink.

És mindenben ezt csinálja.

Múltkor mikor náluk voltam,jött fel röhögve egy fél disznóval a hátán,hogy erre kanyarodott a hússzállító haverja és okosba vette.

Egy másik haverja élelmiszer raktárban dolgozik onnan van telepakolva a hűtő,mert hogy féláron vesz mindent.

Neki is mondtam,hogy ez gáz,erre azt mondta,hogy én naiv vagyok és kinevetett.

Azt mondta,hogy egy ennyire szegény országban,aki nem próbál meg minden lehetőséget kihasználni az vagy lusta,vagy buta,vagy naiv.

És a nővérem is egyetért vele.


Te hogyan látod ezt?


2021. jan. 24. 20:20
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
87%

A 3-as kommentben írt sztori szerintem baromi gusztustalan. De persze, éltessük csak azt, aki más emberek jóindulatával él vissza. Aztán meg ha 10x bejátsszák ezt, még az eladó lesz a gonosz féreg, hogy nem hatódik meg egy (mű)bőgő kölykön meg a pofátlan anyucin/apucin.

Na ezért nem engedtem én senkinek semmiből, amíg eladó voltam. Érdekes módon nem ment tönkre a bolt az ilyen pofátlan pojácák miatt (és igen, vannak pofátlan helyek is, de emberek jóindulatával visszaélni akkor is undorító).

2021. jan. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Sokáig éltünk olyan országban/országokban, ahol szinte mindenütt alkudni lehetett/kellett. - A szukban szinte ki is nevettek -a hátad mögött-, ha megvettél valamit az első áron.

Mikor előszőr jártunk Nyugat-Németországban -még az "átkosban"- egy városban a königstrassen egy ruházati üzletben a nejem "automatikusan" alkudni kezdett.

Csodák csodája - működött.

Szóval nem "ördögtől való" bizonyos esetekben az alkudozás.

2021. jan. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
18%
Te miről beszélsz? Férgezel egy ilyen kérdésnél, normális vagy?
2021. jan. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Ezek szerint akkor én nem értem ezt.

Mert engem ez zavarba hoz,hogy előad egy érdeklődést a boltban,körbe ugráltatja magát,majd utána előjön az alkuval,akár addig tolva,hogy inkább engednek neki csak menjen már.

2021. jan. 24. 21:08
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Egy eladó nem fog engedni, mert elszámolási kötelezettsége van. A tulaj viszont pontosan tudja, hogy mennyiért szerezte be ő az adott árút, s mennyit engedhet, hogy még mindig legyen haszna.

Egyébként (12-es vagyok) gyakran az eladó felhívta a tulajt, hogy meddig mehet le.

2021. jan. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

15.

Ezért nem is tárgyal eladókkal.

Kéreti a tulajt,ha nincs bent akk átmegyünk másik boltba.

De neki is boltjai vannak,úgyhogy ezeket vágja.


Am eszembe jutott még 1 irritáló szokása.

Bementünk 1 kisközértbe a hátuk melett,ahol 1 ötvenes nő volt az eladó.

Erre-

Helló szépasszony,de szépek vagyunk ma!

Szegény egyből ragyogott,hogy egy ilyen magas izmos pali bókol neki.

Erre kért 1 rágót és 20 ezressel fizetett,mert pénzt akart váltani.

Mondta az eladó,hogy ez nem volt vmi szép dolog,erre röhögött és mondta,hogy viszont holnap is jön majd udvarolni és kacsintott neki,mire egyből minden meg bocsájtva neki.

Komolyan nem értem.

2021. jan. 24. 21:30
 17/23 A kérdező kommentje:
házuk
2021. jan. 24. 21:30
 18/23 anonim ***** válasza:
52%
A 20ezres törvényes fizetőeszköz, egy gombot is vehetsz annyiért. Amúgy te láthatóan nagyon nem bírod ezt a csávót és minden szarért mószerolod, én csak azt nem értem minek császkálsz akkor velük ruhákat venni meg mindenhova. Vagány srác lehet, én bírom az ilyen típusú embereket. Az okosaké, ügyeseké a világ.
2021. jan. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon kettős érzést vált ki belőlem. Egyrészt valahol felnézek rá, hiszen lássuk be, ügyesen csinálja... Másrészt viszont, talán kéne legyen egy határ, pl a papagájos sztori elég pofátlan megoldás volt :/
2021. jan. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Nem érzem azt hogy mószerolnám,csak szeretném megérteni.

Mert én is dolgozom,megkapom a fizetésem rendesen és nincsen szükségem ilyen kiskapukra.

Egyébként beszéltem vele erről és a kérdésben is írtam mit válaszolt.

Ezen kívül még mondott nekem egy könyvet,ami szerinte megváltoztatta az életét és ami által megérthetem ezt az egészet.


A 290. számú auschwitzi fogoly

Azt mondta,hogy olvassam el.Mostanában volt időm és elolvastam.Mint kifejtette az író túlélt 5 évet Auscwitcban,csak azzal,hogy gátlástanul alkalmazkodott a helyzethez,és végig bizniszelte az egészet mint egy sittes,ami számára példa értékű.

Szerinte a jelenlegi Magyarországon ugyanez a hozzáállás szükséges a fennmaradáshoz.

Gátlástalan alkalmazkodás.

2021. jan. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!