Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy kb két és fél évesnek...

Egy kb két és fél évesnek hogy és miket kellene már játszania és mennyire kell önállónak lenni?

Figyelt kérdés

Korrigáltan októberben lesz 2,5 éves a kisfiam, és ma megkaptuk a védőnőtől hogy értelmi fogyatékos. Mert szereti sorba rakni , vagyis inkább elpakolászni a dolgokat és ez nem rendeltetés szerű játék. De ez mellett autózik is rendesen, pl autópályákat imádja, a repülők a levegőben mennek, van hogy tornyot épít, mágnestáblán rajzol (tény hogy a színes ceruzákat inkább a traktor viszi a dömperbe) A macikat, lefekteti, megeteti, puszit ad nekik ha leesnek, porszívóval porszívóz, csavarhúzóval csavaroz stb... A másik ami miatt felvetette mert most dinoszaurusz mánia van és imád dinót utánozva ijesztgetni. Vagy úgy hogy a kezében van, vagy úgy hogy ő játssza el a kéztartásával is, és van hogy a plymobil figuráit vagy ép az autóját ijesztgeti, és a védőnő szerint ez az értelmi képességeit mutatja. Valamint még nem szobatiszta (már pisil wcbe de még nagyon az elején vagyunk) és nem öltözik maga (max vetkőzik). Az az igazság nem beszél még csak egy szót (nem) használja, állathangokat és autó hangokat utánoz, mutogatással kommunikál. és most kezdünk 2 terápiát is (TSMT? HRG)valamint beírattam családi napközibe hátha a többi gyerek....és a doktornő elküldött minket a korai fejlesztőből pszichológia vizsgálatra erre kezdte a védőnő hogy ne lepődjek meg az eredményen....

Szerintetek is igaza van?


2016. szept. 28. 12:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Azért elég meredek ezt a védőnőnek így kijelenteni, nem is az ő tiszte ezt diagnosztizálni, ok nélkül pedig pláne nem.

Ha jártok korai fejlesztőbe, akkor arra figyelj amit ott mondanak.

Mindamellett hatalmas eltérések vannak gyerekek között. Az én kislányom mondjuk több mindent csinál, mint a kisfiad, de attól még a kisfiad nagyon messze van az értelmi fogyatékosságtól, ha pedig így lenne, akkor arról a korai fejlesztőben a szakemberek már tájékoztattak volna.

Az én lányom 27 hónapos:egyedül eszik, iszik, vetkőzik. Az öltözéssel még csak próbálkozik. rajzol, fest, gyurmázik. A memória játék, és a 3 darabos kirakó most a nagy kedvenc. Babázni nagyon szeret. Egyedül mászókázik, páros lábon ugrál, váltott lábbal lépcsőzik fel-le, most tanult meg bukfencezni.

2016. szept. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az én 2 és negyed éves :) fiam kb. ugyanazokat tudja, mint a tiéd. Szintén nem beszél még, csak azt, hogy "nem", "anya" és "vau". Na meg tátog, mint a hal :) Ő is imád grrr hanggal és behajlított ujjakkal ijesztgetni, hol dínóként, hol oroszlánként (ezt sokszor egyébként az iskolás bátyjával együtt). Nem szobatiszta - bár a vécébe beletalál, ha épp van mit és van kedve, de magától még nem szól és ha sokáig nincs rajta pelenka, képes mindent körbeöntözni örömében... Vetkőzni már tud, felvenni a cipőt és a nadrágot tudja. Jó humora van, mindent megért és ügyes a mozgása. Védőnő, doktornéni és a bölcsis gondozók szerint értelmes gyerek, majd beszélni is fog (de ezen nem is izgulok, mert a bátyja is későn kezdte).
2016. szept. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
1. vagyok, azt elfelejtettem, hogy szobatiszta és beszél.
2016. szept. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Azért a vedőnőnek ilyet nem szabad mondania, nem az o kompetencia kore hogy ezt megállapítsa erre vannak a pszichiáterek és pszichológusok.


Nálunk az exemnek van egy fia, heti egy napot volt nálunk. Na ő három éves és három hónapos, egész nap cumi lóg a szájában, tápszert iszik cumisüvegből, pelenkás. Én egy éves kora óta ismerem, azóta mást sem csinál csak a nap 99 %-ában sikítva rohangál. És ezt teljesen normálisnak titulálják a szakemberek…

2016. szept. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 piroska és a farkas ***** válasza:

A védőnö max arról nyilatkozhat h szeribte a hasonló korúakhoz képest ez melyik területen milyen teljesítmény, de egyàltalàn nincs se joga se szaktudàsa diagnosztizàlni egy gyereket! Az én kislànyom most lesz 2,5 éves, ő konkrétan a szarvasbőgést utànozza, múltkor egy felnőtt is megijedt tőle :) Azon kívül még 100%- osan pelenkàs, amit én szintén nem tekintek a fogyatékossàg jelének ebben a korban, és van egy gyanúm h Vekerdy nekem adna igazat a védőnővel szemben. Egyébként ügyesen vetkőzik - HA AKAR, dackorszak ójeee- de messze nem önàlló ezen a téren. Óràkig képes egyedül jàtszani, de nem mindennel úgy ahogy " kell", ugyanakkor azt sem értem h egy dömper miért ne szàllíthatna szinesceruzàt, hàt hadd ne gyilkoljuk màr szerencsétlen gyerek képzeletét, ha van neki.. Még nem rajzol? Öcsémnek kiscsoportban egy azaz egyetlenegy rajza készült, véletlenül azóta mégis több felsőfokú nyelvvizsgàval rendelkező, diplomás fiatalember.

Összességében azt gondolom h mindenképpen vidd el szakemberekhez, lehet h valóban megàllapítjàk h egy - egyy részterületen lemaradàsa van, ez esetben minnél kisebb koràban kezdődik a fejlesztés annàl több esély van arra h behozza a kortàrsait. De az értelmi fogyatékossàg ettől messze van.

2016. szept. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam 2,5 éves. Bármilyen szót, mondatot utánam mond. Magától kb. 100 szót használ. Szobatisztaság még a kanyarba sincs nálunk. Öltözni, vetkőzni nem tud, csak emeli a lábát, kihúzza a karját meg ilyesmi. Önállóan iszik, de evésnél még segítséget igényel. Az autóit szereti ő is sorba rendezni, rajztáblán firkálgat. Szeret ölben lenni, humora is van. Elég lassan fejlődik.
2016. szept. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Teljesen normális a fiad szerintem, semmilyen aggasztó jelet nem soroltál fel, vagy csak nem tünnek fel neked.


Én leállítanám a védőnőt egy neurológustól származó papírral.

2016. szept. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hát remélem nem csak nem tűnik fel ....

A játszótéren egyébként teljesen önálló. Az 5 évesekkel együtt játszik, csak az a csúszda jó ami nekik a kicsire már nem megy fel :)

Ha van benne csavar is az a menő. Lépcsőn is közlekedik egyedül, mászókázik, a köteles részen is felmegy, ő is ugrik két lábon, trambulinban bukfenccel...

2016. szept. 29. 10:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!