Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » "Aki nem az álmainak él,már...

"Aki nem az álmainak él,már halott,csak még nem temették el".Vélemény erről az idézetről?

Figyelt kérdés

2021. jan. 29. 17:16
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
71%

Nem Kokótól származik az idézet, hanem minimum a huszadik század elejéről.


Egyébként egyetértek vele. Túlélő üzemmódban, megalkudva a körülményekkel, vegetálva nem sok értelme van az életnek. Az ember ilyenkor már csak megúszni akar mindent, de éppen emiatt nem sikerül semmit sem, mert nem alakítja az életét, csupán elszenvedi mindazt, ami szembejön vele.

2021. jan. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Sajnos ez rám tökéletesen igaz
2021. jan. 29. 18:45
 13/17 anonim ***** válasza:
82%

#12

Rám is igaz volt kérdező, de tudatosan változtattam rajta. Igaz, ezek kemény évek voltak, de megérte.

2021. jan. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Ott nincs értelme ennek az idézetnek, hogy az élet egy alapvetően hosszú dolog.


Mindig lesznek benne időszakok amikor az álmainknak élünk és lesznek amikor nem annak, csak húzzuk az igát, vagy elvagyunk a mindennapokban. Sőt, általában minden napra, hétre, hónapra, évre jut ebből-is abból is.


És mivel hosszú az élet, simán benne van, hogy valaki csak 10-20-30 év után találja meg az "álmait" és akkor kezd el élni.

2021. jan. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Akkor még van remény!32 vagyok,tíz éve semmit nem változtam(Na jó,be tudom osztani a pénzem,ennyi)Majd akkor hatvan évesen rám kacsint az élet:)
2021. jan. 29. 20:06
 16/17 anonim ***** válasza:
A valóságban az a jó, hogy még élünk, a vágyainkban pedig az, hogy néha másképp szeretnénk:)
2021. febr. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Te tuti nő vagy.Félre ne érts
2021. febr. 26. 21:11
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!