Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Helyes a pénztelenség miatt...

Helyes a pénztelenség miatt nem vállalni gyereket?

Figyelt kérdés
Nincsenek anyagi gondjaim, de pont örülök, hogy valahogy boldogulni tudok az életben egyedül. A bizonytalan körülmények miatt sajnos azt nem tudnám garantálni, hogy ne nélkülözésben nőjön fel a gyerekem. Másfelől sosem lehet tudni, hogy az ember társa mikor gondol egyet, és pattan meg mással, mikor már ott van a gyerek, vagy épp mikor szűnik meg az ember munkahelye, stb. Nem szeretnék rossz gyerekkort a gyerekemnek. Emiatt helyes döntés, hogy nem gondolkodom gyerekvállalásban, és inkább a karrieremre koncentrálok?

2021. jan. 29. 17:19
1 2
 1/14 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
88%
Bizonyos anyagi helyzetekben igen!
2021. jan. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
63%
Megfelelő párválasztással azért eléggé lehet csökkenteni annak esélyét, hogy faképnél hagyjon a férjed...
2021. jan. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%
Teljes mértékben. Én alapvetően feltételekhez kötném a gyerek szülést, mert annyian vagyunk, mint a bánat. Szülnek orrba-szájba, mintha muszáj volna, aztán hol apa nincs, mert lelépett közben, hol nyomorban élnek, nélkülözésben, máshol meg csak szimplán nem rendelkeznek kellő intelligenciával és bölcsességgel egy gyerek felneveléséhez. Van, amikor ezek kombinációja. Egy gyerek felnevelése nem könnyű dolog, rengeteg mindenre kell figyelni még annak is, aki valóban alkalmas egy gyerek felnevelésére. Én sem fogok gyereket vállalni, mert konkrétan nem volt apám, hiányzik az apa minta. Nem fogom én is tönkre vágni egy teljesen ártatlan ember életét.
2021. jan. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%
Helyes bizony!
2021. jan. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
83%
Mi is így vagyunk. 30 felett albérletben, örökölt hitelekkel (nem volt ott senki, hogy elmondja, hogy nem éri meg egy Borsodi zsákfaluban lévő házért felvállalni a hitelt. Fél éve rossz a sütőnk, nem tudunk újat venni. Minek nyomoritsunk meg egy gyereket? Ne tudjon menni kirándulni, táborba, telefont venni, kütyüket, kisállatot tartani, stb.
2021. jan. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
67%

Sajnos azt kell mondjam, helyes.


Én pont most gondolkoztam el azon, hogy valószínűleg soha nem lesz gyerekem. Nem azért mert nem akarok, hanem nem akarom, hogy olyan élete legyen ami nélkülöző és küzdelmekkel teli.


Munkatársam gyereke most fog iskolába menni. Fizetős sulikat néz, de hát már a beíratás is milliós összeg, és minden félévben fiuzetni kell több milliót. Mire a gimnázium végére ér a gyerek, ott vagy, hogy egy kertes ház árát elköltötted rá. Cserébe ott fog tanulni ahol az összes politikus meg gazdag ember gyereke.


Vagy van a másik réteg, aki megszüli 1,5 szobás panelra a gyereket, aztán meg járhat a legrosszabb állami suliba az összes kisebbségivel meg retardálttal és azért is elverik, mert nem 2-es tanuló.


Ha csak belegondolok, mennyivel másabb életem lehetett volna, ha már fiatalon olyanok tanítanak, akik minőséget adnak. És nem azt hallgatjuk gyerekként az alulfizetett pedagógustól, hogy az élet szar és semmi nem lesz belőlünk. Meg nem én lettem volna a kiközösített csak mert tanulok.


És ez csak az iskola. Hol vannak a kirándulások, magán órák, úszás, sportok.

2021. jan. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
75%

Attól függ, te milyen vagy, és mit bírsz. Ha rosszabb anyagi helyzetbe kerülsz, mennyire stresszelsz?

Ha a gyerekem nélkülözne, de nem szükséges dolgokat, akkor én akarnám őt, mert hiába az anyagi körülmények, olyan gondosan nevelném őt, hogy jó ember lenne belőle, és ez segítené a világot is.


De ha anyagiak miatt én stresszelek, nem tudok rá figyelni, nem tudnék vele törődni, mert 12 órázok, akkor kevesebb értelmét látnám.

Vannak, ahol mindenféle szuper sulikba íratják, mindenhova eljár. Az exem ilyen volt, kitűnő mindenből, tökéletes, de a szüleit nem szerette, szeretethiányos volt, és mihelyt tudott, lelépett. Számítanak az anyagiak, amíg a szükségest töltik be.


A sport, magánórák, ilyesmiket nem tartom szükségesnek. Nagyon jól jönnek, de nekem nem volt semmi ilyen.


"az összes kisebbségivel meg retardálttal és azért is elverik, mert nem 2-es tanuló."

Mondjuk ez elég reális kép, ilyenre is természetesen gondolni kell.

2021. jan. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
#7-es: Hát a "van mit enni, van fedél a fejed felett" boldogságszint messze nem az az alsó határ ahol én gyereket vállalnék.
2021. jan. 29. 21:20
 9/14 anonim ***** válasza:
52%
Ha van türelmed, kitartásod, gerinced, és kellően erőszakos vagy ahhoz, hogy minimum 18 éven keresztül járandóságokért, segélyekért kilincselj, folyamatosan megalázkodj és mások elvárásainak felelj meg, akkor helytelen. Az internetnek köszönhetően már az emberi kapcsolatok sem úgy működnek, mint a létezését megelőzően, - tehát a "megtérülés" is eléggé képlékeny, - tehát én megfontolnék minden apró részletet. Személyes példa: amikor az édesanyám beteg volt, de még csak nem is haldoklott, a testvérem és a rokonsága már akkor, - a kórházban tartózkodását kihasználva - elkezdte el kótyavetyélni a személyes dolgait, - manapság így működik sok helyen az "együttérzés" és hasonlók). A feleségem rokonságában volt olyan ember, aki utánfutóval (!) ment el egy rokon temetésére - azért, hogy amit csak lehet, már akkor magához szólíthasson. Nagyjából ezek tükrözik egy 21. századi ember érzelmi életét a családok tekintetében - és ez csak egyre rosszabb lesz. Számolatlan ember ölte meg a közeli hozzátartozóját 5-6000 forintokért az utóbbi időben... Gondold át alaposan!
2021. febr. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
49%
Gondolom véleméynt kérdeztél. Hát szerintem nagyon nem helyes.
2021. febr. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!