Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Helyes a pénztelenség miatt...

Helyes a pénztelenség miatt nem vállalni gyereket?

Figyelt kérdés
Nincsenek anyagi gondjaim, de pont örülök, hogy valahogy boldogulni tudok az életben egyedül. A bizonytalan körülmények miatt sajnos azt nem tudnám garantálni, hogy ne nélkülözésben nőjön fel a gyerekem. Másfelől sosem lehet tudni, hogy az ember társa mikor gondol egyet, és pattan meg mással, mikor már ott van a gyerek, vagy épp mikor szűnik meg az ember munkahelye, stb. Nem szeretnék rossz gyerekkort a gyerekemnek. Emiatt helyes döntés, hogy nem gondolkodom gyerekvállalásban, és inkább a karrieremre koncentrálok?

2021. jan. 29. 17:19
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem nem helyes. Én is úgy nőttem fel, hogy nem kaptam meg mindent, sőt a szüleim elváltak. Mégsem lettem rossz ember és nem haragszom rájuk egy cseppet sem. Fel neveltek normálisan és normális ember lettem saját célokkal és tudattal. Ráadásul ha jön a gyerek sokkal jobban oda teszed magad mindenben. Az, hogy félsz, hogy a párod lelép, az pedig az bizonyítja, hogy nem bízol benne, akkor ott meg valami baj van. Én biztos vállalnék gyereket ha az alapvető dolgokat megtudom adni neki. De ez a Te döntésed. Hány gyerek nőtt fel szegény családba és hány gyerek jutott egy olyan szintekre, hogy aztán tudja segíteni a családját?

Ha normális nevelést kap, akkor nem lesz semmi baj. Az meg nem az anyagiakon fog mulni.

Én ezt saját tapasztalatból írtam neked.

Mára már rendeződött mindenkinek az élete úgy, hogy normális anyagi korulmenyek között élnek a szüleim és nem nélkülöznek semmiben. Soha nem tudhatod mit hoz az élet. Ne vedd el magadtól a lehetőséget, mert bánni fogod.

2021. febr. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
43%
Annyira lepontozzatok az embert, ha normális dolgot ír. De tudjatok mit, várjatok addig amíg normális lesz minden és 50-60 évesen lehet gyereket vállalni.. Hihetetlen mi megy itt.. Nyilván mindenki meg akar adni mindent a gyerekének, de nem biztos, hogy tudni is fogja. Ez nem jelenti azt, hogy ne lehessen gyereke... Ha nincsenek anyagai gondjai valakinek, akkor meg miért ne? Csak a gazdagok kiváltsága egy gyermek? Gondolkozzatok már egy kicsit... Lehet ezt is nullára pontozni, aztán majd 50-60evesen sírni itt, hogy a gyerek le fáraszt, mert már öreg vagyok stb... Sok sikert az életben mindenkinek... De ilyen hozzáállása nem hiszem, hogy lesz.
2021. febr. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
A nem akarok gyereket, meg a 60 évesen akarok gyereket nem ugyanaz 🤷🏻‍♀️
2021. febr. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nyilván.
2021. febr. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!