Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Könyvolvasásnak mennyivel...

Könyvolvasásnak mennyivel több az értelme, mint sorozatokat nézni?

Figyelt kérdés

Vannak ezek a könyvsznobok, akik verik a mellüket, hogy ők nem a sorozatokat bámulják, hanem ennyi meg ennyi könyvet olvasnak.


Konkrétan rákérdeztem többször hogy mondja már el milyen könyveket. Hát ahogy sejtettem ezeket a sablon, nőknek való Fejős Éva meg Danielle Steel stb. szerelmes, romantikus sztorikat amikből havonta 100 új kijön a könyvesboltokban.


Nem tudom jól látom e, de ezek a könyvek végülis a tv-s sorozatok történeteinek nyomtatott változatai.


Semmi különbség nincs. Akkor viszont mire olyan büszkék ezek a könyvsznobok?



2021. jan. 30. 22:59
1 2 3 4
 31/33 Kawada2365 válasza:
100%

én azért szeretek olvasni, mert saját magam el tudom képzelni a könyv szereplőit.


meg mivel, egy filmben, vagy akár legyen az sorozat is, tuti,hogy nem fér bele annyi minden,mint, ami a könyvben történik. pld.: a HP könyvekben Dumbledore többnyire megfontolt, higgadt karakter, a HP4 filmben, egy félőrültet játszik...nem beszélve Dobbyról.


azért, mert én olvasok, nem érzem magam többnek másoknál, ugyanúgy én is nézek sorozatokat.


de azért az nagy csalódás volt számomra, mikor elolvastam képregényben a Hush-t, ami egy hatalmas nagy sztori, igazi csattanóval a végén, a meseadaptációban meg teljesen más történt.

2021. febr. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
5: Nekem valóban kevés, úgymond könyvesbolti könyvem van, mivel drágák. A Magyarok Krónikája, a XX.Század Krónikája pl.az bolti. Nagyon sok viszont piaci, "használt" könyv.. Teljesen jó állapotùak. Könyvtárba is jártam, my nyitva volt.
2021. febr. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
100%

Könyvmolynak tartom magam, de ezek a "könyvsznobok" engem is idegesítenek. Igen, én is "nyilvántartom" az olvasott könyveimet, de saját szórakoztatásomra, és hogy esetleg tudjam, melyik sorozatnak nem olvastam még a következő részét

Ugyanígy szeretek sorozatokat, filmeket nézni, attól függ, éppen melyikhez támad kedvem. Az tény, hogyha agyilag zokninak érzem magam egy hosszú nap után, akkor valószínűleg a képernyő elé fogok leülni, nem könyvet ragadni, mert ahhoz tényleg valamivel több agymunka kell (bár ugye, ahogy itt többen is írták, műfajtól, írótól, történettől függ)

És amit azért az ember nagy általánosságban megfigyelhet – a rendszeresen olvasók között többnek jó a helyesírása, mint azok között, akik nem szoktak olvasni. Persze van kivétel itt is-ott is

Egyébként én rendkívül lassan olvasok – olvasásnál én gyakran nem csak elképzelem, de ha egyedül vagyok, az egyik karakter szerepébe képzelve magam néha el is játszom az adott jelenetet (ilyenkor kicsit visszamehetek kisgyerekbe). A fantáziát is talán jobban fejleszti, mint a sorozatnézés. Természetesen egy gondolkodtató, rejtvényekben gazdag sorozatot nem lehet összehasonlítani egy párbeszédekre épülő ifjúsági regényfolyammal, ahogy fordítva sem

2021. ápr. 7. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!