Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Könyvolvasásnak mennyivel...

Könyvolvasásnak mennyivel több az értelme, mint sorozatokat nézni?

Figyelt kérdés

Vannak ezek a könyvsznobok, akik verik a mellüket, hogy ők nem a sorozatokat bámulják, hanem ennyi meg ennyi könyvet olvasnak.


Konkrétan rákérdeztem többször hogy mondja már el milyen könyveket. Hát ahogy sejtettem ezeket a sablon, nőknek való Fejős Éva meg Danielle Steel stb. szerelmes, romantikus sztorikat amikből havonta 100 új kijön a könyvesboltokban.


Nem tudom jól látom e, de ezek a könyvek végülis a tv-s sorozatok történeteinek nyomtatott változatai.


Semmi különbség nincs. Akkor viszont mire olyan büszkék ezek a könyvsznobok?



2021. jan. 30. 22:59
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%

19/19


látom, nem igazán akarod érteni, mi a „fanyalgók” problémája. vhol sztem a megbukott magyar oktatási rendszer is felelős ezért, de elképesztő, h még 2021-ban itt tartunk, hogy vki azzal menőzik, h hány könyvet olvasott el.

ja, és jellemzően ezek az emberek azok, akik alapvető dolgokkal nincsenek tisztában.


csak néhány példa:

az én kedvencem az a beképzelt 40 éves könyvmoly nő, aki természetesen kiposztolja mindig, miket fog elolvasni, közben meg durva nyelvhelyességi hibákat vét angolul.


vagy épp most futottam bele egy chatoldalon egy meglehetősen buta nagyképű 30 éves könyvmoly lányba. érdekes, dacára annak, hogy az átlagnál okosabb tartotta magát, munkanélküli volt és legostobább összeesküvés-elméletekben hitt.

stb stb.


ezzel szemben a nagyon tájékozott programozó öcsém nem olvas könyvet, nem dicsekszik azzal, hogy mit mikor olvasott a neten, vagy minek nézett utána, mégis 10x értelmesebb, mint mondjuk egy nyivákoló „miértnemolvasnakkönyvet” idős tancinéni vagy „64 könyvet olvastam idén” lánynál.

sőt, továbbmegyek: a könyvmolyok között én még nem találkoztam igazán értelmes emberrel. egyszerűen helyén kéne kezelni a könyvolvasást, ennyi.persze, bővíti szókincset, megmozgatja a fantáziát, és nagyjából ennyi.



„Nem tudom jól látom e, de ezek a könyvek végülis a tv-s sorozatok történeteinek nyomtatott változatai.”


jól látod, a mai könyvek nagy része konkrétan szemét, főleg az önismereti könyvek.

2021. febr. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
70%

11/20 anonim válasza:


hát már ne haragudj, de mielőtt nekiesel a kérdezőnek, talán gyakorold az értő olvasást:


a hasonlatod is iszonyú béna, de még azt sem sikerült felfognod, h kérdező csak a”mellüket verő” könyvmolyokról beszélt.


a „stílus’ szó jelentésének meg nézz utána, lol.


„Kérdező, ők legalább olvasnak”


hát hogyne. csak tudod, nem mindegy, hogy mit és hogyan olvasnak. te vagy az rá az élő példa, hogy könyvmolyként sem biztos, h értelmesebb vki az átlagnál, olvashat akármennyi könyvet, míg nálunk mérnöki területen a versenyszférában mindenkinek „muszáj értelmesnek lennie”, hiszen ha pl. egy jogszabályt rosszul értelmezünk, annak komoly következményei vannak.


gyanítom, h kérdező pont a magadfajtákról beszélt. elhiszem h szórakoztat az olvasás, csináld is, nyugodtan, de az értelmes embereket általában nem a (humán végzettségű) könyvmolyok között kell keresni.

2021. febr. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
96%
Na várjatok majd én menőzök. Hölgyeim s Uraim a januári hónapban nyolc könyvet sikerült kivégeznem és 4 sorozatot. Szóval én most könyvsznobnak vagy sorozatb*zinak számítok? Xd
2021. febr. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
Semmivel sincs több értelme egyiknek a másiknál. A minőség a lényeg mind a könyv, mind a sorozat esetében.
2021. febr. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

#22

Milyen témában olvasol könyveket? Hány könyvet olvastál el tavaly?


"de az értelmes embereket általában nem a (humán végzettségű) könyvmolyok között kell keresni."

Te holt biztos, hogy nem tartozol közéjük.


Értelmes? Kit nevezel te értelmes embernek? NEM végzettség függvénye, hogy kinek milyen az értelmi és érzelmi intelligenciája, milyen értelmes..stb. Nem ettől függ. Unokatesóm jelenlegi párja diplomás gyógyszerész, de alapjáraton egy minősíthetetlen nőszemély. Nem tudom, hogy unokatesóm mit szerethet benne, de az fix, hogy a nő értelmi és érzelmi intelligenciája a béka s..gge alatt van. Na, ennyit ér a végzettség.


Stílus? Mit értesz alatta? Nézd meg a ruhadivatot, rengeteg stílus van, és ebből következik, hogy van, akinek ez, van akinek meg az a stílusa.

Azért, mert a te fejedben van egy meghatározás a stílusról, az csak a te egyéni véleményed. Attól függetlenül másnak meg erről más a véleménye.

2021. febr. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim válasza:

#21es - téged miért zavar az, hogy valaki az olvasással menőzik?

De úgy tűnik mást is idegesített az idei 3500 elolvasott oldalam, pedig oda van ám írva, hogy én élvezetből olvasok, kedvtelés, hobbi. De már miért ne lehetnék rá büszke?

Nem olvasó ismerőseimnek nem szoktam az orruk alá dörgölni, ha ez megnyugtat bárkit. Aztán mindenki menőzzön azzal, amivel csak akar. Úgy tűnik nekem az olvasás maradt. Szoktam olvasni klasszikus irodalmat, ponyvát sosenem, így tuti menőzhetek is akár. Jól fel is csapom a könyvemet, aztán nézek egy részt az aktuális sorimból. Lehet ezt is lepontozni.

2021. febr. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim válasza:
58%

Ja és az milyen már, aki lenézi azt, aki a nemtudommilyen sorozatot néz és a Terápiától meg az Eufóriától kisülne az agya? Nem tudtam, hogy ezek a csúcskategóriás sorozatok :-D Sorozatsznob vagy és mit menőzöl a menő sorozatoddal?

Nézzen mindenki Dextert, amúgy meg. Esetleg olyan oldal nincs nektek, ami a sorozatnézéssel töltött órák számát méri? LOL

2021. febr. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
83%
27. Van... a Molynak van filmes párja, a Snitt :P
2021. febr. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim válasza:
Szuper! Köszi az infót!
2021. febr. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim válasza:
Én egyenrangúnak tartom a kettőt; Ha pedig amennyiben a könyv-, illetve valami alapú sorozat (vagy fordítva) legfeljebb apró módosításokkal de követi az eredeti sztorit én nem reklamálok.
2021. febr. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!