Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek miben hozott...

Szerintetek miben hozott változást a 2000-es évek az azt megelőző időszakhoz képest ?

Figyelt kérdés
A 2000-es évek legelején még nagyon fiatal voltam, mégis valamiért szívesen mennék vissza abba az időszakba. Talán a gyerekkorom miatt.

2021. febr. 2. 11:41
 1/7 A kérdező kommentje:
Akkor még nem voltak okostelefonok, hogy mindenki azokat bújta, valahogy az emberek közvetlenebbek voltak egymással. Szerintem mindenképpen egy korszakhatár, de kíváncsi vagyok a véleményetekre.
2021. febr. 2. 11:45
 2/7 A kérdező kommentje:
Illetve akik a 2000-es évekbe szocializálódtatok, milyennek neveznétek ezt a korszakot ? Egészen 2000-től kezdve ? Mi maradt meg, mi az, ami beugrik róla ?
2021. febr. 2. 11:50
 3/7 batta80 ***** válasza:

A szocializálódást mire érted?

Én 15 éves voltam 2000-ben. 1 percre nem mennék vissza. Olyan csóró voltam, mindenből kimaradtam. Továbbtanulni se tudtam. Volt, hogy éheztünk.


Próbálok jóra gondolni, de csak egy jut eszembe. 25 kg-val könnyebb voltam. :D


A korszak elnevezésére pedig elsőre ez jut eszembe: a digitalizáció hajnala.


És én nem szeretem ezt a "minden jobb volt akkor"

meg a "mi még a patakparton gyűjöttük a békát, mit tudják a mai gyerekek..." stb. idióta mondatokat.


Most őszintén. Ha a mai korba születtél volna, melyiket választanád: okostelón online játszani a havarokkal Plants vs. Zombie-t (de Minecraftot is mondhatnám, vagy akármi mást),

vagy mennél ki a patakpartra békát gyűjteni?

2021. febr. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Talán pont azért, mert ekkor jöttek be az új technikai dolgok, mint okostelefon, az első klasszikus okostelefonok olyan 2007-2008-ban jelentek meg, a Facebook 2004-től indult, Insta talán 2010. Tehát még megvolt az újdonság varázsa. Most is megvannak, de már unalmas.


Illetve 2000-es évek elején nem voltak ilyenek, hogy XD, LOL, meg társai, az emberek személyesen talákoztak egymással, nem úgy, mint most, hogy küldök nevető számjlit és el van intézve. Most mindenki a gyorsaságot választja és az egyszerűséget a mély emberi kapcsolatok helyett.

2021. febr. 2. 14:13
 5/7 anonim ***** válasza:
Az állandó nyugtalanságot, a multitaskingot, a munkahelyeken olyannak kell lenni, mint egy UNIMOG-nak, azaz univerzálisnak.
2021. febr. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én 2000-ben születtem. :D


Egyébként meg Magyarországon legalábbis, akkor kezdett el szélesebb körben elterjedni az internet.

2021. febr. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A 90-es években születtem. Én mindig azt mondom, hogy a mi generációnk volt az utolsó, aki még látta a világot a hatalmas digitális fejlődés előtt és persze az internet előtt, ami alapjaiban változtatta meg a világot.

Emlékszem, mikor megjelentek a közösségi oldalak, akár az ilyen iwiw/myvip, senki se vette őket komolyan, inkább olyan tinédzser hóbort volt. Elképzelhetetlen volt akkoriban, hogy egyszer a közösségi médiának akár a politikában is döntő szerepe lesz.

Én nem mondom, hogy ez egy rossz időszak volt, de ami még eszembe jut róla, hogy olyan élénk és kissé primitív volt. Értem ezalatt pl az öltözködést, tv műsorokat stb.

Ha már tv, emlékszem, mikor az első Big brothert adták a tvben, és még az egyébként konzervatív szüleim is nézték, mert ez egy teljesen új dolog volt. Ugyanúgy a tehetségkutatók is nagyon újak voltak, és sokkal nagyobb súllyal bírtak mint most a 125-ik xfaktor. Akik akkor szerepeltek, mind híresek lettek (pl Tóth Gabi, Rúzsa Magdi).

Zenék terén, legalábbis popzene terén szerintem jobb volt. Sokkal fülbemászóbb dallamok voltak. (vagy csak az emlékek megszépítik).


Azért nem volt ez egy felhőtlen korszak, sokan, többek közt a közvetlen családonban is szenvedtek a munkanélküliségtől. Még egyszerű munkákra se akartak felvenni érettségizett embereket, különösen ha még gyereke is volt.


Utószónak annyit, hogy talán az idő miatt, talán nem, de a 2000-es éveknek jobban volt egyfajta "karaktere" amire azt lehet mondani, hogy tipikus 2000-es évek, mint mondjuk az utána következő évtizednek.

2021. febr. 3. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!