Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van olyan sok simp/white...

Miért van olyan sok simp/white knight férfi?

Figyelt kérdés
Sajnos sok olyan férfi van akik behódolnak a nekik tetsző nőknek. Dícsérik a külsejüket, hízelgő kommenteket írnak a képeik alá szociális médián, stb. Múltkor felnéztem egy bizonyos magyar celeb nő Instagramjára, és a kommentektől amiket férfiak írtak majdnem elokádtam magam...

2021. febr. 6. 18:21
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

A kettő nem ugyanaz.

White knight eddig is volt. Simp pedig: az internet előrenyomulásának köszönhetően az online tér kiszívta a szociálisan gyenge embereket, így kirekesztették a szociális közösségekből. Egyfajta természetes szelekció.

2021. febr. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
#1 Látom nem érted...
2021. febr. 6. 18:49
 3/8 anonim ***** válasza:
50%

Ezen amúgy én is gondolkodtam mostanában. Véleményem szerint ennek az oka elsősorban a 21. századdal megindult egyenjogúsági mozgalmak. A 2000-s évek elejétől nagyon megy mindenhol az, hogy nincsen diszkrimináció, faji, nemi és egyéb megkülönböztetés. Ebből született meg az, hogy a nőknek is sok plusz jog lett kiharcolva ami ez előtt nem volt(Ez tök jó, én nem vagyok ellene). Plusz ide tartozik még az is, hogy a nőket tisztelni kell, igazi nőként kell bánni velük, és vigyázni rájuk.

Emiatt (és persze a feminizmus miatt) van az, hogy sok férfi elkezdte agyon dicsérgetni a nőket minden helyzetben, mert a társadalom ezt várja el. Ez viszont mára a digitális korszaknak hála, átbillent a másik oldalra: A szép mellett az átlagos/csúnyácska nők is halom mennyiségű dicséretet(likeok, random üzenetek formájában) kapnak a különböző felületeken, emiatt pedig az egójuk az egekbe nőtt, és ezzel együtt az elvárásaik is az egekbe szöktek. Ezeket a tömény dicséreteket persze általában az átlagos srácoktól kapják, akik meg máshogy nem nagyon tudnak érvényesülni, csak ha próbálkoznak, és sokszor, sokat. Így van esélyük nekik is. Viszont van egy réteg, akik a simpek. Na ők viszont képesek lealjasodni, és minden méltóságukat a kukába dobni, csak hogy egy lány valamilyen kontaktba lépjen velük. Ők azok, akik hatványozottan erősítik(rontják) a fent tárgyalt jelenséget. Ez már nagyon nyomasztó tud lenni, de az okok a fentiek.


Az előbb említett tömény dicséretözön, és a nőket bálványként kezelt embereket miatt van az a sokat emlegetett arány(ami mellesleg a szerintem teljesen valid), hogy a lányok 80%-a a fiúk legjobban kinéző 20%-át akarja. A fiúk felső 20%-a kb. minden nőt megkap akit akar, az alsó 80%-nak meg marad a lányoknak az "alsó" maradék 20%-a. Emiatt tűnik úgy, hogy sokkal több srác keres kapcsolatot mint lány, vagy hogy sokkal több srác van a kínálatba, mint lány.


Viszont a legnagyobb baj, hogy ez egy ördögi kör. A lányok mindenhonnan a pozitív visszajelzést/felkérést kapják, az átlagos srácoknak viszont muszáj próbálkozni a lányoknál, ha valaha is barátnőt akarnak. Ennek az lesz a vége, hogy egy 10 év múlva teljesen felfognak cserélődni a szerepek(már most látszódik ennek a hatása, a férfiak körében sajnos), vagy csak szimplán eltűnnek. Ami véleményem szerint elfogadhatatlan.

Nem tudom, hogy lehetne ezt az egészet kontroll alatt tartani, mivel az internet teljesen elrontja ilyen szempontból a társadalmat. Hát, majd meglátjuk...


(FONTOS: A fent leírtak az én véleményem, ami a nagy átlagot véleményezi. Vannak még kivételek szerencsére, rájuk nyilván nem vonatkoznak az általam tett kijelentések.)

2021. febr. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
#3 A nők valóban a férfiak top 20%-át akarják, de ők nem a külsejük miatt tartoznak a top kategóriába, hanem a karakterük miatt. A nők nem vizuális tipusok. Őket nem a külső hozza lázba. Nem lenne szabad egy nőt se ennyire felmagasztalni, és akkor nem lenne gond. "A nőket tisztelni kell". Hát ez a felfogás sajnos az alapjaitól rossz, és soha nem lett volna szabad megtörténnie. A tiszteletet tettekkel kell kiérdemelni, nem azzal hogy p.na van az illető lába között.
2021. febr. 6. 22:51
 5/8 anonim ***** válasza:
48%
Pontosan, a nők nem vizuális típusúak, de azért náluk is igen sokat nyom a latba a külső. De tény, hogy náluk inkább a státusz ami imponál egy férfinél. A többi soroddal mind egyetértek.
2021. febr. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
#5 Szerintem ha egy férfi nem kifejezetten ronda akkor bármelyik nőnél van esélye, ha a karaktere imponál a nő számára. Kétlem hogy a külső sokat dobna egy férfi vonzerején, max annyit hogy a nők pozitvabban fogadják a férfi közeledését ismerkedésnél.
2021. febr. 6. 23:47
 7/8 anonim ***** válasza:
64%

Ez így igaz. Viszont ha a férfi külseje nem annyira vonzó, akkor nem fog esélyt kapni, hogy megmutassa, hogy milyen "karakteres" is ő valójában. Lehet, hogy ha a nő megismerné, akkor beleszeretne, mert olyan a személyisége a férfinak, de ez nem fog megtörténni, ha a lány esélyt se ad az ismerkedésre. És manapság a lányok annyi potenciális ismerkedőpartnert tartanak talonba, és annyi férfi kezdeményez náluk, hogy aki nekik nem szimpatikus külsőre, azt el is dobják, és nem fogják venni a fáradságot, hogy megismerjék a csávót. (Ez igaz visszafele is, a srácok is ezt csinálják, de megmondom őszintén, a lányoknál szerintem ez erőteljesebben jelen van a mai világban.)


Más a helyzet, ha az elsőre nem vonzó srác sok időt tölt a lánnyal, (pl. munka, suli, vagy edzés miatt) így akaratlanul is megismerheti a srácot, amiből aztán lehet több is.

2021. febr. 7. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
63%
És itt amúgy egy kicsit ellentmondásos a dolog, mivel ha a lányok jobban válogatnak külsőre, akkor az cáfolja azt az állítást, hogy a lányok nem vizuálisak. Én ezt úgy fogalmaznám át, hogy a lányoknál az első benyomás sokkal jobban számít, mint a férfiaknál. Mert valljuk be, a lányok általában tényleg az adott emberbe, a személyiségébe szeretnek bele, míg mi férfiak általában 50%-ban a lány külsejébe. Így átfogalmazva a fenti kijelentés megállja a helyét.
2021. febr. 7. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!